Pasaulinė nerūdijančiojo plieno rinkos lyderė Suomijos bendrovė „Outokumpu“ neseniai atšventė įkurtuves Vilniuje. Verslo centre „Quadrum“ įsikūręs padalinys įsirengė 130 darbo vietų biurą, kuriame erdvės suskirstytos ne tik į darbo, bet ir į poilsio bei konferencijų zonas. Biuro baldų projekto įgyvendinimą Suomijos kompanija patikėjo Lietuvos bendrovei „Narbutas“.

Skaityti...

Urbanistikos tendencijos yra puikiausias visuomeninių, istorinių, sociokultūrinių, ekonominių bei gamtinių reiškinių atspindys. Miestai – tam tikra prasme visuomenės drabužiai, kurie neretai pasako daugiau, nei galime numanyti. Viena portugališką ateitį projektuojanti istorija, pasirodžiusi XX a. priešaušryje, pasakojo: kai statysime namus iš stiklo ir plieno, tolimoje užmarštyje paliksime visas įmanomas negandas – tai bus aukščiausių technologinių laimėjimų epocha, garantuosianti amžinąją laimę.

Skaityti...

Kelerius pastaruosius metus pozicijas privačiuose ir visuomeniniuose interjeruose kitoms medžiagoms užleidęs stiklas vėl grįžta į madą. Architektai ir gamintojai sumaniai išnaudoja daugumą jo savybių. Interjero detalės iš lygaus, ramaus ir skaidraus stiklo gali atlikti keletą funkcijų – dengti, dekoruoti ir būti naudojamos kaip šviestuvai.

Skaityti...

Šiuolaikinis žmogus jau seniai nepaiso gamtos ritmiškumo ir gyvena kintančioje savo paties susikurtoje aplinkoje, kurioje tie patys gyvybę gamtai dovanojantys saulės spinduliai ne visada pageidaujami. Plieksdami į langus jie trukdo darbo kokybei, fizinei sveikatai, mažina komfortą. Nuo tiesioginių saulės spindulių ir kitokių nepatogumų gelbėja fasadinės saulės kontrolės sistemos, ypač aktualios pastatuose, kurių fasado didžiąją dalį sudaro stiklas.

Skaityti...

Spartėjant gyvenimui ir praleisdami vis daugiau laiko ne namuose, vertiname funkcionalią, estetišką mus visą dieną supančią aplinką. „Interjero linija“ – viena iš lyderių, tiekianti vinilines grindų dangas, kilimines plyteles, skandinaviškus šviestuvus bei aukštos kokybės vinilines ir tekstilines sienų dangas, skirtas visuomeniniam sektoriui. Stilius, kokybė, patvarumas, vaizdas, gebėjimas išlaikyti aplinką nepasiduodančią laikui – priežastys, lemiančios šios įmonės kliento dėmesį.

Skaityti...

Viena didžiausių šalies draudimo bendrovių ADB „Gjensidige“ 2017 m. vasarį įsikūrė AB „Haner“ verslo centre „City“ Vilniuje.

Bendrovė turėjo tikslą sukurti aukščiausios kokybės ir sveikatos standartus atitinkantį biurą, atkartodama grupės pagrindinio biuro Osle architektų koncepciją. Ergonomiškus biuro baldus pagal „Gjensidige“ projektą, laimėjusi konkursą, Lietuvoje pagamino bendrovė UAB „Vildika“.

Skaityti...

Kuriant namus ar biurą, tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais, tampa aišku, kad nėra vienintelio šeimininkų poreikius ir vizijas atitinkančio patalpų kūrimo būdo. Vieniems reikia klasikinių, o kitiems – atvirkščiai – modernių sprendimų. Dėl šios priežasties architektūriniai sprendiniai taip pat būna labai skirtingi.

Skaityti...

Žurnalo „Structum“ organizuotoje konferencijoje „Inžinerinės sistemos privačių ir visuomeninių pastatų interjeruose“, skirtoje nematomai pastato interjero daliai – inžinerinėms sistemos, buvo diskutuojama, kaip organiškai jas integruoti, efektyviai pritaikyti, paslėpti ar paversti matomomis patalpose.

Skaityti...

Konferencijų salėse ar viešbučiuose paprastai būna svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Todėl architektai stengiasi visais įmanomais būdais erdvės neužgriozdinti įranga ar baldais, kurių gali prireikti ne visada, pavyzdžiui, baro stalu. Tačiau, ką daryti tada, kai baro prireikia?

 

Skaityti...

Beveik dešimt metų stalčiuose gulėjęs verslo centro projektas staiga buvo ištrauktas ir pastatytas per rekordiškai trumpą laiką. Eismo žiedas prie Kauno pilies pasipildė neįprastos architektūros, prie senamiesčio plytų raudoniu prisiderinusiu 2 500 m2 verslo centru. Jo statytojai turėjo meistriškai laviruoti itin ankštame plote, o darbus pradėti tik po architektų išvadų, kad po pamatais nebus palaidota nieko istoriškai vertingo.

Skaityti...