Neįvertinti sostinės naujojo gyvenamojo kvartalo „Naujoji Rivjera“ vietos neįmanoma, kaip ir čia išdygusių namų. Šiuo jau įgyvendintu projektu AB „YIT Kausta“ – viena didžiausių įmonių statybų srityje Lietuvoje – vėl įrodė gebanti kurti patrauklią ir darnią miesto aplinką, statydama gyvenamuosius namus, ir teikti efektyviai veikiančią garantinę tarnybą. Viename iš šio kvartalo namų, trijų kambarių bute, jauna šeima pagaliau atšventė įkurtuves.

Viršutiniame šešiaaukščio namo aukšte nedidelis kampinis butas savo panoraminiais langais, siunčiančiais į vidų gausybę šviesos, žvelgia į Neries upę ir už jos dunksančius Kalnų parko kalnagūbrius, o išėjus į balkoną dešiniau kaskart tenka mėgautis nepakartojamu vaizdu į Gedimino pilį. Negana to, šį nedidelį butą studijos „Adelonas“ architektė Monika Audickaitė pavertė modernaus stiliaus oaze, kurioje sklando estetikos ir ramybės aura: „Iškart supratau, kad čia interjerą kurti yra didelė atsakomybė ir kad jis turi būti išskirtinis.“

Jauniems, veikliems ir reikliems užsakovams itin tiko pasiūlytas modernus, išlaikantis švarias linijas ir aukštą gaminių kokybę stilius – toks jis turi ilgai išliekamą vertę, greitai neatsibosta, norint ateityje atnaujinti jo įvaizdį, nereikės keisti bazinių baldų, užteks pakeisti interjero detales. Be to, butą šeimininkai savaime paįvairins ir savo asmeniniais daiktais. Vis dėlto, norėdama apsigyventi visiškai naujoje aplinkoje, šeima dekoro akcentus ir detales pasirinko iš dovanų, namų interjero bei tekstilės salono „C&D style“. Jame jie daiktų interjerui ir komfortui rinkosi iš įspūdingų indų, keramikos, elegantiškų albumų, nuotraukų dėžių, rėmelių ir daugybės kitų daikčiukų, o, norėdami pajusti gyvenimo kokybę, kai ką nutarė išmėginti iš prancūzų firmos „Yves Delorme“ prabangių patalynės, rankšluosčių ir chalatų, paganė akis į spalvingas italų gamintojo „Bassetti“ lovatieses ir pagalvėles.

Gryno oro šaltiniai

Buto suplanavimas yra dėkingos kvadrato formos, teisingai išdėstyta inžinerija leido nesudarkant erdvės interjerą formuoti aplink ją. Išskyrus tai, kad, norint išsaugoti lubų aukštį, teko keisti vėdinimo sistemos išdėstymą – jis buvo perkeltas į kuo mažiau matomas vietas.

Užsakovai buvo dosnūs įrengdami naujausias namų technologijas. Čia ypač rūpestingai apgalvota švaros palaikymo galimybė – bute UAB „Aidora“ įrengė inovatyvią centrinę dulkių siurbimo sistemą, kuri idealiai palengvina kasdienius buities darbus ir labai gerina oro kokybę.

Tiesa, gryno oro gūsiai į šį butą atkeliaus ir pravėrus terasinio balkono duris. O jos bus dažnai varstomos, nes šeimininkai pasirūpino, kad terasa tarsi pratęstų butą lauke: šiltojo sezono metu čia sėdint ant lauko baldų bus nuostabu išgerti taurę vyno ar puodelį arbatos ir žvelgti į šimtmečius menančią visų sostinės mūrų pramotę – Gedimino pilį. Terasoje UAB „Argilla“ išklojo vieną prabangiausių pasaulyje kietmedžio dangą IPE, kuri apie 2,5 karto kietesnė ir ilgalaikiškenė už ąžuolą! IPE tekstūroje yra švelnių, dažnai persipinančių rievių, jos spalva, atsižvelgiant į terasos įrengimo vietą, oro sąlygas ir priežiūrą, palaipsniui keisis pilkėdama iki grafito atspalvio. Be to, ji atspari vabzdžių, grybelių poveikiui ir netgi ugniai.

