UAB "Vauksa", dirbanti Baltijos regione jau daugiau nei 20 metų, rinkai tiekia išskirtines plienines priešgaisrines duris „Protectus“ , testuotas aukščiausius standartus atitinkančiose ES akredituotose laboratorijose. Sertifikatai liudija tokius kokybinius durų saugumo, patikimumo rodiklius, kad nepalieka užsakovų abejingų.

Skaityti...

Filmai, vos prieš dešimtmetį vieniems kėlę susižavėjimą, o kitiems – baimę, tampa realybe. Vis dažniau robotų technika ir dirbtinis intelektas randa būdų tapti neatsiejama visuomenės dalimi. Išgirdę apie savaime besivairuojančius automobilius susimąstome, kada tai taps norma, nebegalvodami, kad tai tik inovatyvus fantastinės istorijos elementas.

Matydami kino ir televizijos industrijų kūrinius, jaučiamės lyg pažindami dar mums patiems neatrastą dabartį, o ne žvelgdami į tolimą ar net neįmanoma ateitį. O statybų ir pramonės sektorius jau seniai išgyvena globalią „robotizaciją“, vadinamą ketvirtąja pramonės revoliucija.

Skaityti...

Tinkama biuro lokalizacija, mėgstamas darbo tipas, geras atlyginimas, puiki kolektyvinė atmosfera – lyg ir būtų viskas, kad darbuotojas jaustųsi laimingas. Tačiau jis vis tiek ašaroja?

Nustatyta, kad lygiai toks pat svarbus veiksnys, užtikrinantis darbo efektyvumą, – tinkamas patalpų oras. „Visuomenės susirūpinimas vidaus patalpų oro tarša yra nepakankamas, palyginti su išorės aplinkos oro tarša, bet dėmesys nagrinėti jos priežastis didėja“, – sako Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Cheminių tyrimų skyriaus vedėjas Virginijus Keturka.

Skaityti...

Pastaraisiais metais matome gerokai atnaujintus miestus ir miestelius, sutvarkytas viešąsias erdves, nutiestus naujus dviračių ir pėsčiųjų takus, tačiau ne visada pasirūpinama žmonių, besinaudojančių šia infrastruktūra, poreikiais. Projektuojant viešąsias erdves, retai kur numatoma paprasčiausia galimybė atsigerti vandens. UAB „INDUSTEK“ siūlo sprendimą ir pristato ELKAY vandens gėrimo fontanėlius. Šie ELKAY vandens gėrimo fontanėliai turi aukščiausios kokybės apsaugą nuo korozijos, juos reikia tik minimaliai prižiūrėti, yra tvirtos, antivandalinės konstrukcijos, gražaus dizaino ir dar, kas labai svarbu, pritaikyti neįgaliesiems.

Skaityti...

Pasaulinė santechnikos, pastatų, energetikos, oro kondicionavimo įrangos, atsinaujinančios energijos paroda „ISH 2017“ Vokietijoje, Frankfurte prie Maino, žiūrovams ir lankytojams padovanojo pliūpsnį įspūdingų akimirkų, dalyvavimas joje leido pažinti savo vartotoją.Įsibėgėjus renginiui, dar kartą buvo galima įsitikinti, koks jis svarbus gausiai susirinkusiesiems.

Skaityti...

SMART BEAM

Sukurta Hadi Teherani

Šiuolaikinės modernios oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemos

-Atviras montavimas

-Estetiškas dizainas

-Linijiniai apšvietimo sprendimai

-Galimas garso ir kitų inžinerinių sistemų integravimas

Skaityti...

Ekologiška, ekonomiška, lengvai montuojama, nematoma interjere, naudinga sveikatai. Tai – vos keletas naujos kartos interjere nematomos infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos „Carbontec®“ pranašumų. Tad kodėl šią sistemą verta rinktis ir kuo ji yra pranašesnė už įprastą konvekcinį šildymą?

Skaityti...

Lietuvoje šildymo sezonas trunka daugiau kaip pusmetį, o išlaidos jam sudaro didelę gyventojų išlaidų krepšelio dalį, todėl pasirinkti tinkamą šildymo būdą itin svarbu. Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausa parodė, kad namų šildymo būdą jie renkasi atsižvelgdami į du veiksnius: kainą ir patogumą. Vis dėlto, renkantis šildymo būdą, vertėtų įvertinti visas investicijas ir sąnaudas per ilgesnį laikotarpį – tai atskleidė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir Energetikų mokymo centro atlikta šildymo būdų lyginamoji analizė.

