Pasaulinė nerūdijančiojo plieno rinkos lyderė Suomijos bendrovė „Outokumpu“ neseniai atšventė įkurtuves Vilniuje. Verslo centre „Quadrum“ įsikūręs padalinys įsirengė 130 darbo vietų biurą, kuriame erdvės suskirstytos ne tik į darbo, bet ir į poilsio bei konferencijų zonas. Biuro baldų projekto įgyvendinimą Suomijos kompanija patikėjo Lietuvos bendrovei „Narbutas“.

Priimamajame – minimalistinis stilius

Architektė Heidi Hänninen, projektuodama biurą, stengėsi, kad jis savo koncepcija, spalvinėmis gamomis ir galimybėmis jaustis patogiai būtų panašus į centrinę „Outokumpu“ būstinę Helsinkyje. „Unikali pastato architektūra suteikė pagrindą gerai išnaudoti erdves ir jas pritaikyti kintančioms organizacijos reikmėms. Funkcionalumas, lankstumas, saugumas, galimybė jaustis patogiai tiek savo darbo vietoje, tiek poilsio zonoje buvo pagrindiniai dalykai, kuriems skyriau daugiausia dėmesio rengdama projektą“, – sako architektė.

„Outokumpu“ būstinė Vilniuje prasideda nuo erdvaus priimamojo ir drabužinės. Administratorės darbo vieta – lengvo, minimalistinio stiliaus, priimamajame dominuoja balta spalva.

Darbo vieta pagal „sėsk ir stok“ principą

Biure nėra kabinetinės sistemos, darbuotojams darbo vietos paruoštos bendroje erdvėje. Biuro planavimas atvirose erdvėse atitinka bendrą įmonės biuro koncepciją, kur net ir kompanijos prezidentas pagrindiniame biure Helsinkyje neturi atskiro kabineto. Tačiau bendrovės „Narbutas“ paruoštos akustinės pertvaros suteikia darbuotojui privatumo ir sumažina aplinkos triukšmą. Tai padeda labiau susikoncentruoti į darbą, bet kartu ir neatskiria nuo kolegų, su kuriais prireikus galima laisvai bendrauti. „Narbutas“ gali pasiūlyti skirtingus vartotojų poreikius tenkinančias akustines sistemas ir didelę spalvinę gamą, tačiau „Outokumpu“ biuro darbo zonoje dominuoja šviesios spalvos. Taip pat įmonės biure įrengta įvairaus dydžio posėdžių bei poilsio kambarių, kur darbuotojai gali organizuoti tiek susitikimus, tiek privačius telefoninius pokalbius, tiek perkelti savo darbo vietą į privačią erdvę. „Outokumpu Stainless“ vadovė Daiva Sereikienė teigia, kad tokį pasirinkimą lėmė moksliniai tyrimai, nes šviesios spalvos tausoja regėjimą.

„Mūsų įmonėje pats svarbiausias yra darbuotojas. Jis turi jaustis saugiai, patogiai ir sveikai. Darbo vieta yra paruošta taip, kad nevargintų nei kūno, nei regėjimo“, – įsitikinusi D. Sereikienė.

Darbo stalai pagaminti pagal „sėsk ir stok“ sistemą. Tai elektra reguliuojamo aukščio stalai, vienu mygtuko paspaudimu keičiantys aukštį nuo 70,5 iki 120,5 centimetro. Taip darbo vieta tampa ne tik ergonomiška, bet ir dinamiška, galimybė keisti padėtį iš sėdimos į stovimą išjudina ir kūną, ir mintis, o tai garantuoja produktyvesnį darbą. Šalia darbo vietų pastatytos ir patogios daiktadėžės.

„Narbutas“ siūlo skirtingų aukščių ir pločių lentynas, spintas, kurias galima lengvai priderinti prie pasirinktos priimamojo, vadovo arba jo komandos biuro baldų sistemos. Ergonomiškomis lentynomis ir spintomis, įrengtomis biure, galima padalyti erdvę į jaukias ir individualias darbo zonas.

Patogios ir darbo kėdės, prisitaikančios prie individualaus kūno svorio ir judėjimo. Rankenėlėmis galima reguliuoti kėdės aukštį, o mygtuku – tris atlošo padėtis pagal individualius poreikius.

Spalvingos poilsio zonos

Siekiant užtikrinti darbo produktyvumą, pasirūpinta ir darbuotojo trumpomis poilsio pertraukėlėmis. Tam įrengtos akustinės poilsio zonos, kuriose, kitaip nei darbo vietose, dominuoja ryškios mėlyna ir oranžinė spalvos – tokios pat, kaip ir centriniame „Outokumpu“ biure Helsinkyje.

Poilsio vietos su minkštasuoliais ir pagalvėlėmis įrengtos nedidelėse sieninėse nišose priešais darbo erdvę. Tai vienu metu padeda ir atsiriboti nuo aplinkos garsų, ir prireikus matyti, kuo užsiima dirbantys kolegos. Poilsio zonose stovi ir kavos staliukai bei lengvi, mobilūs pufai, pagyvinantys šią erdvę.

Na, o konferencijų salė ir pasitarimų kambarys yra atskirti nuo darbo ir poilsio erdvių. Konferencijos ir pasitarimai vyksta prie funkcionalių stalų, sėdint ant funkcionalių kėdžių. Prireikus taupyti plotą, kėdės iki penkių vienetų gali būti sudedamos viena ant kitos.

Šiuo metu „Outokumpu“ pasaulio mastu teikiamų paslaugų centre Vilniuje dirba 80 žmonių, artimiausiu metu dar bus priimta apie 100. Todėl svarbu, kad aukštos kvalifikacijos specialistai po darbo dienos jaustų tik malonų nuovargį, bet ne nugaros skausmus. Būtent tai jiems ir garantuoja „Narbuto“ baldai. 