Stogo langų gamintojai siūlo įvairių tipų stogo langus. Jie sukurti specialiai ir turi maksimaliai atitikti konkrečios patalpos reikalavimus / specifiką. Pavyzdžiui, visi gamintojo FAKRO langai turi dešimties metų garantiją, į kurią įeina ir garantija atskiroms detalėms, siekianti iki 25 metų. Tai, kad FAKRO stogo langus galima priskirti prie aukščiausios kokybės produktų, rodo patikrintas jų ilgalaikiškumas ir saugumas, atitinkantis klientų poreikius visame pasaulyje. Šiuo metu FAKRO yra antras didžiausias stogo langų gamintojas pasaulyje ir pats didžiausias palėpės laiptų gamintojas.

 FAKRO specialistai pabrėžia, kad, prieš renkantis tinkamiausią stoglangį, reikėtų tiksliai apibrėžti savo poreikius. Nes pasirinkimų yra daug, tad nelengva visko iki galo neapgalvojus išvengti klaidų. Pavyzdžiui, reikėtų atsiminti, kad mediniai langai paprastai montuojami gyvenamosiose ar bendros paskirties patalpose. Na, o patalpose, kur vyrauja drėgmė, montuojami drėgmei atsparūs langai. Statybose, kur daug dėmesio skiriama energiją taupantiems sprendimams, siūloma pasirinkti stoglangius su ypač energiją taupančiais stiklo paketais U5/U6, o „pasyviajai statybai“ rekomenduojamas langas „FTT U8 Thermo“.

Šviesi svetainė didina būsto vertę

Dažnai projektuojant savo namus kuriama originalaus interjero su išskirtiniu dizainu vizija. Tokioje stadijoje paranku apsvarstyti įvairių modelių kombinacijas. Pavyzdžiui, jungiant panoraminius stogo langus su klasikiniais stoglangiais galima suteikti patalpai individualumo, išskirtinumo, be to, tai padidins viso pastato vertę. Taip pat šviesa – ideali priemonė siekiant sukurti erdvę palėpėje. Vienas išskirtinių modelių, puikiai tinkančių panašiems sprendimams, yra stogo langai „FYP-V proSky“ arba „FDY-V Duet proSky“. Abu langai turi pakeltą varstymo ašį, suteikiančią lengvesnį patekimą prie lango ir panoraminės apžvalgos per stoglangius funkcijas.

Miegamojo stoglangiai su transformacija

Miegamasis yra unikali ramybės vieta, todėl dažniausiai šiai patalpai rekomenduojami klasikinės konstrukcijos FTP-V modelio stogo langai – paprastai padengti bespalviu laku, akcentuojantys aukščiausios kokybės natūralią medieną. Šie langai yra varstomi per centrinę ašį, lengva išvalyti lauko stiklą, nes visi FAKRO stogo langai apsisuka 180 laipsnių.

Jei stogo lango apačia yra maždaug 1 m aukštyje, verta pasvarstyti apie aukštesnės klasės stogo langus, leidžiančius juos atverti ir per viršutinę ašį. Pavyzdžiui, modelis FPP-V leidžia prieiti prie stogo lango visu ūgiu ir per jį matyti panoraminį vaizdą.

Visi stoglangiai komplektuojami su skirtingais stiklo paketais – didesnio atsparumo triukšmui, saugumui ar aukštesnėmis energijos taupymo savybėmis. Šių stogo langų šilčiausias variantas turi šilumos laidumo koeficientą, siekiantį 0,86 W/m2K (kuo mažesnis, tuo geresnis).

Tuo atveju, jei pageidaujamas energijos efektyvumas turi būti didesnis, rekomenduojami FTT tipo stogo langai. Pasaulyje šiuo metu modelis FTT U8 yra vienas šilčiausių stogo langų su vientisu stiklo paketu, jam suteiktas pasyviojo namo (angl. passive house) komponento sertifikatas.

Verta atkreipti dėmesį, kad miegamiesiems reikalinga visiška dienos šviesos kontrolė, todėl parenkamos pilnai patalpą užtamsinančios vidinės ritininės užuolaidos (ARF). Siekiant mažinti kaitros patekimą į miegamąjį, rekomenduojamos išorinės markizės (AMZ), kurios už savo giminaites yra efektyvesnės net aštuonis kartus.

Virtuvė, vonios kambarys arba kitos didesnės drėgmės patalpos

Kas sakė, kad šlaitinių stogų stoglangiai negali papuošti modernios virtuvės ir kartu suteikti papildomo komforto? Ypač jeigu jie yra labiau atsparūs drėgmei – tokie gali būti mediniai stoglangiai FTU-V arba aliuminio ir plastiko PTP-V. Abiejų tipų stogo langai turi anoduoto aliuminio arba baltos spalvos rankenas.

Palėpėje neretai įrengiamas ir vonios kambarys. Jame, kaip ir virtuvėje, yra didesnė drėgmė, kuri ilgainiui gali būti kenksminga estetinei lakuotų stogo langų išvaizdai. Šiuo atveju taip pat yra išeitis – modeliai PTP-V arba panoraminė versija PPP-V. Šioms ir kitoms didesnės drėgmės patalpoms taip pat tinka modeliai FTU-V ir FPU-V – tai mediniai stogo langai su drėgmei atspariu poliuretano sluoksniu.

Koridorius be tamsos šešėlių

Koridorius palėpėje bus daug jaukesnis, jei jame užtikrinamas natūralios šviesos srautas. Čia stoglangiai gali būti skirti ir šlaitiniam, ir plokščiajam stogui.

Esant tradiciniam šlaitiniam stogui, parenkamas klasikinis modelis FTP-V. Svarbu nepamiršti, kad koridoriuje stoglangiai dažniausiai montuojami aukštai, todėl čia itin tiktų elektra varstomas stogo langas „FTP-V Electro Z-Wave“. Apgalvojus variantą su šiuo stoglangiu, patariama iš anksto pasirūpinti elektros įvadu tinkamoje vietoje, kad paskui nereikėtų papildomų investicijų jį įrengiant.

Su FAKRO – minimalūs šilumos nuostoliai

Šiandien dauguma žmonių savo namams kelia ne tik estetinius, bet ir tam tikrus energinius reikalavimus. Stogo langai yra priemonė, leidžianti ir šioje srityje pasiekti gerų rezultatų. FAKRO gaminiai išsiskiria tuo, kad užtikrina minimalius šilumos nuostolius, o tai reiškia mažesnes sąskaitas. Stogo langų konstrukcija garantuoja tvarų energijos balansą dėl pasyvaus šilumos surinkimo žiemą. Tai leidžia efektyviai taupyti šilumos energiją. Ant visų langų montuojama mažos emisijos banga. Specialūs izoliuojantys intarpai apatiniuose varčios kampuose padidina energijos vartojimo efektyvumą.