Skaityti...

Mūsų namuose atsiranda vis daugiau įvairiausios įrangos: vaizdo, garso, apšvietimo, apsaugos, kuriai valdyti reikia nuotolinio valdymo pultų. O kur dar kolonėlės, būtinos kokybiškam namų kino ar muzikinio centro garsui užtikrinti. Šios neretai būna nemažos ir darko bendrą interjero vaizdą. O juk taip norėtųsi, kad sienas puoštų tik meno kūriniai. Ir UAB „Muzikos ekspresas“ žino, kaip šį norą paversti realybe.

Skaityti...

Rekuperatoriai „Vallox“ yra patikimi ir efektyviai naudojantys energiją. Jie gaminami Suomijoje, o jų metinis šilumos atgavimo efektyvumas yra aukščiausios klasės.

Skaityti...

Išmaniosios technologijos vis labiau užkariauja mūsų namus, biurus ir visuomeninės paskirties įstaigas. Pamažu visur daugėja išmaniųjų sistemų ir jų valdiklių, o mes net nebesistebime galimybe užprogramuoti kavos aparatą ar dulkių siurblį veikti tam tikru metu, „liepti“ šildymo, vėdinimo, apšvietimo ar apsaugos sistemoms įsijungti ar išsijungti net ir nebūdami namuose. Nesant namie įmanoma net palaistyti šiltnamius ar veją arba išleisti iš voljero šunį, kad šis išvaikytų nekviestus svečius. Vos kelios programėlės išmaniajame telefone mums leidžia valdyti pastatus ir juose esančius daiktus net ir per nuotolį.

Skaityti...

Vandenį žmogus vartoja visą amžių, jo kokybė dažnai lemia ir žmogaus sveikatą. Ko gero, nė vienam kitam maisto produktui pasaulyje nėra nustatyta tokių griežtų standartų kaip geriamajam vandeniui. Tad, norint saugiai ir be pavojaus sveikatai vartoti, dažnai jį reikia pagerinti.

Skaityti...

Norėdami, kad mes ir mūsų anūkai ateityje turėtume gamtos išteklių – žemės, miškų, oro, vandens – kiekvienas atskirai ir bendrai visa žmonija turime juos efektyviai naudoti ir tausoti. Jau dabar daugybė jų pernelyg išnaudoti ir kyla grėsmė, didėjant gyventojų skaičiui pasaulyje, negrįžtamai sutrikdyti ar net sunaikinti kai kurių išteklių pusiausvyrą. Vanduo – gyvybiškai svarbus, tad ir naudoti jį reikia protingai, nešvaistyti. Itin svarbiam pasauliniu mastu gėlam vandeniui išsaugoti Europoje sukurta ne viena kampanija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį. Na, o dabartinėse Europos parodose dažna, aktuali ir net dominuojanti vandens taupymo tema, pasitelkiant išmaniąsias technologijas.

Skaityti...

Atviro plano biurai padeda efektyviau išnaudoti erdves, skatina komandinį darbą, bet turi ir trūkumų – iš visų biuro vietų sklindantis triukšmas blaško, trukdo susikoncentruoti, o privatų pokalbį gali nugirsti bet kas.

Skaityti...

UAB „JODESTA“, dirbanti energetikos sektoriuje, įkurta 1997 metais. Kelionėje laiku ir erdvėje jau 20 metų įmonę lydi ir joje dirba kompetentingi, atestuoti vadovai, patyrę specialistai. Sėkmingai dirbanti įmonė lygiuojasi ir toliau ieško patikimų partnerių. „Kartu labai smagu prisiminti ne tik geriausias akimirkas, bet ir puikiai įvertintus projektus, įvykdytus objektus, – sako įmonės direktorius Vitas Petkevičius. – Džiaugiamės, kad už 2016 m. įmonių reitingavime užsakovo AB ESO esame įvertinti kaip geriausia įmonė Vilniaus regione.“

Skaityti...

Energinis efektyvumas ir energetinė nepriklausomybė – vienos svarbiausių kelerių pastarųjų metų temų tiek verslo, tiek politiniame pasaulyje. Šalčio dažnai sukaustomoje Lietuvoje šios sritys ypač aktualios, įsigaliojant naujiems statybos reikalavimams aukštesnei energinei pastatų klasei.

