Džiugina faktas, kad didėja klijuotos medienos konstrukcijųtaikymasšiandieninėje Lietuvos medienos architektūroje, tačiau tuo pat metu dar dažnai susiduriama su situacijomis, kai klijuotos medienos konstrukcijųatsisakoma dėl subjektyviųišankstiniųįsitikinimųar techniniųgalimybiųnežinojimo.

UAB „Jūrės medis“ – viena didžiausių klijuotos medienos konstrukcijų gamintojų Rytų Europoje, daugiau kaip 40 metų gaminanti paprastas ir sudėtingos konfigūracijos statybines klijuotos medienos konstrukcijas visų paskirčių statiniams.

Įmonė „Jūrės medis“dirba su visais turinčiaisįtakos statybos sektoriuje: su investuotojais, vystytojais, architektais, konstruktoriais ir statybos kompanijomis. „Lietuvos rinka per maža, kad išskirtume konkrečios paskirties statybos objektus, – sakoįmonės atstovai ir sutinka pavardyti kai kuriuos jųpasididžiavimo vertus objektus. Ne tik mūsų šalies gyventojai jau spėjo įvertinti unikalų dengtą futbolo maniežą Marijampolėje – tai didžiausio tarpatramio (84 m) medinių konstrukcijųstatinys Lietuvoje, kuriam gaminome klijuotos medienos konstrukcijas.“ Dėmesio visada sulaukia sporto arena Palangoje, Klaipėdos pėsčiųjų viadukas, unikalūs savo formomis apžvalgos bokštai. Užsienyje, galima paminėti Szczytno–Szymany International (Lenkija) oro uostą, olimpinį plaukimo baseiną Ščecine, vasaros estradą Ostrodoje, teniso kortus Kaliningrade, sporto centras Saldus (Latvija), restoraną Katare ir kt. (daugiau informacijos www.juresmedis.lt).

Medžio verslui, kaip ir kitoms veikloms, svarbus laiku atliekamas inovatyvių technologijų, naujų gamybos staklių ir kitokios įrangos diegimas. Tai leidžia ne tik optimizuoti gamybos procesus, bet padeda ir kažkiek kompensuoti darbo užmokesčio augimą, kuris šiuo metu aktualus visose įmonėse. UAB „Jūrės medis“ svarsto artimiausiu metu pirkti papildomus įrengimus, kurie padėtų sustiprinti būtent projektinių užsakymų vykdymą.

Klijuotos medienos konstrukcijos stebina tvirtybe ir universalumu

Klijuotos medienos konstrukcijų naudojimas vandens parkuose/baseinuose bei chemiškai agresyvioje aplinkoje yra vieni iš bendrovės gaminamų konstrukcijų pranašumų. Yra svarbių niuansų, kuriuos reikia įvertinti tiek projektuojant tokius statinius, tiek vykdant gamybą.

Tokių statinių specifika, kalbant apie klijuotos medienos konstrukcijų panaudojimą, skirtingose šalyse nelabai kuo skiriasi, todėl įmonė gamina ir realizuoja konstrukcijas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje ES šalių, taip pat Norvegijoje, Rusijoje, Katare.

Apsaugos ir ilgalaikiškumo aspektu tiek tokio tipo, tiek kitų statinių užsakovams „Jūrės medis“ siūlo klijuotos medienos konstrukcijas dengti apsauginėmis / apdailinėmis dažyvėmis, kurios parenkamos vertinant objekto paskirtį ir užsakovo pageidavimus. Dar vienas svarbus momentas, į kurį atkreipia dėmesį gamintojas, – mitas, kad klijuotos medienos konstrukcijos nėra saugios kilus gaisrui. Atvirkščiai, jos ilgesnį laiką išsaugo laikomąją galią, palyginti su metalo konstrukcijomis.

Kalbant apie individualią statybą, užsakovai, kurie renkasi medines konstrukcijas sodyboms, išsiskiria ypatingu skoniu ir žino, ko nori. Dažnai būna, kad vien pati statybos vieta jiems nepalieka kito pasirinkimo, nes net nekyla minties naudoti mūro, plieno ar gelžbetonio konstrukcijų unikalios ir gražios gamtos akivaizdoje, šalia miško ar ežero.

Tiltai – į Norvegiją, iš kurios sugrįžta patirtis

Kalbant apie „Jūrės medis“ veiklą, norisi išskirti tiltams gamintas medines konstrukcijas. Daug tokių užsakymų realizuota Norvegijoje. Kodėl? Atsakymas paprastas – norvegai turi gilias klijuotos medienos konstrukcijų naudojimo tradicijas ir vertina tokią produkciją bei drąsiai naudoja įvairiems atsakingiems statiniams, taip pat ir automobilių tiltams. Norvegijoje visi supranta, kad tai patikimos konstrukcijos tiek konstrukciniu, tiek eksploataciniu požiūriu. „Jūrės medis“ neslepia, kad tai buvo rimtas iššūkis konstrukcijų projektavimo ir gamybos sudėtingumo aspektu, tačiau pavyko viską įgyvendinti ir atlikti pagal skandinavų pageidavimus.

Įmonės atstovas teigia, kadŠiaurėsšaliųpatirtis palaipsniui perteikiama ir Lietuvai. Pradedami vystyti kai kurie tiltųprojektai su numatyta gamyba išgiluminiu būdu impregnuotos pušiesžaliavos, pritaikomi kiti analogiški techniniai sprendimai (pakloto konstrukcija) tiems, kuriuos naudoja skandinavai. Vis dėlto dar pasigendama drąsos ir novatoriškumo priimant sprendimusįvairiose projektavimo stadijose, kur vis dar dažniau yra pasirenkami tradiciniai sprendimai, susijęsu gelžbetoniu ir plieno konstrukcijomis.

Klijuotos medienos konstrukcijų unikalumas

Statybos procese inžinierius ir architektus dažniausiai verčia pasukti galvą ir visada iššūkiu tampa didelės statinių angos ar sudėtingos konfigūracijos. Tam reikia papildomų techninių sprendimų, kartais ir papildomų investicijų, tačiau rezultatai duoda savo – tokie statiniai visada tampa išskirtiniai. Klijuotos medienos konstrukcijų unikalumą lemia tai, kad jos suteikia laisvę architektams realizuoti pačius įvairiausius sumanymus, pradedant nuo paprastų architektūrinių sprendimų, kuriems naudojamos nesudėtingos konstrukcijos, ir baigiant pačios sudėtingiausios geometrijos lenktų formų statinių konstrukcijomis.

Bendrovė „Jūrės medis“ didžiąją dalį konstrukcijų gamina ir su šia veikla susijusius darbus vykdo gamykloje, tačiau visada stengiasi būti lanksti ir atsižvelgti į užsakovų pageidavimus bei, esant poreikiui, siunčia savo žmones tam, kad užsakovas galėtų sklandžiau ir kokybiškiau atlikti montavimo darbus.

UAB „Jūrės medis“ ragina nesibaiminti panašių iššūkių ir yra pasiruošusi su visais bendradarbiauti, kai ieškoma optimalių sprendimų, realizuojant statinius su klijuotos medienos konstrukcijomis.