Vertinga paukštė statybų padangėje. Fibrocementines plokštes KMEW iš Japonijos, su fotokeramine danga Lietuvoje atstovauja įmonė VASATIS MB. Plokštės pasižymi ypač dideliu atsparumu drėgmei ir šalčio ciklams, ultravioletiniams spinduliams ir įvairiems nešvarumams. Dėl medžiagoje esančių fotokatalizatorių, jų paviršius ilgą laiką išsaugo naujoviškumą ir spalvų ryškumą.

Skaityti...

Kiliminės plytelės – estetiškas ir racionalus pasirinkimas. Bene didžiausias jų pranašumas – sunaudojimas beveik nepaliekant atliekų, patogesnis transportavimas, neribotos raštų komponavimo galimybės, paprasta priežiūra. UAB „Vaineta ir partneriai“ pristato pasaulinės kiliminių plytelių dangos ir dizaino lyderės „Interface“ (Olandija) gaminius, kurie visame pasaulyje pripažinti kaip itin kokybiški ir modernūs.

Skaityti...

Didžiausias Čekijoje vonios įrangos gamintojas RAVAK 2013 m. išleido inovatyvią vonios kambario koncepciją Chrome. Stiliaus ir naudos sinergija, universalus dizainas, didelis gaminių pasirinkimas – sprendimas bet kokiam vonios kambariui. Dėl tobulo suderinamumo Chrome gaminiai puikiai tinka bet kokio dydžio vonios erdvėms ir tualeto kambariui įrengti.

Skaityti...

Švara yra vienas namų elementų, pabrėžiančių jų jaukumą. Tačiau pavydžiai rodo, kad, pasirinkus jos priežiūrai skirtas priemones ne pagal paskirtį, jos ne tik neatliks savo pagrindinės funkcijos – palaikyti švarą, bet dar taps galvos skausmu, renovuojant, keičiant naujais sugadintus daiktus ar paviršius.

Skaityti...

Kilimų gamybos technologijos vystosi beveik taip pat sparčiai, kaip informacinių technologijų rinka. Prieš kelerius metus populiarios parketlentės ir laminatas namuose bei akustiškai nepasiteisinusios plytelės komercinėse patalpose vėl užleidžia vietą senam, jaukiam kilimui, kiliminei dangai. Architektas Arvydas Akelis sako, kad konceptualus architektūrinis sprendimas, priimtas renkantis kilimą, kiliminę dangą ar kilimines plyteles, gali užtikrinti komforto ir prestižo pojūtį. Juk moderniam biurui ar gyvenamajam namui reikia netradicinių sprendimų.

Skaityti...

Telefonspynės – reprezentatyvus pastato elementas, pasitinkantis klientus, svečius ir mus pačius. Jos yra dalis svarbaus pirmojo įspūdžio, kurį susidaro žmogus įeidamas į pastatą ar atskiras jo dalis. Tiesa, Lietuvoje šis pastato elementas retai sulaukia deramo dėmesio.

Skaityti...

Išorinės saulės kontrolės plėvelės „LLumar®“ paplito visame pasaulyje, ypač tuose regionuose, kur naudojamos pažangios įstiklinimo sistemos. Prie šių regionų priskiriama ir Lietuva. Trumpai apie išorinių plėvelių „LLumar® Helios“ veikimo ypatumus ir pranašumus.

Skaityti...

Dideli stiklai jau nėra išskirtinė sritis šiuolaikinėje statyboje, vis daugiau privačių namų projektų pasirodo terasos ir balkonai, kurie tampa natūraliu gyvenamojo ploto tęsiniu. Siekiant užtikrinti šiai erdvei tinkamą išvaizdą, verta pasirinkti aliuminio terasos duris „Yawal“.

Skaityti...

Vieta: Džakarta, Indonezija

Architektai: tarptautinė architektūros kompanija MVRDV

Projektuotojų komanda: Winy Maasas, Jacobas van Rijsas, Nathalie de Vries, Stefanas de Koningas, Sanne van der Burgh, Renske van der Stoep, Maciejus Grelewiczius, Rutgeris Huibertsas, Mickas van Gemertas, Davide’as Sacconi, Kyosukas Lee, Jonasas Klockas, Tomas Hartas, Andresas Beausire’as, Josefina Parga

Partneriai: architektūros ir urbanistinio planavimo firma „The Jerde Partnership“

Inžinerija: inžinerijos ir dizaino firma „Arup“

Projekto metai: 2012

Užsakovas: nekilnojamojo turto agentūra „Wijaya Karya-Benhill Property“

Nuotraukos: MVRDV

Skaityti...

Lygūs it stiklas stalviršiai, į kuriuos neįsigeria jokie nešvarumai, transformuotis gebantys baldai, išmanieji šaldytuvai ir kaitlentės, savaime išsivalančios orkaitės bei kiti stebuklai nepastebimai užkariauja mūsų virtuves.

Skaityti...

Šią įspūdingą formulę sugeneravo projektavimo biuro „Performa“ architektai kartu su dizaineriais iš įmonės „Gaudrė“, sukurdami architektūros ir šviesos simbiozę, kur išsikerojusio „grožio medžio“ paunksmėje lankytojai patiria jutiminę detalių ir šviesos skleidžiamą ekstazę.

Skaityti...

Nuolat skubančios visuomenės verpete, kuriame lieka vis mažiau vietos nesuvaidintam grožiui, kartais iš praeities it neramus šešėlis atsliūkina originalumas, trokštantis erdvės, priimančios tikrųjų vertybių išdidumą. Senovinės plytos – orus kultūros ir istorijos atspindys, atgimstantis naujuose objektuose, ieškančiuose būdų prisijaukinti tikrumą, pabėgti nuo standartų, stereotipų bei chaotiškų statinių, atimančių individualumo laisvę ir įkalinančių menko praktiškumo situacijose.

Skaityti...

Beveik dešimt metų stalčiuose gulėjęs verslo centro projektas staiga buvo ištrauktas ir pastatytas per rekordiškai trumpą laiką. Eismo žiedas prie Kauno pilies pasipildė neįprastos architektūros, prie senamiesčio plytų raudoniu prisiderinusiu 2 500 m2 verslo centru. Jo statytojai turėjo meistriškai laviruoti itin ankštame plote, o darbus pradėti tik po architektų išvadų, kad po pamatais nebus palaidota nieko istoriškai vertingo.

Skaityti...

Konferencijų salėse ar viešbučiuose paprastai būna svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Todėl architektai stengiasi visais įmanomais būdais erdvės neužgriozdinti įranga ar baldais, kurių gali prireikti ne visada, pavyzdžiui, baro stalu. Tačiau, ką daryti tada, kai baro prireikia?

