Žurnalo „Structum“ organizuotoje konferencijoje „Inžinerinės sistemos privačių ir visuomeninių pastatų interjeruose“, skirtoje nematomai pastato interjero daliai – inžinerinėms sistemos, buvo diskutuojama, kaip organiškai jas integruoti, efektyviai pritaikyti, paslėpti ar paversti matomomis patalpose.

Kuriame ateitį drauge

Labai džiaugiamės, kad sulaukėme tokio gausaus besidominčiųjų būrio mūsų kolektyvo organizuojamame renginyje. Didelis įvertinimas matyti tokią gausią auditoriją. Visuomet stengiamės generuoti pačias įdomiausias, aktualiausias temas, negailime jėgų siekdami geriausių žinių sklaidos rezultatų. Susirinkusieji turėjo progą dar kartą įsitikinti, be kokių išmaniųjų technologijų, interjero sprendinių neįsivaizduojame savo darbo ir asmeninių erdvių modernios dabarties. Juk vienas pagrindinių dalykų šiuolaikiniame interjere yra tai, kaip inžineriniai sprendimai veikia patį žmogų. Kas yra ir kokia turi būti ši sistema interjere? Po konferencijos kiekvienas turėjo laiko dar kartą permąstyti ir pasidaryti išvadas, kad ši sistema privalo būti bendra, suteikti vartotojui aiškų ir intuityvų valdymą, jungti skirtingų gamintojų produktus į vientisą, efektyviai funkcionuojantį išmaniojo namo tinklą. O, svarbiausia, – inžinerinė sistema turi būti pritaikyta žmogaus poreikiams ir prisiderinti prie jo gyvenimo būdo.

Norėtume padėkoti architektams, dizaineriams, savo sričių inžinerinių sistemų specialistams, įmonėms, kurie (kurios) aktyviai bendradarbiavo su mumis rengiant konferenciją, dalijosi žiniomis. Taip pat pasidžiaugti, kad mūsų renginiai auga, tobulėja. Iškopėme į aukštesnį lygmenį – konferencijoje dalyvavo ne tik ypatingi savo srities specialistai iš Lietuvos, bet ir svečiai iš kitų šalių

Svečias iš Latvijos „Carlson Design Home“ įkūrėjas ir vadovas Ēriks Karlsons pabrėžė, kad interjero dizaineris, įgyvendinant bet kokį sprendimą, privalo dalyvauti nuo pirmo žingsnio, kai viskas dar tik svarstoma brėžiniuose. Kaimyninės šalies atstovas paminėjo, kad dažniausiai daroma klaida, kai interjero specialistai kviečiami, kai jau viskas būna pastatyta, o jie privalo derintis prie esamos padėties, turi mažai laisvės geresnei kokybei ir inovatyvioms idėjoms išgauti.

UAB „Amalva“ techninis konsultantas Rimantas Kaulakys siūlė idėjas, kaip minimizuoti ir supaprastinti šių sistemų įtaką interjerams, sumažinti laidų, vamzdynų skaičių. Papasakojo apie vėdinimo sistemų privačių ir visuomeninių pastatų įrengimą.

Andrius Kleiza, šviesos studijos THINK LIGHT direktorius, pasidžiaugė, kad apšvietimas yra labiausiai pažengusi sritis interjere ir kad jų įmonės ilgalaikė patirtis su apšvietimo sprendimais leidžia geriau suprasti, kaip patarti subtiliai integruoti, paslėpti pastatų interjere kitas inžinerines sistemas. Apie projektavimo integralumą kalbėjo ir architektė

Eglė Matulaitytė (studija „Processoffice“, „Less costs more“). Jų studijos credo – kuo sumaniau integruoti inžinerines sistemas ir palikti švaresnį vaizdą. Tai, anot architektės, kainuoja labai daug pastangų, talento, laiko ir profesionalumo.

Architektas Gintaras Šernius pristatė, kokios yra oro vėsinimo galimybės, pasitelkiant „Samsung“ technologijas. Svečias linkėjo specialistams ieškoti ir rasti geriausią sprendimą estetiškam ir funkcionaliam interjerui sukurti, inžineriniams sprendimams pritaikyti.

Dr. Artūras Kriukovas, UAB „JUNG Vilnius“ Techninio palaikymo skyriaus vadovas, akcentavo, kad inžinerinės sistemos interjere skirtos ne inžinieriui, bet visų pirma žmogui. Jo nuomone, apšvietimo, temperatūros sistemas turi būti paprasta valdyti, suprasti, jos turi būti bendrai susijusios, aiškios, o kartu lanksčios ir saugios. Specialistas sakė, kad net ir kuriant techninius inžinerinius sprendimus turi būti išlaikytas dizainas.