Šių metų kovą architektūros pasaulį sukrėtė liūdna žinia apie vienos iškiliausių mūsų laikų architekčių Zahos Hadid ankstyvą mirtį. Tačiau jos originalios kūrybos idėjas, įkūnytas išsiskiriančio stiliaus architektūros palikime, toliau savo darbuose tęsia tarptautinė itin kūrybingų architektų grupė „Zaha Hadid Architects“. Vienas paskutinių Z. Hadid sukurtų impozantiškų objektų – rugsėjį Belgijoje duris atvėręs Antverpeno uosto valdybos pastatas „Port House“ su originalumu akis prikaustančiu antstatu. Deja, šio ypatingos architektūrinės išraiškos objekto atidarymo projekto autorė nebesulaukė.

Skaityti...

Vakarinę Norvegijos dalį sudaro 1190 fiordų. Jie atrodo įspūdingai, tačiau norintiesiems keliauti jūros pakrante sukelia daug nepatogumų. Antai, važiuojant iš Norvegijos pietuose esančio Kristiansiundo į Trondheimą šiaurėje (602 km kelionė užtrunka 21 val.), tenka septynis kartus keltis keltais per fiordus. Todėl Norvegijos viešoji kelių administracija (NVKA) pasiūlė sukurti pirmąjį pasaulyje povandeninį plūduriuojantį tunelį, kuris būtų panardintas Norvegijos jūroje. Jo pastatymas kainuos 25 mlrd. JAV dolerių.

Skaityti...

Austrija visais laikais įkvėpdavo naujovių ir idėjų, tačiau tuo pačiu metu buvo ir natūralumo puoselėtojų šalis. Po šią šalį keliaudamas negali nesistebėti paprastomis detalėmis, sugebėjimu maksimaliai išnaudoti erdves, kraštovaizdžio sutvarkymu, gamtos ir žmogaus veiklos derme, sąmoningu išteklių naudojimu. Daug minčių kyla pasižvalgius po labiausiai į vakarus nutolusio Austrijos regiono Forarlbergo kaimus, kurie žiemą virsta slidinėtojų meka, o vasarą – kalnų turistų rojumi. Kas čia labiausiai krinta į akis?

Skaityti...

Specialistai pastebi, kad Lietuvos priemiesčiuose vyravę mums įprasti 150–200 m2 namai jau „traukiasi“ savo dydžiu. Tas matoma ir visoje Europos rinkoje, ir JAV, kur taip pat pradžioje dygę didesni ir įmantrūs namai ėmė mažėti. Tai iš dalies siejama su mažėjančiu šeimos narių skaičiumi, be to, susiklosčiusi situacija rinkoje labai pabrangino didelių būstų išlaikymą, jaunos šeimos nebenori „įstrigti“ bankų pančiuose.

Skaityti...

Keliaudami ir apsistodami viešbučiuose pastebime, kad dažno jų interjeras yra gausiau ar saikingiau dekoruotas lipdiniais.

Skaityti...

Vilniaus Senamiestyje naują savo gyvavimo etapą pradeda pastatas su žavingu art deco stiliaus fasadu. Jo istorija siekia XVI amžių. 1530–1743 m. jis priklausė siuvėjų cechui, vėliau – laikrodininkams J. ir B. Veineriams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“ čia įrengė ir pati valdys nedidelį keturių žvaigždučių unikalios koncepcijos viešbutį „Artagonistas“ su gurmanišku restoranu. Tai ir pirmas išmanusis viešbutis Lietuvoje, kartu tapęs tikra meno galerija.

Skaityti...

Vokietijos sostinėje pasibaigė devintasis Pasaulio architektūros festivalis (angl. World Architecture Festival) – didžiausias kasmetis tarptautinis renginys, kurio metu išaiškinami išskirtiniai architektų darbai. Tūkstančius kūrėjų dominantis ir gausiai lankomas festivalis šiemet vyko ypatingoje vietoje –
garsiojoje Berlyno arenoje, 1927 m. pastatytoje pagal gerai žinomo vokiečių architekto Franzo Ahrenso projektą.

Skaityti...

Šiandien darnios pastato patalpų vidaus visumos be profesionalios patirties sukurti neįmanoma. Technologijų amžiuje žmogaus asmeninės ir darbo erdvės nebeįsivaizduojamos be gausybės išmanių įrenginių ir inovatyvių dizaino sprendinių. Todėl interjero specialistai kasdien susiduria su iššūkiu taikyti naujoves taip, kad jos organiškai įsilietų į aplinką, ją papildytų naujomis funkcijomis ir kartu papuoštų.

Skaityti...