Kelerius pastaruosius metus pozicijas privačiuose ir visuomeniniuose interjeruose kitoms medžiagoms užleidęs stiklas vėl grįžta į madą. Architektai ir gamintojai sumaniai išnaudoja daugumą jo savybių. Interjero detalės iš lygaus, ramaus ir skaidraus stiklo gali atlikti keletą funkcijų – dengti, dekoruoti ir būti naudojamos kaip šviestuvai.

Vokiečių koncernas TECE, gaminantis santechnikos įrangą, stiklą naudoja daugumai savo interjeruose matomų gaminių. Jų estetinė išvaizda, dizainas, galimybės pritaikyti interjere gamintojui yra taip pat svarbios, kaip ir techninis funkcionalumas. Dėl to šie produktai ypač mėgstami ir Lietuvos architektų bei interjero dizainerių.

Šviestuvėlis sienoje

Vandens nuleidimo plokštelė iš balto ar juodo stiklo „TECElux Mini“ yra lengvai priderinama prie bet kokios sienų dangos ir net betono. Tik stiklas gali būti toks universalus. Elektroninėje plokštelėje stiklas dengia vandens nuleidimo mechanizmą ir visą programuojamą valdymo sistemą – vandens nuleidimo, jautrumo prisilietimui, šviesos. Vanduo nuleidžiamas vos prisilietus ar tik priartėjus ranka prie stikle šviečiančio mygtuko kontūro. Įėjus į tamsų vonios kambarį, reaguodamas į judesį, mygtukas įsižiebia savaime. Jo šviesos pakanka, kad galima būtų orientuotis aplinkoje, nebūtina degti didesnių šviestuvų. Tas ypač patogu naktį, kai nesinori išsibudinti.

Nedidelis vandens nuleidimo mygtukas šviestuvėlis sukuria jaukią prieblandą, o ir tie patys kambaryje esantys daiktai bei veidrodžiai jo šviesoje atrodo kitaip.

Griežtą stačiakampę mygtuko kontūro formą sušildo minkšta, kiek išplaukusi šviesos linija, todėl jis gerai atrodo ir minimalistiniuose, moderniuose interjeruose, ir šalia į madą grįžtančių retro stiliaus formų. Pieno balta ir juoda spalvos lengvai priderinamos prie kitų vonios kambario spalvų.

Viskas po stiklu

Mygtukas „TECElux Mini“ integruotas ir į kitą gaminį, kuriame stiklas užima daug didesnę erdvę vonios kambaryje – WC terminalą „TECElux“. Kol kas tai vienintelė ir analogų rinkoje neturinti unitazo pakabinimo sistema, leidžianti pagal poreikius reguliuoti jau sumontuoto prietaiso kabinimo aukštį. Terminalą – sienoje po tinku montuojamą unitazo rėmą, vandens bakelį, nuleidimo mechanizmą, vandentiekio ir elektros mazgus bei oro filtravimo sistemą – dengia dvi stiklo plokštės, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip lygi vientisa balto arba juodo stiklo sienelė.

Viršutinė jos dalis patogiai atsilenkia, jei reikia keisti anglinius oro filtrus ar į specialią talpą įdėti priemones, nudažančias vandenį spalva, suteikiančias jam malonų kvapą. Stiklas nuo aptaškymo vandeniu apsaugo visą sieną, todėl unitazą galima statyti ir ten, kur nėra plytelių. Prie šio terminalo gali būti jungiami beveik visų populiariausių gamintojų unitazai, jis, beje, taip pat atlieka ir lokalaus šviestuvo funkciją.

Atrado sprendimą

TECE rinkoje išsiskiria dar vienu unikaliu gaminiu ir jis taip pat yra iš stiklo. Tai inžinerinių būsto jungčių dėžutės. Dažniausiai jų durelės būna iš dažyto balto metalo arba plastiko: tikras niekaip ir niekur nepriderinamo daikto galvos skausmas kiekvienam, kas savo aplinkoje nori darnos ir harmonijos. Kad ir kaip žiūrėsi, jos visada atrodo kaip svetimkūnis, grubi techninė detalė, kurios norisi išvengti.

Iš viršaus atlenkiamos skydinės dėžutės „TECEfloor“ durelės iš stiklo neįkyriai įsilieja į bendrą interjerą. Stilingas yra ir stiklinis grindų šildymo jungiklis, todėl architektai nebesistengia jo montuoti pažeme, bet patogiame pasiekti ranka aukštyje.

www.tece.lt