 

Skaityti...

Žurnalo „Structum“ organizuotoje konferencijoje „Inžinerinės sistemos privačių ir visuomeninių pastatų interjeruose“, skirtoje nematomai pastato interjero daliai – inžinerinėms sistemos, buvo diskutuojama, kaip organiškai jas integruoti, efektyviai pritaikyti, paslėpti ar paversti matomomis patalpose.

Skaityti...

Kuriant namus ar biurą, tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais, tampa aišku, kad nėra vienintelio šeimininkų poreikius ir vizijas atitinkančio patalpų kūrimo būdo. Vieniems reikia klasikinių, o kitiems – atvirkščiai – modernių sprendimų. Dėl šios priežasties architektūriniai sprendiniai taip pat būna labai skirtingi.

Skaityti...

Viena didžiausių šalies draudimo bendrovių ADB „Gjensidige“ 2017 m. vasarį įsikūrė AB „Haner“ verslo centre „City“ Vilniuje.

Bendrovė turėjo tikslą sukurti aukščiausios kokybės ir sveikatos standartus atitinkantį biurą, atkartodama grupės pagrindinio biuro Osle architektų koncepciją. Ergonomiškus biuro baldus pagal „Gjensidige“ projektą, laimėjusi konkursą, Lietuvoje pagamino bendrovė UAB „Vildika“.

Skaityti...

Spartėjant gyvenimui ir praleisdami vis daugiau laiko ne namuose, vertiname funkcionalią, estetišką mus visą dieną supančią aplinką. „Interjero linija“ – viena iš lyderių, tiekianti vinilines grindų dangas, kilimines plyteles, skandinaviškus šviestuvus bei aukštos kokybės vinilines ir tekstilines sienų dangas, skirtas visuomeniniam sektoriui. Stilius, kokybė, patvarumas, vaizdas, gebėjimas išlaikyti aplinką nepasiduodančią laikui – priežastys, lemiančios šios įmonės kliento dėmesį.

Skaityti...

Šiuolaikinis žmogus jau seniai nepaiso gamtos ritmiškumo ir gyvena kintančioje savo paties susikurtoje aplinkoje, kurioje tie patys gyvybę gamtai dovanojantys saulės spinduliai ne visada pageidaujami. Plieksdami į langus jie trukdo darbo kokybei, fizinei sveikatai, mažina komfortą. Nuo tiesioginių saulės spindulių ir kitokių nepatogumų gelbėja fasadinės saulės kontrolės sistemos, ypač aktualios pastatuose, kurių fasado didžiąją dalį sudaro stiklas.

Skaityti...

Kelerius pastaruosius metus pozicijas privačiuose ir visuomeniniuose interjeruose kitoms medžiagoms užleidęs stiklas vėl grįžta į madą. Architektai ir gamintojai sumaniai išnaudoja daugumą jo savybių. Interjero detalės iš lygaus, ramaus ir skaidraus stiklo gali atlikti keletą funkcijų – dengti, dekoruoti ir būti naudojamos kaip šviestuvai.

Skaityti...

Urbanistikos tendencijos yra puikiausias visuomeninių, istorinių, sociokultūrinių, ekonominių bei gamtinių reiškinių atspindys. Miestai – tam tikra prasme visuomenės drabužiai, kurie neretai pasako daugiau, nei galime numanyti. Viena portugališką ateitį projektuojanti istorija, pasirodžiusi XX a. priešaušryje, pasakojo: kai statysime namus iš stiklo ir plieno, tolimoje užmarštyje paliksime visas įmanomas negandas – tai bus aukščiausių technologinių laimėjimų epocha, garantuosianti amžinąją laimę.

Skaityti...

Pasaulinė nerūdijančiojo plieno rinkos lyderė Suomijos bendrovė „Outokumpu“ neseniai atšventė įkurtuves Vilniuje. Verslo centre „Quadrum“ įsikūręs padalinys įsirengė 130 darbo vietų biurą, kuriame erdvės suskirstytos ne tik į darbo, bet ir į poilsio bei konferencijų zonas. Biuro baldų projekto įgyvendinimą Suomijos kompanija patikėjo Lietuvos bendrovei „Narbutas“.

Skaityti...

Marmuras, travertinas, kalkakmenis, skalūnas, granitas ne vienam asocijuojasi su kokybe bei prabanga. Iš šių bei kitų rūšių akmens pagamintos plytelės daugumai atrodo vis dar nepasiekiama namų interjero bei eksterjero tobulybė. Tačiau natūralaus akmens plytelių teikiamus privalumus atsirado galimybė įvertinti visiems.

Skaityti...

Nuo seniausių laikų akmuo simbolizuoja jėgą, amžinybę. Vienos pirmųjų statybinių medžiagų patvarumas, rūšių įvairovė, ekologiškumas, įvairi faktūrų ir unikalių gamtos piešinių pasiūla lemia jo itin dideles pritaikymo galimybes.

Skaityti...

Kiekvienas interjeras – individualus kūrinys, kurį įgyvendinti padeda aukščiausios klasės gamintojai, kuriantys kolekcijas pagal naujausias tendencijas. Smarkūs vėjai neša pasauliui žinutę iš kas dvejus metus vykstančios ISH parodos, kurioje pagrindiniai vonios kambario įrangos gamintojai atveria unikalias šio praustis ir atsipalaiduoti skirto kambario dizaino koncepcijas, ateinančius dvejus metus pasauliui diktuosiančias kryptį.

Skaityti...

Šiuolaikiniam klientui neužtenka vien visur matomo produkto ar paslaugos – reikia siūlyti kažką daugiau, kitaip, nestandartiškai. Ultramodernias mintis UAB „Fenomus“ dizaineris Mantas Lataitis turėjo galimybę pritaikyti ir realizuoti 300 m2 ploto interjere Dingolfingo mieste Vokietijoje. Lietuvio dizainerio ir projekto bendraautoriaus, namo šeimininko vokiečio Marcelio Reichenederio idėjos, sukėlusios ne vieną rebusą, išmaniajame name spinduliuoja minčių laisve. Rezultatas – laimėtos lenktynės su laiku, įgyvendinti įmantrūs sprendimai.

Skaityti...

Ilgus metus veikęs šviestuvų salonas „Kandelas“ atvėrė naujas patalpas miesto centre. Jaukiame senamiesčio salone originalūs šviestuvai supsis virš vienetinių Europos dizainerių kurtų baldų. Salono vadovas Eugenijus Vaičius priduria, kad čia darbuosis du profesionalūs interjero dizaineriai, tad norint atnaujinti namų šviestuvus ar išsirinkti savo namų interjero „uogą“ – nereikės ilgai sukti galvos.

Skaityti...

