Nuolat skubančios visuomenės verpete, kuriame lieka vis mažiau vietos nesuvaidintam grožiui, kartais iš praeities it neramus šešėlis atsliūkina originalumas, trokštantis erdvės, priimančios tikrųjų vertybių išdidumą. Senovinės plytos – orus kultūros ir istorijos atspindys, atgimstantis naujuose objektuose, ieškančiuose būdų prisijaukinti tikrumą, pabėgti nuo standartų, stereotipų bei chaotiškų statinių, atimančių individualumo laisvę ir įkalinančių menko praktiškumo situacijose.

Skaityti...

Šią įspūdingą formulę sugeneravo projektavimo biuro „Performa“ architektai kartu su dizaineriais iš įmonės „Gaudrė“, sukurdami architektūros ir šviesos simbiozę, kur išsikerojusio „grožio medžio“ paunksmėje lankytojai patiria jutiminę detalių ir šviesos skleidžiamą ekstazę.

Skaityti...

Dideli stiklai jau nėra išskirtinė sritis šiuolaikinėje statyboje, vis daugiau privačių namų projektų pasirodo terasos ir balkonai, kurie tampa natūraliu gyvenamojo ploto tęsiniu. Siekiant užtikrinti šiai erdvei tinkamą išvaizdą, verta pasirinkti aliuminio terasos duris „Yawal“.

Skaityti...

Lygūs it stiklas stalviršiai, į kuriuos neįsigeria jokie nešvarumai, transformuotis gebantys baldai, išmanieji šaldytuvai ir kaitlentės, savaime išsivalančios orkaitės bei kiti stebuklai nepastebimai užkariauja mūsų virtuves.

Skaityti...

Išorinės saulės kontrolės plėvelės „LLumar®“ paplito visame pasaulyje, ypač tuose regionuose, kur naudojamos pažangios įstiklinimo sistemos. Prie šių regionų priskiriama ir Lietuva. Trumpai apie išorinių plėvelių „LLumar® Helios“ veikimo ypatumus ir pranašumus.

Skaityti...

Telefonspynės – reprezentatyvus pastato elementas, pasitinkantis klientus, svečius ir mus pačius. Jos yra dalis svarbaus pirmojo įspūdžio, kurį susidaro žmogus įeidamas į pastatą ar atskiras jo dalis. Tiesa, Lietuvoje šis pastato elementas retai sulaukia deramo dėmesio.

Skaityti...

Kilimų gamybos technologijos vystosi beveik taip pat sparčiai, kaip informacinių technologijų rinka. Prieš kelerius metus populiarios parketlentės ir laminatas namuose bei akustiškai nepasiteisinusios plytelės komercinėse patalpose vėl užleidžia vietą senam, jaukiam kilimui, kiliminei dangai. Architektas Arvydas Akelis sako, kad konceptualus architektūrinis sprendimas, priimtas renkantis kilimą, kiliminę dangą ar kilimines plyteles, gali užtikrinti komforto ir prestižo pojūtį. Juk moderniam biurui ar gyvenamajam namui reikia netradicinių sprendimų.

Skaityti...

Švara yra vienas namų elementų, pabrėžiančių jų jaukumą. Tačiau pavydžiai rodo, kad, pasirinkus jos priežiūrai skirtas priemones ne pagal paskirtį, jos ne tik neatliks savo pagrindinės funkcijos – palaikyti švarą, bet dar taps galvos skausmu, renovuojant, keičiant naujais sugadintus daiktus ar paviršius.

Skaityti...

Didžiausias Čekijoje vonios įrangos gamintojas RAVAK 2013 m. išleido inovatyvią vonios kambario koncepciją Chrome. Stiliaus ir naudos sinergija, universalus dizainas, didelis gaminių pasirinkimas – sprendimas bet kokiam vonios kambariui. Dėl tobulo suderinamumo Chrome gaminiai puikiai tinka bet kokio dydžio vonios erdvėms ir tualeto kambariui įrengti.

Skaityti...

Kiliminės plytelės – estetiškas ir racionalus pasirinkimas. Bene didžiausias jų pranašumas – sunaudojimas beveik nepaliekant atliekų, patogesnis transportavimas, neribotos raštų komponavimo galimybės, paprasta priežiūra. UAB „Vaineta ir partneriai“ pristato pasaulinės kiliminių plytelių dangos ir dizaino lyderės „Interface“ (Olandija) gaminius, kurie visame pasaulyje pripažinti kaip itin kokybiški ir modernūs.

Skaityti...

Vertinga paukštė statybų padangėje. Fibrocementines plokštes KMEW iš Japonijos, su fotokeramine danga Lietuvoje atstovauja įmonė VASATIS MB. Plokštės pasižymi ypač dideliu atsparumu drėgmei ir šalčio ciklams, ultravioletiniams spinduliams ir įvairiems nešvarumams. Dėl medžiagoje esančių fotokatalizatorių, jų paviršius ilgą laiką išsaugo naujoviškumą ir spalvų ryškumą.

Skaityti...

Vieta: Džakarta, Indonezija

Architektai: tarptautinė architektūros kompanija MVRDV

Projektuotojų komanda: Winy Maasas, Jacobas van Rijsas, Nathalie de Vries, Stefanas de Koningas, Sanne van der Burgh, Renske van der Stoep, Maciejus Grelewiczius, Rutgeris Huibertsas, Mickas van Gemertas, Davide’as Sacconi, Kyosukas Lee, Jonasas Klockas, Tomas Hartas, Andresas Beausire’as, Josefina Parga

Partneriai: architektūros ir urbanistinio planavimo firma „The Jerde Partnership“

Inžinerija: inžinerijos ir dizaino firma „Arup“

Projekto metai: 2012

Užsakovas: nekilnojamojo turto agentūra „Wijaya Karya-Benhill Property“

Nuotraukos: MVRDV

Skaityti...