Viešbučio „Vincci Gala“ dizainas buvo kuriamas atsižvelgiant į du reikalavimus. Pirma, viešbučio kūrėjai Barselonos paminklosaugos departamentui įsipareigojo išsaugoti ir pastato fasadą, ir didžiulius baltojo marmuro laiptus pastato viduje; antra, į viešbučio pavadinimą įtraukti žodį „Gala“ – taip pagerbiant dailininko siurrealisto Salvadoro Dalí žmoną ir mūzą Galą.

Skaityti...

Gravitacijos dėsnius paneigiantis dangoraižis „Capital Gate“ Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje pakrypęs keturiskart daugiau nei Pizos bokštas. 18 laipsnių pasvirimas pasiektas specialiais inžineriniais sprendimais. Dangoraižis įrašytas į Guinnesso rekordų knygą kaip labiausiai pasaulyje pasviręs pastatas.

Skaityti...

Lietuvos saugomose teritorijose kyla vienas už kitą įspūdingesni apžvalgos bokštai, jau spėję virsti turistų traukos centrais. Žmonės mielai juos lanko ir fotografuoja ne tik nuo bokštų atsiveriančius kvapą gniaužiančius vaizdus, bet ir pačius bokštus, tapusius tikromis regioninių ir nacionalinių parkų puošmenomis.

Skaityti...

Nuo pat vasario „Structum“ organizuotame konkurse studentų ir profesionalų kategorijose varžėsi gausus dizainerių būrys. Šiltą birželio 9-osios popietę menų fabrike „Loftas“ buvo iškilmingai paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai. 

Skaityti...

Šiuolaikinei medinei architektūrai būdinga didelė formų įvairovė, jų gausą ir ypatumus lemia kūrėjų ambicijos rasti naujų medienos taikymo architektūroje būdų. Panagrinėsime naujas morfologines idėjas medinėje architektūroje pagal du ryškesnius aspektus: meninį ir funkcinį.

Skaityti...

UAB „ABOnamas“ vadovas Jonas Klimavičius sako, kad dabar galima rinktis įvairių statybinių medžiagų, bet medis vis dar populiarus statant pirtis, sodo namelius, pavėsines. Šios medžiagos populiarumą lemia keletas priežasčių. Statiniai iš medžio statomi gana greitai, jį nesunku apdirbti. Kitas svarbus dalykas – šios statybinės medžiagos ekologiškumas.

Skaityti...