Kuriant namus ar biurą, tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais, tampa aišku, kad nėra vienintelio šeimininkų poreikius ir vizijas atitinkančio patalpų kūrimo būdo. Vieniems reikia klasikinių, o kitiems – atvirkščiai – modernių sprendimų. Dėl šios priežasties architektūriniai sprendiniai taip pat būna labai skirtingi.

Pirmą įspūdį svečiai susidaro tik pravėrę namų ar biuro duris, todėl įėjimo durys dažnai vadinamos savininko „vizitine kortele“. Užsienyje ne vien langų, bet ir durų puošybai skiriama daug dėmesio. Nenuostabu, kad vartotojams patinka labai skirtingų tipų durys – paprastos, lakoniškos arba puošnios. Tačiau itin svarbu, kad įėjimo durys pabrėžtų ne vien jų savininko charakterį, bet ir apsaugotų nuo šalčio ar nekviestų svečių.

„TIKS langai“ pristato išskirtinio dizaino, saugumo ir energinio efektyvumo įėjimo duris, kurios atitiks šiuolaikinės architektūros reikalavimus ir patenkins bet kokius klientų poreikius.

Dizainas

Išskirtinis dizainas architektūroje visais laikais buvo siekiamybė. Nors Lietuvoje gausu minimalistinio stiliaus pastatų, daugėja ir tokių, kuriems būdingi išskirtiniai tiek išorės, tiek vidaus sprendiniai. Pastato įvaizdžiui didelę įtaką daro langai ir durys. Pagaminti nestandartinės formos langus lietuviai jau išmoko, tačiau ne kiekviena įmonė gali pasiūlyti patrauksiančias dėmesį duris.

„TIKS langai“ specialistai, tirdami durų pasiūlą, pastebėjo, kad dekoruotų durų daugėja. Vis dėlto patartina domėtis ne vien durų išvaizda, bet ir jas gaminančia įmone. Šių gaminių kokybė priklauso nuo įvairių aspektų: dekoruotų durų užpildų, varstymo mechanizmų, užraktų ir kitų žaliavų kokybės.

UAB „Aveplast“ langų ir durų gamykla, valdanti prekybos tinklą „TIKS langai“, ilgai ieškojo patikimo durų užpildų tiekėjo ir partnerio. Įmonė bendradarbiauja su daugiau nei 20 metų gamybos patirtį turinčia gamykla „VEYNA“. Tai viena didžiausių dekoruotų durų užpildų gamyklų Rytų Europoje, gaminanti ir tiekianti išskirtinės kokybės durų užpildus.

Funkcionalumas ir patikimumas

Durų išvaizda svarbi, tačiau svarbu ir tai, kaip patikimai ir ilgai įėjimo durys bus eksploatuojamos. Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama durų funkcionalumui bei patikimumui didinti. Durų funkcionalumą lemia varstymo mechanizmų stiprumas, spynų patikimumas bei žaliavos, iš kurių gaminami lauko durų rėmai.

Lietuvoje dažni atvejai, kai įėjimo durų lankstai neatlaiko nė 20 000 atidarymo ir uždarymo ciklų. O labai aukštos kokybės lauko durų lankstai yra išbandomi atliekant net 2 000 000 atidarymo ir uždarymo ciklų. Spynoms, užraktams ir kitoms detalėms taip pat taikomi patikimumo rodikliai, todėl patartina pasidomėti šių detalių gamintojais ar bent šalimi, kurioje detalės yra pagamintos. Kiekvienas durų komponentų gamintojas nueina savo „klaidų kelią“, kurio galutinis rezultatas – ilgai, patikimai ir sklandžiai savo funkciją atliekantis gaminys. Lietuvoje ilgametę patirtį turintys langų ir durų gamintojai puikiai žino, kad be kokybiškų varstymo mechanizmų ir patikimų komplektuojamųjų detalių neįmanoma pagaminti ilgai tarnausiančių durų. Vis dėlto srities naujokai neretai susigundo pigiomis ir abejotino patikimumo medžiagomis. „TIKS langai“ specialistai pataria rinktis duris, gaminamas bent 20 metų patirtį turinčiose įmonėse, kurios savo „klaidų kelią“ jau nuėjo. „TIKS langai“ vadovas Vilius Eidukevičius teigia, kad nevertėtų turėti reikalų su tais durų pardavėjais, kurie nepateikia išsamios informacijos apie durų komponentus ir jų gamintojus.

Taigi kokia yra tikrai kokybiškų durų kaina? Į šį klausimą „TIKS langai“ specialistai atsakys, kai pateiksite savosioms įėjimo durims keliamus reikalavimus. Dėl naudosimos patikimos ir aukščiausio funkcionalumo furnitūros (spynos, užraktai, lankstai, rankenos, elektriniai ar biometriniai atidarymo ir uždarymo valdikliai ir kt.) ar aukštos kokybės užpildų durų kaina tikrai gali išaugti. Vis dėlto reikėtų rinktis ilgalaikes duris, dėl kurių funkcionavimo ilgai būsite tikri. Ne veltui sakoma, kad langai ir durys yra atsakinga investicija.

Apsauga nuo šalčio

Pastaraisiais metais jau ir Lietuvoje ypač pabrėžiama energinio efektyvumo statybose svarba. Reikalavimai keliami ne vien stogams, sienoms, pamatams, bet ir langams, durims. Taigi kokius langus ir duris rinktis, siekiant patenkinti savo poreikius ir turėti gaminį, atitinkantį šiuolaikinius statybos reikalavimus.

Durų energinis efektyvumas priklauso nuo užpildo storio, užpildo medžiagos, rėmų ir slenksčio savybių. Todėl patartina domėtis, ką siūlo kiekviena įmonė. „TIKS langai“ pataria išorinėms įėjimo durims rinktis bent 44 mm storio durų užpildą, patikrinti, ar naudojami būtent lauko durų gamybai skirti profiliai bei slenksčiai, padedantys šilumą išlaikyti patalpų viduje. 

Visiems statytojams siūlome:

- Plastiko arba aliuminio duris su originalaus „VEYNA“ dizaino durų užpildais;

- „VEYNA“ dekoratyvinius durų užpildus.

Esame atviri ir pasiruošę bendradarbiauti su kitais Lietuvos, Latvijos ir Estijos durų gamintojais, todėl durų užpildus tiekiame ne tik patraukliomis kainomis, bet ir greitai įvykdome užsakymą.

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. I Nemokamas tel. 8 800 22 225 I www.tikslangai.lt