Praėjusį mėnesį vartydami žurnalą „Structum“ galėjote susipažinti tiek su naujausiomis medienos naudojimo šiuolaikinėse statybose tendencijomis, tiek su moderniomis šios statybinės medžiagos apdirbimo naujovėmis ‒ pradedant nuo medinių langų gamybos ir baigiant kartoninių namų statyba. Šiame straipsnyje pristatome dar vieną naują medinių statinių konstravimo būdą, gimusi iš kompiuterinio dizaino ir architektūros idėjų bei natūralių gamtos kūrinių sintezės.

Skaityti...

Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedroje ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete įvyko pirmosios projekto „Išmanusis miestas III“ kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinių dirbtuvių metu gabiausi Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir verslo atstovai pateikė idėjas, kaip sukurti modernią Lietuvą ir naujam gyvenimui prikelti apleistas rajonų teritorijas.

Skaityti...

Kurti įkvepia žmonės, santykiai su jais, poezija, vienatvė, ilgi vakarai, lietingos dienos, kelionės, net rankos prisilietimas prie kokybiško audinio, odos kvapas. Tad būtinai svajokite ir kurkite, būkite išskirtiniai, originalūs. Svajones, kūrybines mintis jums padės įgyvendinti „Nevotex“ – viena seniausių, patikimiausių dizaino ir prekybos įmonių Skandinavijoje. Didmeninė ir mažmeninė prekyba audiniais, oda bei kitomis medžiagomis, skirtomis baldų gamybos pramonei, interjero ir eksterjero dizainui, – tai veikla, kurią mes geriausiai išmanome. Pažadame – net ir išrankiausieji liks maloniai nustebinti. Įsitikinsite, kad tai, ką senovėje galėjo leisti sau tik karaliai, – kokybę, dabar gali būti pasiekiama kiekvieno žmogaus prigimčiai.

Skaityti...

Sausį paskelbtas architektūros idėjų konkursas „Inovatyvus viešbučio kambarys 2017“ prasidėjo energingu startu. Siūlome susipažinti su vertinimo ekspertais. O kad finišo liniją būtų lengviau pasiekti, būsimų dalyvių ir jūsų dėmesiui – komisijos narių patarimai, į kokias aktualijas labiausiai reikėtų atsižvelgti. Dėkojame ekspertams, atsakiusiems į mūsų klausimus.

Skaityti...

Kino filme tinkamai parinkta muzika gali tą pačią sceną paversti tiek romantiška, tiek dramatiška ar net išspausti ašarą. Tikriausiai niekada neatkreipėte dėmesio, kad panašiai jūsų emocijas sužadina ir keičia aplinkoje sklindantys kvapai.

Skaityti...

Rekuperatoriai „Vallox“ yra patikimi ir efektyviai naudojantys energiją. Jie gaminami Suomijoje, o jų metinis šilumos atgavimo efektyvumas yra aukščiausios klasės.

Skaityti...

Įgyvendinti netikėčiausias idėjas, siekiant patogumo, aukštos kokybės bei išlaikant modernų dizainą – nemažas iššūkis baldų gamintojui.

Skaityti...

Nors tikro medžio baldai brangesni, nei pagaminti iš laminuotos plokštės, juos mielai renkasi mąstantys apie ilgalaikę perspektyvą žmonės – šie didelę išliekamąją vertę turintys baldai tarnauja daug metų, keliauja iš kartos į kartą. Kodėl jie tokie vertingi ir kokius rinktis?

Skaityti...

Sostinės naujo gyvenamojo kvartalo „Naujosios Rivjeros“ bute didelis dėmesys skirtas apšvietimui. Įspūdingais metaliniais ir balto stiklo, taip pat integruotais LED šviestuvais įvairiose erdvėse pasirūpino UAB „Kandelas“ – šeštus metus produktyviai besidarbuojanti apšvietimo projektavimo, prekybos šviestuvais, baldais, interjero aksesuarais srityse.

Skaityti...

Neįvertinti sostinės naujojo gyvenamojo kvartalo „Naujoji Rivjera“ vietos neįmanoma, kaip ir čia išdygusių namų. Šiuo jau įgyvendintu projektu AB „YIT Kausta“ – viena didžiausių įmonių statybų srityje Lietuvoje – vėl įrodė gebanti kurti patrauklią ir darnią miesto aplinką, statydama gyvenamuosius namus, ir teikti efektyviai veikiančią garantinę tarnybą. Viename iš šio kvartalo namų, trijų kambarių bute, jauna šeima pagaliau atšventė įkurtuves.

Skaityti...

Jei vieną dieną prabiltų, Šaltinių gatvės namas Nr. 12 Vilniaus Naujamiestyje turėtų ką papasakoti. Kadaise buvusi žydų rabino pastogė šiandien tapo vieta, kurioje verda maždaug pusšimčio žmonių smegenys, kuriančios ir strateguojančios novatoriškus rinkos komunikacijos sprendimus. Tokioje erdvėje dėstant naujojo biuro koncepciją jo šeimininkai ir interjero autoriai sutelkė pajėgas, kad sukurtų erdvę, kurioje viskas, pradedant darbo principais ir baigiant paveikslų ant sienų autorių asmenybėmis, inspiruoja kurti, stebinti, generuoti idėjas ir netgi ilsėtis.

Skaityti...

Praėjusių metų rugsėjį pristatėme Dubajuje iškilsiantį ambicingą viešbučio „Rosemont“ dangoraižių duetą su įrengtu dirbtiniu atogrąžų mišku. Šįkart siūlome akis paganyti į „Plūduriuojančio jūros arkliuko vilas“ (angl. „Floating Seahorse villas“) – išskirtinius namus ant vandens, garsėjančius vaizdais į dirbtinį rifą iš povandeninių miegamųjų, kurie tapo prabangaus gyvenimo viršūne klestinčiame XXI a. mieste.

Skaityti...

Trakų rajone iškilo itin retai Lietuvoje matomas aptakių formų organinės (bioninės) architektūros trijų pastatų individualus gyvenamasis kompleksas. Ypač akį traukia triaukštis pagrindinis namas. Kartu su svečių nameliu ir garažu jis tobulai įsilieja į lietuvišką erdvių pievų kraštovaizdį. Apželdinti stogai, nuosaikios organiškos formos ir kedro medžio apdaila sukuria įspūdį, kad tai – natūrali gamtos dalis...

Skaityti...

Architektė A. Tulys labai vertina galimybę bendradarbiauti su „Sveikais namais“, kurie su dideliu rūpesčiu ir entuziazmu kuria sveiką gyvenamąją aplinką žmonėms, besirūpinantiems sveikata.

Skaityti...

