Urbanistikos tendencijos yra puikiausias visuomeninių, istorinių, sociokultūrinių, ekonominių bei gamtinių reiškinių atspindys. Miestai – tam tikra prasme visuomenės drabužiai, kurie neretai pasako daugiau, nei galime numanyti. Viena portugališką ateitį projektuojanti istorija, pasirodžiusi XX a. priešaušryje, pasakojo: kai statysime namus iš stiklo ir plieno, tolimoje užmarštyje paliksime visas įmanomas negandas – tai bus aukščiausių technologinių laimėjimų epocha, garantuosianti amžinąją laimę.

Ambicinga ir šiek tiek naivoka istorija – spėjimas beveik išsipildęs. Tačiau kažkur paraštėse liko žadėta amžinoji laimė, lygiai kaip ir žaliosios miestų erdvės.

Gamtos ir technologijų sąjunga

Besiplečiantys urbanistiniai poreikiai didina miesto ribas visomis kryptimis. Todėl neišvengiamai pamažu atsiduriame betoninėje pievoje su plieno ir stiklo medžiais, pasipuošusiais elektriniais apšvietimo žiedais. Gana atšiauri ir akivaizdžiai dirbtinė panorama, kuri sužavi, tačiau ilgainiui vargina, ypač esant žalumos trūkumui. Tačiau taip yra tik tol, kol technologijos ir gamta egzistuoja atskirai, o jų susijungimai yra daugiau žavingas atsitiktinumas nei kruopščiai suplanuota išraiška. Ieškodami tvarių išeičių bei vieno iš daugybės būdų, kaip pritaikyti savo produkciją, Šveicarijos Berno mieste įsikūrusi nerūdijančiojo plieno trosų kompanija „Jakob“, įžengdama į XXI a., sujungė į viena inžineriją, technologijas, daugiau nei 100 metų trunkančią meistrystę ir gamtą. Šiandieną dėl šios kompanijos pasiūlytos linijos „Green Solutions“ galime žavėtis, grožėtis ir stebėtis unikaliais architektūros ir botanikos duetais, kaip „One Central Park“ pastatas Sidnėjuje, „Campus Novartis“ kompleksas Bazelyje ar „Districlima“ Barselonoje.

Urbanistikos galimyių avangardas

„Jakob“ sukurta linija „Green Solutions“ – akivaizdus šiandienos urbanistikos galimybių avangardas. Pasitelkdama natūralią vijoklinių augalų energiją bei lapiją, „Jakob“ produkcija pateikia sprendimus esant dažniausių rūšių vijokliniams augalams, kad augalai galėtų natūraliai vytis ir „keliauti“ fasadu jo nežalodami. Todėl konstrukcijos bei tvirtinimai turi būti parinkti tinkamai: atsižvelgiant į technines specifikacijas bei augalo savybes.

Žalieji pastatų fasadai kuria tvarią modernybę, kurioje gamta ir technologijos harmoningai atliepia svarbiausius šiandienos urbanistikos poreikius – minimaliomis erdvės ir žemės ploto sąnaudomis sukuriami gausūs žalieji plotai, kurie yra ne tik erdvių modeliavimo elementas ar dekoras, bet kartu kuria tvarias sąlygas urbanistinei biodiversijai išlaikyti ir išplėsti. Dar daugiau – žalieji pastatai formuoja draugiškas erdves, kuriose išnyksta riba tarp miesto ir jo periferijos, žalumos prieglobsčio bei jos visiško nebuvimo. Žalieji pastatų fasadai – tai išmanaus ir tvaraus miesto ženklas, kuris, tikėtina, artimoje ateityje puoš ir Lietuvos urbanistiką. 

Oficialus „Jakob“ atstovas Baltijos šalyse – „In Pleno Prekyba“.

UAB „In Pleno prekyba“ Savanorių 178C, Vilnius I LT-03154 Lietuva I mob.: +37065055537 I el. pašt.:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. I puslapis: www.hpl.lt