Ar kada susimąstėte, kas formuoja miesto veidą? Kadaise tikėta, kad tai – pastatai. Tačiau, pasak Vilniaus miesto vyriausiojo architekto urbanisto Mindaugo Pakalnio, jau prieš gerą dešimtmetį suvokta, kad miesto veidą formuoja ne pastatai, o jo viešosios erdvės.

Skaityti...

Brandžių medžių persodinimas pasitelkus šiuolaikinę techniką mums leidžia ypač greitai įgyvendinti apželdinimo projekto viziją ir pasiekti net drąsiausią norimos būsto aplinkos rezultatą – tą garantuoja trejus metus Lietuvoje veikianti didelių medžių persodinimo bendrovė „Medeinės parkai“, kurios speciali technika medžio „augimo“ laiką sutrumpina iki... vienos dienos.

Skaityti...

Lietuvoje istoriškai yra susiklostę, kad žvejyba Baltijos jūroje skirstoma
į žvejybą priekrantėje ir pačioje jūroje. Baltijos jūros priekrantės žvejybos sektorius sudaro palyginti nedidelę Lietuvos žvejybos laivyno žvejybos pajėgumų dalį, tačiau ši veikla turi gilias kultūrines tradicijas, kadangi ja verčiasi ištisos žvejų kartos. Panaši situacija yra ir daugelyje jūrinių valstybių visame pasaulyje. Tuo pačiu bene visos šalys yra priverstos spręsti panašias problemas – kaip išsaugoti ir plėtoti gilias tradicijas turinčią žvejybos rūšį, kuri dėl nemažų kaštų ir gana senų laivų naudojimo ekonomiškai nėra efektyvi.

Skaityti...

Suaktyvėjusi pasaulinė pieno gaminių paklausa ir sumažėjusi pieno pasiūla Europos Sąjungos (ES) šalyse, Naujojoje Zelandijoje bei Australijoje sudarė prielaidas augti pieno gaminių kainoms. Augančios šiųgaminių kainos lemia ir žalio pieno supirkimo kainų augimą Lietuvoje. Tai puikiai įrodo pastarųjų mėnesių statistika: rugpjūtį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina, lyginant su liepos mėnesio kaina, buvo 5,5 proc. didesnė, o per rugsėjį supirkimo kaina padidėjo dar 18,5 proc.

Skaityti...