Žmonės nemažą laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, tad natūralios šviesos faktorius išlieka itin svarbus. Natūrali dienos šviesa teigiamai veikia produktyvumą, sveikatą ir emocinę savijautą. Jos trūkumą puikiai kompensuoja stogo langai, padedantys į patalpą patekti daugiau dienos šviesos. Stoglangių sistemos praleidžia iki 40 % daugiau šviesos, lyginant su vertikaliomis langų sistemomis.

Skaityti...

Metas keisti įsitikinimą, kad medis tinkamas tik mažiems užmiesčio statiniams, poilsiavietėms ar jaukiam šeimos nameliui „arčiau gamtos“. Šiandien medis, atsikratydamas senųjų etikečių, tampa itin modernia statybine medžiaga, kurią drąsiai ir kūrybingai naudoja garsiausi pasaulio architektai, sukurdami nuo tikrų stebuklų iki pačių praktiškiausių medinukų. Nuo jų neatsilieka ir mokslininkai, tiesiantys kelią neįtikėtiniems pokyčiams ne tik statybų srityje.

Skaityti...

Džiugina faktas, kad didėja klijuotos medienos konstrukcijųtaikymasšiandieninėje Lietuvos medienos architektūroje, tačiau tuo pat metu dar dažnai susiduriama su situacijomis, kai klijuotos medienos konstrukcijųatsisakoma dėl subjektyviųišankstiniųįsitikinimųar techniniųgalimybiųnežinojimo.

Skaityti...

Stogo langų gamintojai siūlo įvairių tipų stogo langus. Jie sukurti specialiai ir turi maksimaliai atitikti konkrečios patalpos reikalavimus / specifiką. Pavyzdžiui, visi gamintojo FAKRO langai turi dešimties metų garantiją, į kurią įeina ir garantija atskiroms detalėms, siekianti iki 25 metų. Tai, kad FAKRO stogo langus galima priskirti prie aukščiausios kokybės produktų, rodo patikrintas jų ilgalaikiškumas ir saugumas, atitinkantis klientų poreikius visame pasaulyje. Šiuo metu FAKRO yra antras didžiausias stogo langų gamintojas pasaulyje ir pats didžiausias palėpės laiptų gamintojas.

Skaityti...

Kai dar mokydamasis Edinburgo universiteto vadybos mokykloje pirmą kartą išgirdau terminą „projektų valdymas“, buvau įsitikinęs, kad man tai neįdomu. Juk projektai – tai statybos, o aš, kaip tikras lietuvis, apie statybas ir krepšinį žinau viską. Tačiau kurso draugai vis dėlto įtikino, kad projektų valdymas yra daugiau nei statybos.

Skaityti...

Šių metų kovą architektūros pasaulį sukrėtė liūdna žinia apie vienos iškiliausių mūsų laikų architekčių Zahos Hadid ankstyvą mirtį. Tačiau jos originalios kūrybos idėjas, įkūnytas išsiskiriančio stiliaus architektūros palikime, toliau savo darbuose tęsia tarptautinė itin kūrybingų architektų grupė „Zaha Hadid Architects“. Vienas paskutinių Z. Hadid sukurtų impozantiškų objektų – rugsėjį Belgijoje duris atvėręs Antverpeno uosto valdybos pastatas „Port House“ su originalumu akis prikaustančiu antstatu. Deja, šio ypatingos architektūrinės išraiškos objekto atidarymo projekto autorė nebesulaukė.

Skaityti...

Vakarinę Norvegijos dalį sudaro 1190 fiordų. Jie atrodo įspūdingai, tačiau norintiesiems keliauti jūros pakrante sukelia daug nepatogumų. Antai, važiuojant iš Norvegijos pietuose esančio Kristiansiundo į Trondheimą šiaurėje (602 km kelionė užtrunka 21 val.), tenka septynis kartus keltis keltais per fiordus. Todėl Norvegijos viešoji kelių administracija (NVKA) pasiūlė sukurti pirmąjį pasaulyje povandeninį plūduriuojantį tunelį, kuris būtų panardintas Norvegijos jūroje. Jo pastatymas kainuos 25 mlrd. JAV dolerių.

Skaityti...

Austrija visais laikais įkvėpdavo naujovių ir idėjų, tačiau tuo pačiu metu buvo ir natūralumo puoselėtojų šalis. Po šią šalį keliaudamas negali nesistebėti paprastomis detalėmis, sugebėjimu maksimaliai išnaudoti erdves, kraštovaizdžio sutvarkymu, gamtos ir žmogaus veiklos derme, sąmoningu išteklių naudojimu. Daug minčių kyla pasižvalgius po labiausiai į vakarus nutolusio Austrijos regiono Forarlbergo kaimus, kurie žiemą virsta slidinėtojų meka, o vasarą – kalnų turistų rojumi. Kas čia labiausiai krinta į akis?

Skaityti...

Specialistai pastebi, kad Lietuvos priemiesčiuose vyravę mums įprasti 150–200 m2 namai jau „traukiasi“ savo dydžiu. Tas matoma ir visoje Europos rinkoje, ir JAV, kur taip pat pradžioje dygę didesni ir įmantrūs namai ėmė mažėti. Tai iš dalies siejama su mažėjančiu šeimos narių skaičiumi, be to, susiklosčiusi situacija rinkoje labai pabrangino didelių būstų išlaikymą, jaunos šeimos nebenori „įstrigti“ bankų pančiuose.

Skaityti...

Keliaudami ir apsistodami viešbučiuose pastebime, kad dažno jų interjeras yra gausiau ar saikingiau dekoruotas lipdiniais.

Skaityti...

Vilniaus Senamiestyje naują savo gyvavimo etapą pradeda pastatas su žavingu art deco stiliaus fasadu. Jo istorija siekia XVI amžių. 1530–1743 m. jis priklausė siuvėjų cechui, vėliau – laikrodininkams J. ir B. Veineriams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“ čia įrengė ir pati valdys nedidelį keturių žvaigždučių unikalios koncepcijos viešbutį „Artagonistas“ su gurmanišku restoranu. Tai ir pirmas išmanusis viešbutis Lietuvoje, kartu tapęs tikra meno galerija.

Skaityti...

Vokietijos sostinėje pasibaigė devintasis Pasaulio architektūros festivalis (angl. World Architecture Festival) – didžiausias kasmetis tarptautinis renginys, kurio metu išaiškinami išskirtiniai architektų darbai. Tūkstančius kūrėjų dominantis ir gausiai lankomas festivalis šiemet vyko ypatingoje vietoje –
garsiojoje Berlyno arenoje, 1927 m. pastatytoje pagal gerai žinomo vokiečių architekto Franzo Ahrenso projektą.

Skaityti...

