Architektė A. Tulys labai vertina galimybę bendradarbiauti su „Sveikais namais“, kurie su dideliu rūpesčiu ir entuziazmu kuria sveiką gyvenamąją aplinką žmonėms, besirūpinantiems sveikata.

Jų pastangomis gyvenamojo namo kompleksas Trakuose pastatytas laikantis organinės ir bioninės architektūros principų. Taip pat laikytasi ir Rytų filosofijos fengšui principų, su kuriais teko susidurti ne viename projekte. Ir tai gana dažnas užsakovų pageidavimas. Darbai apėmė nuo žemės paruošimo iki kabliuko paltui pasikabinti…

Užsakovas turėjo pirminį projektą ir viziją. Jie šiek tiek kito susitikimų, per kuriuos visos trys šalys sprendė projekto techninius klausimus, metu. Tai leido išvengti nesklandumų statybose. Atliekant viso projekto darbus, visi 100 % dalyvavo valdant projektą – viskas buvo derinama „Sveiki namai“ sukurtoje platformoje, kurioje tiek užsakovas, tiek architektė galėjo matyti ir dalyvauti projekto vykdyme, taip pat priimti techninius ir dizaino sprendimus.

Pagrindinis namas ir svečių namelis apšiltinti medžio vata. Šis komponentas yra vienas svarbiausių, užtikrinant sveiką ir natūralų klimatą bei temperatūrą name.

Dar viena svarbi sienų sudedamoji dalis yra orą valančios gipso plaušo plokštės su keratinu. Šios plokštės eliminuoja lakiąsias medžiagas (formaldehidą, etanolį, akroleiną, propionaldehidus, pentanalį, izobutenalį ir kt.).

Apdailai pasirinkta Kanados raudonojo kedro mediena, kuri yra atspari kenkėjams ir kerpėms, ir padengta natūralia alyva, apsaugančia nuo blukinančių UV spindulių. Žaliasis stogas pasirinktas dėl estetikos ir organinės architektūros principų bei, žinoma, dėl puikių termofizikinių savybių.

Kiekvienai namo detalei buvo skiriamas didelis dėmesys siekiant užtikrinti švarų namų klimatą ne tik pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas oro higienos normas, bet net ir jas viršijant – Lietuvoje tik kas dešimtas namas atitinka nustatytas normas, o veikiant nepalankiam mikroklimatui gali pasireikšti sveikatos sutrikimas. Tad prieš apsigyvenant šeimininkams, Trakų komplekso pastatuose irgi buvo atlikti gyvenamųjų patalpų oro tyrimai. Jų rezultatai buvo dešimt kartų geresni už LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas HN 35:2007 normas.

„Sveiki namai“ labai didžiuojasi šiuo darbu ir projekto realizavimo laikotarpiu – tokio sudėtingumo kompleksas buvo įgyvendintas vos per dešimt mėnesių! Viso statybos proceso metu tarp jame dalyvaujančių žmonių buvo itin stengtasi išlaikyti draugišką, šiltą bei glaudų ryšį, nes buvo svarbu, kad pagal fengšui principus neliktų čia gyvenantiems šeimininkams neigiamos energijos.

Įmonėje dirbantys itin gerai išmanantys savo darbą profesionalai yra pasirengę ir kitur įgyvendinti įvairiausio aspekto idėjas.