Šią įspūdingą formulę sugeneravo projektavimo biuro „Performa“ architektai kartu su dizaineriais iš įmonės „Gaudrė“, sukurdami architektūros ir šviesos simbiozę, kur išsikerojusio „grožio medžio“ paunksmėje lankytojai patiria jutiminę detalių ir šviesos skleidžiamą ekstazę.

 

Šią įspūdingą formulę sugeneravo projektavimo biuro „Performa“ architektai kartu su dizaineriais iš įmonės „Gaudrė“, sukurdami architektūros ir šviesos simbiozę, kur išsikerojusio „grožio medžio“ paunksmėje lankytojai patiria jutiminę detalių ir šviesos skleidžiamą ekstazę.

Dėl įvairių ant lubų esančių bioninių kreivių, formuojančių medžio lają ir savo plastika kontrastuojančių su atvira gelžbetonio perdanga, architektai sukūrė tūrio erdvę taip, kad lankytojai suvokia ją tarsi per vadinamąjį „žuvies akies“ (angl. fisheye) objektyvą. Kreivių gausa yra objekto dominantė, kuri esant įvairioms perspektyvoms susilieja su gipsiniais FLOS šviestuvais, primenančiais rojaus vaisius – tam jų vidinė pusė dekoruota aukso patalijos plokštelėmis, dėl kurių šviesa sklinda paauksuotu srautu ant pintų metalo užuolaidų, sukurdama mistišką metalo žaižaravimo efektą. Tos pačios kreivės apipina ir „Performa“ architektų suprojektuotą bei įmonės „Gaudrė“ dizainerių pagamintą telefono išmaniąja programa valdomą išsklaidytos šviesos sistemą „korys“. Kintamo spektro šviesa ir pagrindinių spalvų gama atlieka ne tik stilistinę, bet ir šviesos terapijos funkciją.

Pagrindinis YUMI „grožio medžio“ tikslas – aplink save suburti efektyviai suprojektuotas darbo paskirties zonas: atviroje erdvėje esantys ir naujai atvykstantys lankytojai vienas kito nemato. Aiškiai nurodytomis judėjimo kryptimis judantys žmonės vienas kitam netrukdo – viskas patogu, jauku ir estetiška, o nukritusius medžių lapus imituojantys skulptūriški nerūdijančiojo plieno veidrodžiai bei ekstrudinio gipso architektūriniai šviestuvai tarsi vulkanai ir krateriai suteikia paslaptingos, prabangios ramybės jausmą.

Pavadinimas YUMI, išvertus iš japonų kalbos, reiškia „gražus, nuostabus“, dėl to „Performa“ architektai YUMI erdvėje siekė suprojektuoti daug šviesos, detalių ir plastiškų motyvų. Šio objekto misija – žmonėms, kaskart atvykusiems į objektą, suteikti galimybę apžvelgti vis naujai atrandamas detales. Mūsų kasdieniame gyvenime yra daug detalių, bet mes dažnai jų neatpažįstame ar nematome. Tačiau būtent jos ir momentai yra tai, kas mūsų gyvenimą daro įdomų ir pilną. Todėl architektai keičia kasdienybę, surinkdami detales ir keisdami jas taip, kad būtų lengva suprasti. „Performa“ architektų tikslas – tai, kad žmonės, atėję į YUMI, intuityviai pajustų ir atrastų šias detales bei kintamas šviesos nuotaikas.

Novatorišką „Performa“ objekto architektūrinę koncepciją ir „Gaudrė“ šviesos dizainerių apšvietimo eksperimentą realizavo idėjos autorius, architektas Valerijus Starkovskis, pasirinkęs „gyvos medžiagos“ reprezentavimo kelią.

Unikalūs statybos, dizaino, apšvietimo, produktų pasiūlymai ir klientų aptarnavimo sprendimai, elegancijos bei estetikos motyvai YUMI objekte meta iššūkį architektūriniam triukšmui ir projektavimo stereotipams.