Lūžtančios linijos keliauja per sienas ir duris

Norint suteikti žaismingumo moderniam, neperkrautam ir pakankamai griežtam stiliui buvo naudojamos lūžtančios asimetriškos linijos. „Ši buto interjero tema prasidėjo nuo virtuvės, – prisimena M. Audickaitė. – Mes pasiūlėme laužytų linijų su blizgiais elementais vaizdą, kuris ir suteikė toną visam butui. Pirmiausia virš virtuvinio darbastalio esančią sienutę padengėme neįprastomis blizgų metalą imituojančiomis keraminėmis plytelėmis su iškiliomis briaunelėmis, kurios dar labiau vizualiai praplėtė erdvę – jas radome salone „Vaineta“.“ Prie šių originalių plytelių buvo priderinti nestandartiniai veidrodžiai su kampuose inkrustuotais kristalais „Swarovski“, ir ši spindinti prabanga nukeliavo per visą butą. Tokio įspūdingo interjero struktūriškumą idealiai papildo JUNG serijos „Acreation“ geometrinių formų veidrodiniai jungikliai.

Holo ir koridoriaus erdvę laužytų linijų bei blizgaus ir matinio dažymo žaismu pagyvino bendrovės „Komandor“ pagaminta didžiulė stumdomųjų durų spinta. Jos paviršiai organiškai pereina į virtuvės zonos spintas, einančias nuo grindų iki lubų ir nuo sienos iki sienos. Jų durų reljefinį frezavimą ir rankinį unikalų dažymą atliko šioje zonoje pagaminusi ir sumontavusi baldus UAB „Inspiracija“, vadovaujama Juozo Songailos. Jis sako, kad dvigubas dažymas – iš pradžių matiniais, o ant viršaus blizgiais dažais – yra retas Lietuvoje. Išfrezuoti grioveliai diktavo, kur turi prasidėti blizgus paviršius, todėl iš tolo virtuvės baldai pakeri paviršiniu paslaptingu spalvų ir šviesos šydu. Sudėtingiausia buvo sutaikyti baldų durelių raštus, kad išeitų vientisas ornamentas.

Prie struktūrinių raštų labai gražiai dera vadinamosios „nematomos“ durys. Jos atsirado pagal išankstinį užsakymą, nes buto šeimininkai nenorėjo akcentuoti durų apvadų ir nišų – tokios detalės vizualiai mažintų ir taip nedidelį butą. Sienas pavyko išlaikyti „švarias“ įstačius duris iš „E-durys“. „Tokios durys netampa interjero detale, o tik atlieka savo funkciją. Be to, jas galima dažyti pasirinkta spalva, tad puoštos geometriniais raštais sienos išlaikė monolitiškumą tiek medžiagiškumo, tieks spalvine prasme“, – sako dizainerė. Netgi durų rankenos iš „Top spynos“ savo briaunomis atkartoja viso buto leitmotyvą.

Balta dominantė žemės spalvų apsupty

Per langą matomas visus metus kintantis vaizdas pasufleravo spalvinį sprendimą – bute dominuoja balta, kurią paįvairina metalo ir žemės spalvų gama. Baltos sienos ir lubos kontrastuoja su tamsiomis grindimis – natūralaus alyvuoto ąžuolo parketas iš salono „Vaineta“. Jis išklotas taip, kad atrodo tarsi vientiso masyvo, kurio išraiškingas, bet švelnus reljefas sukuria tarsi aksominio paviršiaus jausmą, o šį sustiprina žemės spalvų persiliejimas pramaišiui nuo tamsaus iki šviesesnio atspalvių. Parketą su šviesiomis sienomis jungia modernaus dizaino poliuretano baltos grindjuostės iš „Classic Line decor“ kolekcijos. Jos išsiskiria tvirtumu, lengvu montavimu, yra atsparios smūgiams, drėgmei ir temperatūrų pokyčiams.

