Architektas Makoto Nakayama („Nakayama Architects“) apie „Higo“: „Šio objekto konstrukciją kūriau pasitelkdamas itin ploną medžiagą ‒ tradicines japoniškas bambukų juosteles. Trijų aukštų plieninės konstrukcijos koncepcija rėmėsi dviem raktiniais žodžiais ‒ „plonas“ ir „mažas“. Svarsčiau, kaip galima objekte išdėlioti mūsų turimą gausybę knygų ir dokumentų, knygų lentynas ir knygas paverčiant interjero bei konstrukcijos dalimi. Dar vienas mano noras ‒ kad langai atsivertų visiškai laisvai, bet kuriuo kampu. Siekiau sukurti subtilią ir elegantišką gryno metalo konstrukciją.“

Skaityti...

Moderniai įrengtose patalpose sostinės centre įsikūręs nedidelis garsios bendrovės, prekiaujančios įvairių prekių ženklų apranga, reprezentacinis biuras ir mokymo centras užburia dryžuota, tarsi berėme erdve. Neseniai pasaulio ir nacionaliniu mastu pripažinti užsienio architektai ir dizaineriai, sudarę konkurso „Mano erdvė 2015“ komisiją, jį išrinko geriausiu biurų interjero kategorijoje. Apie projektą kalbamės su vienu iš interjero autorių – studijos „Plazma“ architektu Ryčiu Mikulioniu.

Skaityti...

Spartėjant gyvenimo tempui, žmonės namie praleidžia vis mažiau laiko. Tačiau domėjimasis architektūros ir interjero dizaino tendencijomis kasmet stiprėja. Po įtemptos darbo dienos norisi grįžti į jaukius, gražius, patogius namus, kuriuose malonu leisti laiką su artimaisiais, ilsėtis, pabūti su draugais. „Pastebime, kad klientai kasmet vis labiau įsitraukia į interjero kūrimo procesą ir nori individualių, tik jiems pritaikytų sprendimų“, – sako sostinės gyvenamųjų namų komplekso „Naujoji Rivjera“ statybų užsakovės UAB „YIT Kausta būstas“ projekto vadovas Jonas Kličius.

Skaityti...

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? 

Skaityti...

Aukštą kokybę vertinantiems statybų, inžinerinių tinklų, santechnikos profesionalams „TECE“ vardo specialiai pristatyti nereikia. Tarp specialistų dėmesio vertų bendrovės produktų – universalaus naudojimo vamzdynų sistema „TECEflex“, skirta vandentiekio, šildymo, suspausto oro ar dujotiekio sistemoms montuoti. „TECEflex“ naudojami daugiasluoksniai (PE-Xc/AL/PE) vamzdžiai sujungiami paprastais vamzdžių praplėtimo ir žiedų užtraukimo įrankiais. Taip galima montuoti vamzdžius šildymo ir vandentiekio sistemose.

Skaityti...