Monako Kunigaikštystė garsėja „Formulės-1“ trasa, lošimo namais ir nuostabia Viduržemio jūros pakrante. Tiesa, palei skaidrią jūrą besidriekiantis Monakas beveik neturi prie jos priėjimo. Visa pakrantė paversta uostu, kur švartuojasi jachtos. Einant krantine galima iš tolo pasigrožėti jų prabanga ir dydžiu. Kai kurios panašios ne į laivus, o į ištaigingus plaukiojančius viešbučius. Sakoma, kad kiekvienas save gerbiantis elito atstovas būtinai turi atplukdyti jachtą į Monaką, o jeigu to nepadarys, jo jachta bus nieko verta. Bendra visų Monako krantinėje tarsi gulbių sutūpusių jachtų vertė padėtų padengti ne vienos nepriklausomos šalies valstybės skolą.

Skaityti...

Japonų architektas Kengo Kuma įsitikinęs, kad architektams būtinas tobulumas: „Mano misija – panaudoti senosios architektūros gerumą ir subtilumą. Tikiu, kad šią misiją nelengva įvykdyti, todėl planuoju dirbti, kol nugriūsiu.“

Skaityti...

„Esu įsitikinęs, kad gera architektūra, kaip ir asmenybė, privalo būti matuojama turiniu, – sako išskirtinio, mūsų pristatomo pastato architektas Tomas Lapė. – Todėl ir namai savo pavadinimą suranda ne iš karto. Projektuodami namus didžiausią dėmesį skiriame ne tik racionaliam patalpų išdėstymui ir jų dydžiams. Tai yra objektyvu ir priklauso nuo architekto profesinės kompetencijos. Didelį dėmesį skiriame ryšiams tarp skirtingų funkcinių zonų. Ir būtent ryšiai su atskleista arba, atvirkščiai, paslėpta individualia, galima sakyti, subjektyvia estetika tampa pagrindiniu erdviniu namo karkasu. Čia dažniausiai materializuojami įvairiausi individualūs užsakovų pomėgiai ir vertybės. Ten, kur susipina funkcijos, ten gimsta dizainas. Šiame projekte pavyko sukurti beribės, šviežio oro kupinos erdvės pojūtį – kaip tikroje jachtoje.“

Skaityti...

Šių metų vonios keramikos gamybos lyderio „Villeroy & Boch“ pristatytos naujienos atspindi technologinius bendrovės laimėjimus ir ilgametę patirtį kuriant unikalius, įmonės filosofiją ATSKLEIDŽIANČIUS gaminius. Akivaizdu, kad bendrovės dėmesys sutelkiamas į unikalius sprendimus ir naujas koncepcijas, kuriant naujų formų, šiuolaikiško dizaino, funkcionalius gaminius.

Skaityti...

Šių metų vasarą prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės „Aukštamiesčio arterija“ skatina naujo, modernaus ir kūrybiško Vilniaus rajono gimimą.

Skaityti...