Šiandien darnios pastato patalpų vidaus visumos be profesionalios patirties sukurti neįmanoma. Technologijų amžiuje žmogaus asmeninės ir darbo erdvės nebeįsivaizduojamos be gausybės išmanių įrenginių ir inovatyvių dizaino sprendinių. Todėl interjero specialistai kasdien susiduria su iššūkiu taikyti naujoves taip, kad jos organiškai įsilietų į aplinką, ją papildytų naujomis funkcijomis ir kartu papuoštų.

Skaityti...

Šių metų rugsėjo 9 d. viename gyvybingiausių Kinijos didmiesčių Daliane duris atidarė įspūdingo dydžio – 221 900 m2 ploto – prekybai ir poilsiui skirtas centras „Olympia 66“. Grandiozinio objekto projektą sukūrė viena didžiausių tarptautinių architektūros ir dizaino kompanijų „Aedas“, kurios projektavimo biurai veikia visame pasaulyje. Šios įmonės kūrėjai yra suprojektavę tokius architektūros perlus kaip Dubajaus metro ir dangoraižius „U-Bora Towers“.

Skaityti...

Bendrovė FAKRO, galinti pasigirti 25 metų sėkme ir tradicijomis, yra viena stoglangių gamybos lyderių, nuolat papildanti savo gaminių asortimentą. Vienas reikšmingiausių žingsnių šioje srityje – sudedamieji palėpės laiptai. Kadangi šis gaminys nuolat tobulinamas, jo populiarumas nepaliaujamai auga.

Skaityti...

Keliaudami ir apsistodami viešbučiuose pastebime, kad dažno jų interjeras yra gausiau ar saikingiau dekoruotas lipdiniais.

Skaityti...

Šiuolaikiniam klientui nebeužtenka vien produkto – kartu su juo reikia siūlyti kažkądaugiau, kitaip, nestandartiškai. Šią mintį stipriai palaiko viešbučio „ibis Styles Vilnius“ generalinė direktorė Simona Arštikienė. Nors pačiam pastatui beveik treji metai, iki praėjusios liepos čia spėjo pasikeisti keletas koncepcijų. Vilniuje įsikūrusio viešbučio likimą visiškai pakeitė franšizės sutartis su tarptautiniu „AccorHotels“ tinklu, įnešdama į jo veiklą spalvingo prancūziško šarmo. Šis sprendimas leido pereiti į naują aptarnavimo lygį – siūlo išskirtinės koncepcijos, stilingą viešbutį už patrauklią kainą.

Skaityti...

Šiuolaikinių interjerų, kuriuose madingai paliekamas apdorotas atviras betonas, kai yra daug akmens ir jį imituojančių detalių arba kai kiek per steriliai atrodo futuristinio stiliaus aplinka, situaciją labai pagerina augalai. Be to, urbanistiniuose miestuose vis labiau stengiamasi atsigręžti į gamtą, o tai taip pat provokuoja moderniuose interjeruose įkomponuoti augalus. Tai paskatino kurti „gyvus“ paveikslus iš augalų. Lietuvoje šią naujieną pristato gėlių salonų tinklas „Florisima“.

Skaityti...

Pastato energinis efektyvumas – nuostabu, išmanumas –

būtinas, o ar darbo vietos komfortui ir kokybei skiriamas tinkamas dėmesys? Specialistai vienbalsiai tvirtina, kad būtent jis gerina darbuotojo savijautą, nuo kurios tiesiogiai priklauso produktyvumas.

Skaityti...

Aktyvus sėdėjimas – tai konceptualus požiūris į sėdimą darbą. Pagal jį darbe sėdintis žmogus turi laisvai ir intuityviai keisti padėtis, kuo daugiau judėti darbo vietoje, kad jo savijauta nenukentėtų dėlsėdėjimo. Šiam požiūriui jau keturi dešimtmečiai. „Žmogus sukurtas judėti – kol judėsime, tol būsime sveiki. Tad kodėl darbo vietoje turėtume tapti statiški ilgoms darbo valandoms? Judėkime!“, – kviečia
MB „Aktyvus sėdėjimas“ vadovas Vaidas Bernotas.

Skaityti...

Gyvenantiesiems šiandiena ir rytdiena patiks vilnietiško prekybos salono SKYTECH.LT aplinka. Jo novatoriškas interjeras toliau tęsia pradėtą įmonės biuro idėją, atspindinčią požiūrį į verslą, – norą visada būti žingsneliu rytdienoje. „Interjero idėjos atspirties tašku tapo užsakovo išreikštas stilistikos pageidavimas, kad interjeras primintų kosminį laivą. Taip gimė futuristinis, lekalinių formų interjeras“, – pasakoja interjero architektės Vaida Atkočaitytė ir Akvilė Myško-Žvinienė.

Skaityti...

Vadinamosios nematomos durys naudojamos ne tik futuristiniuose ar moderniuose interjeruose, bet ir klasikiniuose.Tąpatvirtina ne vienųmetųpatirtįturinčios elektroninės parduotuvėsE-durys“vadovas Virmantas Baronaitis. Todėl futuristinio stiliaus salono SKYTECH.LT projekto idėja, kad durys jo interjere būtų akiai nepastebimos, visiškai atitiko įmonės veiklos koncepciją.

Skaityti...

Jau kuris laikas kaip viena šiuolaikinių programinės įrangos tendencijų girdima realiojo laiko (angl. real-time) vizualizavimo technologija. 3D vizualizavimo programinės įrangos plėtotojas „Abvent“šiais metais pristatė naują realiojo laikovaizdo vizualizavimo programinės įrangos versiją „Twinmotion 2016“.

Skaityti...

Lapkričio viduryje Lietuvos Architektų rūmuose įvyko viešas žurnalo „Structum“ projekto – konkurso „Išmanusis miestas III“ pristatymas. Prieš dvejus metus pradėtas tęstinis projektas yra unikalus, nes sujungia į vieną galingą bendradarbiavimo jėgą du – viešąjį ir privatų – sektorius, siekiant įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti, sukurti ir pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai.

Skaityti...

Jungtinių Arabų Emyratų perlas sostinė Dubajus. Ji visame pasaulyje garsi savo įgyvendintais ambicingais architektūriniais projektais: prabangiais rekordinio aukščio dangoraižiais, stebinančiomis inžinerine įranga povandeninėmis vilomis, dirbtinėmis salomis ir kitais, jau seniai tapusiais šio išskirtinio miesto simboliais. Būtent Dubajuje 2009 m. iškilo aukščiausias pasaulyje pastatas 829,8 m „Burj Khalifa“. Vis dėlto originalūs Dubajaus statybų užmojai nenustoja stebinti.

Skaityti...

