Praėjusių metų rugsėjį pristatėme Dubajuje iškilsiantį ambicingą viešbučio „Rosemont“ dangoraižių duetą su įrengtu dirbtiniu atogrąžų mišku. Šįkart siūlome akis paganyti į „Plūduriuojančio jūros arkliuko vilas“ (angl. „Floating Seahorse villas“) – išskirtinius namus ant vandens, garsėjančius vaizdais į dirbtinį rifą iš povandeninių miegamųjų, kurie tapo prabangaus gyvenimo viršūne klestinčiame XXI a. mieste.

Skaityti...

Trakų rajone iškilo itin retai Lietuvoje matomas aptakių formų organinės (bioninės) architektūros trijų pastatų individualus gyvenamasis kompleksas. Ypač akį traukia triaukštis pagrindinis namas. Kartu su svečių nameliu ir garažu jis tobulai įsilieja į lietuvišką erdvių pievų kraštovaizdį. Apželdinti stogai, nuosaikios organiškos formos ir kedro medžio apdaila sukuria įspūdį, kad tai – natūrali gamtos dalis...

Skaityti...

Architektė A. Tulys labai vertina galimybę bendradarbiauti su „Sveikais namais“, kurie su dideliu rūpesčiu ir entuziazmu kuria sveiką gyvenamąją aplinką žmonėms, besirūpinantiems sveikata.

Skaityti...

Žmonės nemažą laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, tad natūralios šviesos faktorius išlieka itin svarbus. Natūrali dienos šviesa teigiamai veikia produktyvumą, sveikatą ir emocinę savijautą. Jos trūkumą puikiai kompensuoja stogo langai, padedantys į patalpą patekti daugiau dienos šviesos. Stoglangių sistemos praleidžia iki 40 % daugiau šviesos, lyginant su vertikaliomis langų sistemomis.

Skaityti...

Metas keisti įsitikinimą, kad medis tinkamas tik mažiems užmiesčio statiniams, poilsiavietėms ar jaukiam šeimos nameliui „arčiau gamtos“. Šiandien medis, atsikratydamas senųjų etikečių, tampa itin modernia statybine medžiaga, kurią drąsiai ir kūrybingai naudoja garsiausi pasaulio architektai, sukurdami nuo tikrų stebuklų iki pačių praktiškiausių medinukų. Nuo jų neatsilieka ir mokslininkai, tiesiantys kelią neįtikėtiniems pokyčiams ne tik statybų srityje.

Skaityti...

Džiugina faktas, kad didėja klijuotos medienos konstrukcijųtaikymasšiandieninėje Lietuvos medienos architektūroje, tačiau tuo pat metu dar dažnai susiduriama su situacijomis, kai klijuotos medienos konstrukcijųatsisakoma dėl subjektyviųišankstiniųįsitikinimųar techniniųgalimybiųnežinojimo.

Skaityti...

Stogo langų gamintojai siūlo įvairių tipų stogo langus. Jie sukurti specialiai ir turi maksimaliai atitikti konkrečios patalpos reikalavimus / specifiką. Pavyzdžiui, visi gamintojo FAKRO langai turi dešimties metų garantiją, į kurią įeina ir garantija atskiroms detalėms, siekianti iki 25 metų. Tai, kad FAKRO stogo langus galima priskirti prie aukščiausios kokybės produktų, rodo patikrintas jų ilgalaikiškumas ir saugumas, atitinkantis klientų poreikius visame pasaulyje. Šiuo metu FAKRO yra antras didžiausias stogo langų gamintojas pasaulyje ir pats didžiausias palėpės laiptų gamintojas.

Skaityti...

Kai dar mokydamasis Edinburgo universiteto vadybos mokykloje pirmą kartą išgirdau terminą „projektų valdymas“, buvau įsitikinęs, kad man tai neįdomu. Juk projektai – tai statybos, o aš, kaip tikras lietuvis, apie statybas ir krepšinį žinau viską. Tačiau kurso draugai vis dėlto įtikino, kad projektų valdymas yra daugiau nei statybos.

Skaityti...