Savininkams labai patiko jų senasis namas: jo išvaizda, medžiagos, stilius, vieta. Bėda buvo ta, kad namas savo gyvavimo pradžioje jau buvo renovuotas, siekiant jį pritaikyti viengungio gyvenimui, o dabar kilo poreikis paversti jį šeimai tinkamu būstu.

Skaityti...

Vilniaus senamiestyje, Bokšto gatvėje, pradedamas unikalus projektas – ruošiamasi atkurti čia kadaise buvusius grafų Pliaterių rūmus.

Skaityti...

Prabangus, solidus, jaukus, elegantiškas – taip klasikinį interjerą vertina šio stiliaus gerbėjai. Manoma, kad klasikinį interjerą labiau linkę rinktis puoselėjantys tradicijas, konservatyvesni, vertinantys natūralias, o ne sintetines medžiagas ir besistengiantys namuose sukurti prabangos įspūdį žmonės. Juk toks interjeras sunkiai įsivaizduojamas be raižytų natūralaus medžio arba gobelenu aptrauktų minkštų baldų, parketu išklotų grindų, masyvių karnizų, ant jų kabančių užuolaidų ir, žinoma, be aibės smulkių dekoro elementų. 

Tačiau ar toks įsivaizdavimas teisingas? Koks iš tiesų yra klasikinis interjeras? Ar jis privalo atspindėti tam tikro laikmečio stilių? Ir kaip nepasiklysti tarp prabangios klasikos ir pigaus kičo?

Skaityti...

 Apie sakralinės architektūros ir meno problematiką viešojoje erdvėje šiuo metu diskutuojama nedažnai. Tačiau tiek istorinių šventovių apsauga, restauracija, išsaugojimas, tiek šiuolaikinių sakralinių objektų kūrimas – žmonijos istorijai ir egzistencijai labai reikšmingos sritys. Tuo įsitikinęs architektas, Nacionalinės premijos laureatas, profesorius Kęstutis Pempė. 

Skaityti...

Restauruojant paveldo objektus ar pritaikant esamas konstrukcijas prie naujų dažnai smarkiai padidėja pastatų apkrovos. Be to, seni statiniai, veikiami tokių aplinkos veiksnių kaip vibracija, greta vykstantis intensyvus eismas, pasikeitusios dirvožemio sąlygos ir panašiai, praranda pirmines ypatybes. Todėl labai svarbu konstrukcijas sutvirtinti. Tačiau sutvirtinimo medžiagos turi būti parinktos taip, kad liktų kuo mažiau pastebimos ir nedarkytų originalios pastatų išvaizdos.

Skaityti...

Jos suteikia erdvei gyvybės. Jos didina darbingumą ir padeda atsipalaiduoti. Jos grynina orą. Jos ilgalaikės. Puiki žaliųjų sienų idėja nesudėtinga ir gali tapti miesto gyventojų galimybe prisiliesti prie gamtos. 

Skaityti...

Vilniaus knygų mugėje kasmet apdovanojami ne vien knygų autoriai, bet ir dailininkai, leidėjai bei spaustuvės. Šiemet didelio dėmesio sulaukė architektūros knyga „Ambraso architektų biuras. Darbai 1998–2014“. Ji šiemet įvertinta net dviem apdovanojimais.

Skaityti...

„Trukmė“ klientams siūlo trisluoksnio medžio masyvo plokštes, sėkmingai pritaikomas tiek kuriant interjerą, tiek eksterjerą. Šio produkto specialistas bendrovėje Žilvinas Danielius teigia, kad svarbu ne tik pateikti rinkai kokybiškos produkcijos, bet ir rūpintis ekologija, saugoti aplinką. 

Skaityti...