Klasika ir prabanga, šiuolaikiniai patogumai bei technologijos, senojo amžiaus aura ir moderni aukščiausios kategorijos gyvastis... Visa tai galima rasti prestižiniame sostinės Žvėryno rajone įsikūrusiame imponuojančiame gyvenamųjų namų komplekse „Žvėryno simfonija“. Išskirtinėje vietoje kvapą užimanti architektūra ir aukščiausios klasės medžiagos užtikrina sklandų gyvenimą – lyg iki idealumo suderintos klasikinės simfonijos natos...

Skaityti...

Technologijų amžiuje žmogaus asmeninės ir darbo erdvės nebeįsivaizduojamos be gausybės išmanių įrenginių ir inovatyvių dizaino sprendinių. Todėl interjero specialistai susiduria su iššūkiu pritaikyti technologines naujoves taip, kad jos organiškai įsilietų į aplinką, ją papildytų funkcijomis ir kartu papuoštų.

Skaityti...

Pasaulio rinką pasiekė pirmoji plytelių kolekcija „Pininfarina Earth“, sukurta bendradarbiaujant dviem savo srityse lyderiaujantiems prekių ženklams – „Casalgrande Padana“ ir „Pininfarina“. Tai tikra meistriškumo ir elegancijos sąjunga, padėjusi gimti inovatyviai ir stilingai kolekcijai, kurią ypač vertina industrinio dizaino interjero kūrėjai.

Skaityti...

Bendrovė FAKRO, galinti pasigirti 25 metų sėkme ir tradicijomis, yra viena stoglangių gamybos lyderių, nuolat papildanti savo gaminių asortimentą. Vienas reikšmingiausių žingsnių šioje srityje – sudedamieji palėpės laiptai. Kadangi šis gaminys nuolat tobulinamas, jo populiarumas nepaliaujamai auga.

Skaityti...

Ar patikėtumėte, kad geriausi vakarėliai vyksta ne kur kitur, bet virtuvėje? Tokia idėja vadovaujasi kulinarinių studijų tinklo ČIOP ČIOP įkūrėjai. Šio tinklo komanda siūlo išskirtines pramogas virtuvėje, kūrybišką požiūrį į maisto gamybą ir nuotaikingus kulinarinius kursus, kuriuose atskleidžiamos subtiliausios įvairių pasaulio šalių patiekalų paslaptys, o maisto gamyba virsta įsimintinu malonumu. Be to, čia ir į verslo vakarėlius, ir į vestuvių vaišes žvelgiama ne visai tradiciškai.

Skaityti...

Medis simbolizuoja tvirtybę. Medžio masyvas aplinkoje skleidžia užtikrintumo, respektabilumo, ilgalaikiškumo aurą. Natūralaus medžio interjero detalės, daiktai kuria savo istoriją, gali keliauti iš kartos į kartą. O medžio masyvo plokštė yra viena ekologiškiausių medžiagų baldų pramonėje...

Skaityti...

Daug laiko praleidžiame patalpose. Neretai jos būna ne tokios erdvios, kaip norėtųsi. Patalpas vizualiai mažina daugelis dalykų – intensyvių spalvų interjero elementai, baldai, pertvarėlės, augalai, taip pat – durų staktos ir aklinos jų varčios, ypač – nudažytos tamsių atspalvių dažais. Žmogus tokioje aplinkoje gali jaustis nejaukiai, tarsi spaudžiamas tarp supančių tūrių ar plokštumų.

Skaityti...

UNESCO saugomas Vilniaus senamiestis nebeįsivaizduojamas be architektūrinės pažibos – penkių žvaigždučių „Stiklių“ viešbučio, pasaulyje garsėjančio ne tik įspūdingais prancūziško stiliaus apartamentais „Stiklių dvaras“ ar tuo, kad pripažintas turintis didžiausią vertę Vilniuje. Priklausantis senoviniuose dvaruose ir pilyse įsikūrusių prestižinių viešbučių tinklui „Relais et Châteaux“ ir įtrauktas į „Luxury Group“ sudarytą prabangiausių pasaulio viešbučių auksinį sąrašą „Gold List“, viešbutis atsiveria ir kaip gausybės istorijų, kurias svečiams pasakoja specialūs darbuotojai, enciklopedija. Šįkart jas prisimena vienas iš „Stiklių“ įkūrėjų Romualdas Zakarevičius.

Skaityti...

Ką geriausia galime pamatyti mūsų buvusioje laikinojoje sostinėje Kaune? Bet kuriuo atveju akis vis dar džiugina išlikusi stilinga, smetonine vadinama tarpukario architektūra ir kylantys į viršų žalieji Žaliakalnio šlaitai. Jų apsuptyje Kauno Naujamiesčio rajonas ir jame nusidriekusi V. Putvinskio gatvė. Ką tik joje iškilo naujas VDU mokslo ir studijų centras – modernus, lakoniškų formų pastatas. Jis harmoningai įsiliejo į aplinkinį, pretenduojantį į aukščiausius tarptautinius paveldo įvertinimus V. Putvinskio gatvės užstatymą.

Skaityti...

Tebevykstančiame 15 Tarptautiniame architektūros renginyje „La Biennale di Venezia 2016“ šįmet pirmąkart dalyvauja ir Lietuva – ne atskirame paviljone, o susivienijusi į bendrą kartu su Latvija ir Estija „Baltijos paviljoną“. Tiesa, ką tik iš bienalės grįžęs architektas, VDA profesorius Marius Šaliamoras jįrado išardytąir perkeliamąįkitąvietą, užtat spėjoįsigilintiįkitųvalstybiųekspozicijųturinį.

Skaityti...

Trumpam užmeskite akį į savo drabužių spintą. Greičiausiai sutiksite, kad tai – masyvus, ne itin patogus baldas, kurį pravėrę matote gausybę apdarų, bet nešiojate tikriausiai tik pusę jų. Vienų tiesiog nematote, kitus nepatogu pasiimti ar pasiekti, o trečiuosius paprasčiausiai užmiršote. Architektai ir interjero dizaineriai vieningi: kur kas racionalesnis sprendimas – įsirengti namuose funkcionalią, patogią drabužinę, kur viskas būtų lengvai pasiekiama, aiškiai matoma, kur kiekvienas daiktas atrastų savo vietą. Juk drabužinė pirmiausia ir skirta tam, kad kaskart be rūpesčių – lengvai ir patogiai – susiruoštumėte naujai dienai.

Skaityti...

Pasaulyje tarp garsiausių buitinės technikos gamintojų vardų puikuojasi „Miele“ – vienas geidžiamiausių prekių ženklų. Ieškantys kokybiškų namų ūkio pagalbininkų lietuviai jį taip pat žino, nes tai ne tik puiki prietaisų kokybė, bet ir išorės estetika bei praktiškumas.