Stumdomųjų durų balta kaip visos sienos spinta vis dėlto nepranyksta erdvėje, o ją praplečia, nes jos fasaduose atsispindi prabangaus šviestuvo žaismas. Šią ir kitas miegamojo ir darbo kambarių spintas – tik asketiškesnio stiliaus – pagamino ir įrengė įmonė „Komandor“.

Hole priešais spintą stovi su ja darniai kontrastuojanti šokolado plytelę primenanti konsolė su virš jos pakibusia veidrodinių kvadratėlių mozaika. Einant koridoriumi link svetainės visos spalvos ir medžiagos sutartinai kuria didelės erdvės įspūdį.

Kontrasto principo energija

Interjero medžiagos bute derintos kontrasto principu: natūralios su šiuolaikinėmis sintetinėmis.

Virtuvės zonoje esančios bendrovės „Audrineta“ sukurtos rusvos užuolaidos suminkština erdvę, o blizgūs virtuvės fasadų elementai – geometrinės konfigūracijos blizgų metalą imituojančios plytelės iš salono „Vaineta“ – praplečia ją. Šiuolaikinio modernaus sintetinio akmens virtuvės stalviršiai atkeliavo iš įmonės „Veritas Ana“ – tai vienas retesnių sprendimų, kai stalviršiui naudojamas unikalus „Dekton“ firmos akmuo, visiškai atsparus braižymams, karščiui ir šalčiui. Tokios aukštos kokybės stalviršiui į porą idealiai tiko inovatyvus „Grohe“ virtuvinis maišytuvas „Minta Touch“ – tai šeimininkės svajonė virtuvėje, tikras pagalbininkas, gaminant maistą, kai reikia dažnai plauti rankas neištepant paties maišytuvo: užtenka vos prisiliesti kūnu, ir šilto vandens srovė įjungiama arba išjungiama, nors maišytuvas veikia ir įprastai.

Šilumos, pūkų ir sendintų veidrodėlių vilionės

Svetainės centriniu akcentu tapo pakabinamas biožidinys iš IĮ „Gidėja“. Jis ypatingas tuo, kad jam nereikalingas specialus ištraukimas. Dizainerė sako, kad panorėję šeimininkai jį galės persikelti į bet kurį kitą kambarį – ir tai didysis jo pranašumas. O atsisėdęs ant nestandartinio ilgio svetainės sofos tarsi prasmengi į debesį – užpildui panaudoti natūralūs pūkai. Tuomet supranti, ko vertas pasiryžimas tokį baldą individualiai užsisakyti įmonėje „Lauksva“, kuri pagamino ir sofą kabinetui bei miegamojo lovą. Visiems minkštiesiems baldams ir užuolaidoms buvo parinkti pusiau sintetiniai audiniai, kad būtų geriau naudojami.

Miegamajame vyrauja šiltesni auksiniai atspalviai, saulės žybsnių vaizdą kuria ant sienos virš lovos nubėgantys specialia technika atlikto sendinto veidrodžio kvadratėliai, o jaukios rusvos užuolaidos švelniai pereina į sienų spalvą. Šita pastelės jūra apsigyvena lovoje ir pataluose, kuriuos parinko „C&D style“ konsultantai.

Kabinete karaliauja žemiškos nuotaikos

Darbo kambario balduose įsikūnijo trijų žemiškų spalvų žaismas – toks derinys nuteikia ramiam ir produktyviam darbui. Trijų stačiakampių frakcijų „Komandor“ laiptuota spinta tiksliai atkartoja visas tris pagrindines kabineto spalvas.

Darbo stalą pagal dizainerės brėžinius pagaminusios bendrovės „Inspiracija“ direktorius sako, kad šio baldo projektą savaip truputį interpretavo: metalinę stalo konstrukciją patys išlankstė, kūrybiškai pritaikydami prie pagrindinės buto temos – laužytų linijų, kurias ir atkartoja dailūs stalviršio atramų išlankstymai. Kiek paprasčiau buvo sukurti „šokoladinę“ holo konsolę ir baldus vonios kambariui.