Skaityti...

Nauja mokykla-darželis ir bendruomenės centras turėtų tapti Suomijos sostinės gyvenamojo rajono Kalasatama širdimi. Statybos bus užbaigtos etapais. Objektas suplanuotas taip, kad fasado apdailos medžiagų naudojimas būtų ne vienkartinis – plokštės turėtų būti permontuotos po kelis kartus. Taip pat jos gali būti naudojamos ir kaip naujoviškos interjero dizaino priemonės.

Skaityti...

Laikas taip greitai bėga, kad vos spėjame suktis kasdieniuose darbuose. Atrodytų, dar visai neseniai įvyko žurnalo „Structum“ organizuoto konkurso „Universalaus dizaino vonios kambarys“ baigiamasis renginys, įsiminęs gausiais laureatų apdovanojimais. Tuomet pirmosios vietos laimėtojai profesionalų kategorijoje Laurai Vanagaitytei atiteko vertingas visomis prasmėmis prizas – kelionė į rugsėjo mėnesį Paryžiuje vykusią parodą „Maison & Objet“, o geriausius darbus studentų kategorijoje pristačiusiam Norbertui Pagaliui – kelionė į rugpjūtį Kopenhagoje vykusią parodą „Northmodern“.

Skaityti...

Dažnas šiuolaikinių miestų gyventojas ilgisi gamtos apsupties, vėsios žaliuojančios pievos po kojomis, galimybės savo gyvenamojoje erdvėje pajusti rūpinimosi gamta džiaugsmą. Nors galimybė suderinti gyvenimo mieste patogumus ir gamtos prieglobsčio teikiamą harmoniją vis dar atrodo utopinė, jauna ir drąsi architektų grupė „Penda“ sukūrė Indijoje šių laikų Semiramidės sodus.

Skaityti...

Šių metų vasarą Latvijos sostinės Rygos istorinėje širdyje atidarytas penkių žvaigždučių viešbutis „Pullman Riga Old Town“. Tai pirmasis prabangaus tarptautinio viešbučių tinklo „AccorHotels“ filialas Baltijos šalyse. „Pullman Riga Old Town“ Rygos senamiesčio centrą neabejotinai praturtino vykusia senosios architektūros ir modernių sprendimų simbioze.

Skaityti...

 Lietuva viešbučių sektoriuje, lyginant su Baltijos šalimis ir Europos Sąjungos vidurkiu, kol kas atsilieka. Tačiau netrukus situacija pasikeis, nes vystytojai ir investuotojai drąsiai planuoja viešbučių plėtrą – vien Vilniuje per kelerius metus viešbučių kambarių skaičių ketinama papildyti dar 2000, o naujų viešbučių kol kas planuojama 11.

Skaityti...

Šiuo metu parduodama daugybė laiptų į palėpę modelių. Kokie laiptai į palėpę bus tinkamiausi Jūsų namams? Apie tai sužinosite perskaitę šį straipsnį. Čia pateikiamų rekomendacijų tikslas – padėti išsirinkti būsto savininko poreikius atitinkantį palėpės laiptų modelį. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kuo skiriasi įvairių modelių laiptai į palėpę. Taip pat bus atkreiptas dėmesys į pagrindinius dalykus, kurie yra labai svarbūs, kai norima susirasti tinkamą vidaus laiptų variantą. Pateikta bus ir patarimų, kokių laiptų į palėpę nereikėtų rinktis.

Skaityti...

Miestų planavimas ir puošyba gali būti ir rimtas, ir žaismingas vienu metu. Tą įrodė Nidoje vykusioje asamblėjoje „EASA 2016“ jaunieji architektai, keitęsi ne tik kūrybiniais sumanymais ir įgyvendinę projektus, bet ir gvildenę tvarios statybos temą.

Skaityti...

Papilkėjęs ar apsilaupęs pastato fasadas stipriai sumenkina estetinį net ir paties moderniausio pastato patrauklumą. Norint kuo ilgiau išlaikyti tinkamą sienų išvaizdą, būtina atkreipti dėmesį į apdailos medžiagų savybes ir kokybę, o esant poreikiui – ir į galimybę kūrybiškai jas panaudoti.

Skaityti...

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ parengė ir išleido spalvingų fotografijų gausų albumą „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra“. Lietuvos architektūroje per kelis šimtmečius susiklostė savita kurortų architektūros tradicija, turinti išskirtinių bruožų, pastebimai išsiskiriančių iš kitokios miestų architektūros.

Skaityti...

Šiandien kai kurios krikščionių bažnyčios tiek Europoje, tiek Amerikoje, net tolimosiose Australijoje ir Naujoje Zelandijoje praranda savo pirminį sakralinės paskirties aktualumą. Mūsų dienomis susiduriame su reiškiniu, kai įvairių architektūros stilių, nesvarbu kuriame amžiuje pastatytos bažnyčios, yra konvertuojamos. Kartais tai nutinka dėl to, kad neužtenka lėšų jas eksploatuoti pagal pirminę paskirtį ar dėl to, kad paprasčiausiai dėl urbanistinių pokyčių sumažėja konkrečios parapijos bendruomenės narių. Todėl šiandien specialiai tikinčiųjų religinėms apeigoms suplanuotos ir pritaikytos bažnyčių patalpos transformuojamos į erdves, tinkamas visokiausioms – tiek visuomeninėms, tiek privačioms – funkcijoms.

Skaityti...

Kai kalbame apie bažnyčią, dažniausiai įsivaizduojame sakralinę vietą, kurioje sekmadieniais vyksta pamaldos. Čia gyvenimas pradedamas krikštu, skambant iškilmingai muzikai priimamas santuokos sakramentas, liūdint žmogus palydimas paskutinio poilsio. Tačiau nemažai Vakarų Europos valstybių bažnyčias pavertė ne tik muziejais, bet ir koncertų salėmis, kelios tokios bažnyčios yra ir Vilniuje. Kotrynos bažnyčioje galima pasiklausyti įstabios klasikinės muzikos garsų, Šv. Mykolo bažnyčioje įrengtas Bažnytinio paveldo muziejus. Tačiau ar verta bažnyčios erdvę išnaudoti ir kitaip? Apie tai kalbamės su Vilniaus ir Kauno arkyviskupijų Ekonominių reikalų tarybų nariu Audriumi Globiu.

Skaityti...