Vonios veidrodžių karalystėje – daug inovacijų

Sudėtingiausia buvo suformuoti vonios ir tualeto išdėstymą, norėta šių nedidelių plotų zonų interjerus sukurti itin funkcionalius ir kad čia buto šeimininkai bei svečiai jaustųsi nesuspausti tarp keturių sienų. „Užsakovų vizijos ir poreikiai buvo orientuoti į didesnes erdves, todėl realybėje dėl mažo ploto diktuojamų sąlygų teko pasukti galvą. Vis dėlto bendromis jėgomis išgavome puikų rezultatą“, – pasakoja dizainerė. Prisilaikant buto spalvinės gamos, vonios ir WC zonose kontrasto principu išklotos baltos ir žemės spalvų „Vainetos“ plytelės, kurios pakeri savo subtiliai prabangiu žvilgesiu – nei kruopelytės įkyraus mirgėjimo ar akis rėžiančių plytelių sandūrų, atrodo, kad viskas išlieta iš glazūruoto šokolado...

Nedidelė vonios kambario erdvė tarsi perauga į begalybę dėl per kelias sienas nuo grindų iki lubų nusidriekiančių monolitinių veidrodžių ir skaidrių modernių UAB „Baltijos brasta“ dušo kabinos durelių. Bet labiausiai žvilgsnis neatsispiria „Grohe“ santechnikai: savo dizainu ir paskirtimi intriguoja įleidžiama į lubas masažinė daugiafunkcė dušo galva, kuria sukuriama SPA zona namuose. Iš jos tekanti lietaus srovė (vanduo maišomas su oru) minkštai ir maloniai liečia galvą ir kūną, norint suaktyvinti ar relaksuoti organizmą, yra galimybė įsijungti masažo „Bokoma“ funkciją (dušo galvos kampuose yra keturi masažiniai purkštukai) arba pasimėgauti dviem kriokliais, kurie gali būti jungiami kartu bei atskirai. Be to, šioje dušo sistemoje įtaisytas drėgmei atsparus garsiakalbis „Aquatunes 26268LV0“, kurį „Grohe“ sukūrė kartu su „Philips“ – jis per „Bluetooth“ ryšį transliuoja muziką iš mobiliojo telefono ar planšetės. Garsiakalbis gali būti tvirtinamas ant dušo stovo arba gali būti statomas šalia, nes groja net po tekančiu vandeniu…

Švarų sterilumą vonioje ir tualete kuria balta pačios moderniausios „Villeroy & Boch“ keramikos dizainas.

Ryškiausios interjero detalės – šviestuvai

Buto šeimininkai šviestuvus rinkosi iš gamintojų „Kandelas“ ir kitų siūlomų kolekcijų. Jie norėjo kuo įvairesnių apšvietimo scenarijų, todėl hole ir koridoriuje kabo du prašmatnūs metalo ir stiklo šviestuvai, žvilgesiu derantys prie unikalaus keraminio sienų dekoro, taip pat spintoje (kaip ir kitose spintose) įmontuotas LED apšvietimas.

Virš valgomojo stalo puikuojasi prabangus šviestuvas, skleidžiantis geometriškai laužytus šviesos srautus, o pačioje virtuvės zonoje darbo vietą apšviečia ryški šviesa, kurią gali papildyti ir paslėptas romanetės apšvietimas.

Svetainės zonų apšvietimą galima komfortiškai išskaidyti pagal poreikį – kampe stovi toršeras, įrengtas jaukus perimetrinis užuolaidų apšvietimas.

Kabinete ypač ryškiu interjero akcentu tapo dizainerių sukurtas darbo stalo šviestuvas.

Vieta, vieta, vieta! – šis profesionalams žinomas šūkis pasiteisino tūkstantį kartų. Pirmiausia būtent ji, o paskui ir aukščiausios klasės statyba inspiravo jauną šeimą negailėti kūrybinių pastangų ir lėšų kuriant nepakartojamus namus Neries krantinėje, kurie savo interjero sprendiniais ir naujosiomis technologijomis gali tapti įkvėpimu kiekvienam ieškančiajam originalių sprendimų savo būstui.