Dar prieš du dešimtmečius vienas iš Kultūros ministerijos apdovanotų, kaip labiausiai nusipelniusių restauruojant kultūros vertybes, buvo ir lipdymo restauratorius Vytautas Dzindziliauskas, pasidarbavęs konservuojant, restauruojant ir atkuriant bažnyčių altorius, Baltarusijos ambasados interjero ir eksterjero, įvairių bažnyčių lipdybos, skulptūros, auksavimo ir dirbtinio marmuro darbus. Šiandien šiam itin profesionaliam, darbščiam ir sąžiningam restauratoriui, įkūrusiam ir vadovaujančiam savo individualiai įmonei, patikimi patys subtiliausi bažnytinio (ir ne tik) paveldo restauravimo darbai...

Skaityti...

Prabanga, ramūs tonai, nė vieno nereikalingo baldo... Tai ne apie namus, tai apie naująsias SEB arenos teniso VIP rūbines. Nors, kaip ir namuose, čia užsukus – norisi dar šiek tiek pabūti ir pailsėti. Juk viskas sugalvota taip, kad būtų patogu, gera ir ergonomiška.

Skaityti...

Neseniai buvo pristatyta Lietuvoje konkurencijos neturinti pastatų komunikacijos įranga „Siedle“, gaminama prieš 270 metų įkurtoje vokiečių bendrovėje. Naujoviškos durų ir pastatų komunikacijos sistemos tinka gyvenamiesiems namams, įstaigoms, net senoviniams pastatams. Nuo įprastų jos skiriasi ne tik estetika ar tvarumu, bet ir funkcionalumu. Projektuotojams šios sistemos reiškia kūrybos laisvę, o vartotojams – viską, ko reikia bendraujant pastate ar šalia jo. Tokių išskirtinių sistemų Baltijos šalims, Lenkijai, Ukrainai, Rusijai bei kitoms NVS šalims tiekimas – sveikintina UAB „Jung Vilnius“ naujiena.

Skaityti...

Aplinkos ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Architektūros įstatymo projektą, tad laukiama, kada jis bus priimtas. Architektūros įstatymas įtvirtintų esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir jos kriterijus, sudarytų galimybes rengti atvirus konkursus geriausios architektūrinės idėjos ar projektinių pasiūlymų atrankai, planuojant ar projektuojant architektūriniu ar viešojo intereso požiūriu reikšmingus objektus. Pateikiame architektų bendruomenės atstovo ir teisininkų įžvalgas.

Skaityti...

„Flower Couture by
Mantas Petruškevičius“ –
tai neapibrėžtas žinomo floristo Manto Petruškevičiaus tapatumo atpažinimo ženklas. Jis nereiškia nei būsimo prabangaus gėlių salono pavadinimo, nei kokios kitos komercinės veiklos. „Tegu šis pavadinimas asocijuojasi tiesiog su... manimi“, – šypteli Mantas, kurio floristiniai darbai jau puošė ne vieną prabangų užsienio ir Lietuvos interjerą, o jo floristinė fantazija aplinką geba paversti tikru gėlių teatru su savo kvapais, nepakarojamu apšvietimu, erdvės lūžiais ir tik tą akimirką subtiliai plevenančia atmosfera...

Skaityti...

Lengva pastebėti, kad vis daugiau naujai atidaromų ir renovuojamų viešbučių, dvarų, prabangių sodybų, pramogų kompleksų savo interjerus gausiau ar saikingiau dekoruoja lipdiniais. Tai pavadinti nauja mada dar anksti, tačiau tendencija aiški.

Skaityti...

Ar šiandien sugebame iš modernios vonios įrangos ir naujausių apdailos medžiagų sukurti savo namuose poilsio ir malonumų oazę? Į šį klausimą visiškai išsamius atsakymus pateikė pusmetį trukęs mūsų žurnalo organizuotas „Universalaus dizaino vonios kambario“ konkurso finalas. Jis tapo dar vienu „Structum“ misijos – suteikti erdvę idėjų mainams – atspindžiu.

Skaityti...

Šiemet viešbutis „Mar Adentro“ – rezidencijų kompleksas – iškilo įlankoje, skiriančioje Pietų Žemutinės Kalifornijos pusiasalį nuo žemyninės Meksikos dalies San Chose del Kabo. Šioje Kalifornijos įlankoje, dar vadinamoje Korteso jūra, yra daug vietų, saugomų UNESCO. Čia – ir turtingiausia pasaulyje jūrinė ekosistema. „Mar Adentro“ nuo miesto centro pasiekiamas vos per kelias minutes, bet pakankamai nutolęs, kad jo svečiai galėtų mėgautis tyla ir ramybe. Viešbučio archipelage telpa 205 svečių kambariai ir 39 vilos, SPA centras, restoranai, prabangus prekybos centras, meno galerija bei daug kitų įstaigų, užtikrinančių komfortiškas atostogas. Architektui Migueliui Angelui Aragonésui pavyko sukurti harmoningą architektūros ir gamtos dialogą. Viešbučio ansamblio formų paprastumas papildo minimalistinį peizažą. Čia atkeliaujantys poilsiautojai ieško prieglobsčio nuo perpildyto pasaulio skubos ir triukšmo.

Skaityti...

420 m2 namas, ežeras, nuostabi aplinka tiek išorėje, tiek viduje... Atrodo, svajonė? Taip ir yra. Tačiau kai kam tai namai, į kuriuos gera grįžti kasdien arba iš kurių nesinori išeiti. O mums – galimybė praverti duris ir pamatyti tobulam gyvenimui paruoštą būstą.

Skaityti...

Daug laiko praleidžiame patalpose. Neretai jos būna ne tokios erdvios, kaip norėtųsi. Patalpas vizualiai mažina daugelis dalykų – intensyvių spalvų interjero elementai, baldai, pertvarėlės, augalai, taip pat – durų staktos ir aklinos jų varčios, ypač – nudažytos tamsių atspalvių dažais. Žmogus tokioje aplinkoje gali jaustis nejaukiai, tarsi spaudžiamas tarp supančių tūrių ar plokštumų.

Skaityti...

Pradedant apdailos darbus, visada kyla specifinių klausimų apie darbų eilės tvarką, bendrąją tvarką, medžiagų suderinamumą ir naudojimą. Nes tik tinkamai juos sudėliojus, parinkus optimaliausius ir konstruktyviausius sprendinius, apdailos meistrai be prastovų, didelių kliūčių ir laiku galės pasiekti geidžiamų rezultatų ir sulauks palankių būsto savininkų įvertinimo. Nuo naudotų apdailos medžiagų priklauso žmogaus pirminis įspūdis, lemiantis vertinimą, nes akys visų pirma pamato išorinį aplinkos „drabužį“. Tokią nuostatą palaiko ir sostinėje AB „YIT Kausta“ baigiamo statyti daugiabučių namų kvartalo „Naujoji Rivjera“ trijų kambarių buto apdailą organizavęs darbų vadovas Marius Sinkevič ir UAB „Adelonas“ architektė Monika Audickaitė.

Skaityti...