Skaityti...

Pastatų inžinerinės sistemos modernioje statyboje tampa gerokai sudėtingesnės, kompleksiškesnės ir įvairesnės. Šildymo, ventiliacijos, kondicionavimo, pastato valdymo ir elektros sistemos yra vis labiau tarpusavyje susijusios ir priklausomos viena nuo kitos. Klaidas, padarytas kuriant šį sudėtingą mechanizmą, ištaisyti darosi vis brangiau ir sudėtingiau.

Skaityti...

Išsami informacija apie specialaus stiklo naudojimą ir stiklo gaminių tiekimas architektūros ir pramonės objektams pagal didmeninius ir vienetinius užsakymus.

Skaityti...

Neatsiejama aukštuminių pastatų dalis yra liftai, vis labiau stebinantys techninėmis savybėmis, saugumu, kabinų dizainu, o, svarbiausia, – greičiu. Juk šiuolaikiniams visur skubantiems žmonėms keliauti per keliolika ar keliasdešimt aukštų norisi kuo greičiau. Tad kiek ir kokių liftų reikia aukštuminiuose pastatuose, kad kelionė aukštyn arba žemyn būtų saugi ir greita?

Skaityti...

Šiuolaikinei aukštuminių pastatų statybai reikia ne tik naujausių modernių technologijų. Ypač dangoraižiams svarbūs perdangų konstrukciniai sprendimai.

Skaityti...

Bet kurio statybos objekto – prekybos centro, sporto ar logistikos pastato, laisvalaikiui skirto komplekso, vaikų darželio ir pan. – projekto privaloma dalis yra gaisrinė sauga. Pastaruoju metu jai skiriama vis daugiau dėmesio, akcentuojama reikšmė. Vienas pagrindinių gaisrinės saugos uždavinių – statyti ir įrengti pastatus ar statinius taip, kad būtų užtikrinta saugi žmonių evakuacija iš gaisro vietos ir gelbėjimo tarnybos galėtų netrukdomos atlikti savo darbą.

Skaityti...

Ateityje architektūrai ir individualiems pastatams bus keliami vis aukštesni reikalavimai. Dėl šios priežasties, statant fasadus, energijos vartojimo efektyvumas ir didelis našumas turi būti sujungiami su individualumu ir atsakomybe dėl paskirties bei aplinkosaugos, o kartu atsižvelgiant į optimizuotą statybos procesą. WICONA nestandartinių ir standartinių aliuminio fasadų bei langų sistemos išsiskiria novatoriškais sprendimais. Jos suteikia dar didesnes galimybes efektyviai dirbti architektams, statytojams, rangovams.

Skaityti...

Statant aukštuminius pastatus, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ir jų hidroizoliacijai. Antraip dėl gruntinio vandens ar kritulių gali kilti didelė grėsmė pastato konstrukcijoms. Apie tai, kuo ypatinga didelių tūrių pastatų hidroizoliacija ir kokios dažniausiai pasitaiko klaidos ją atliekant, pasakoja UAB „Mosas“ projektų vadovas Vytautas Tamošaitis.

Skaityti...

Aukštiems pastatams atsirasti sąlygas kuria intensyvėjanti miestų plėtra, verslo augimas, noras išsiskirti, laisvų komercinės paskirties sklypų trūkumas mieste ir labai didelės žemės sklypų kainos.

Skaityti...

Mūsų jau seniai nebestebina kylantys dangoraižiai Vilniaus mieste. Tačiau aukštos statybos pastatų neturėjusiame Kaune pagaliau vykdomi nauji projektai, Klaipėda taip pat nori stiebtis į viršų.

Skaityti...

Nors Lietuvoje mes dar tik svajojame apie aukštesnius nei 50 aukštų pastatus, kaimynės Lenkijos sostinėje jau kyla įspūdingas dangoraižis, tapsiantis ketvirtuoju pagal aukštį Europoje.

Skaityti...

Vonios kambarys yra vieta, kurioje galima pailsėti, atsipalaiduoti, pabūti tik su savimi. Nenuostabu, kad tiek dėmesio skiriama vonios kambario ir jo įrangos dizainui. Kai kurios dušo galvos ar maišytuvai atrodo taip elegantiškai, kad labiau primena stilingas interjero detales nei įprastą vonios kambario santechniką. Tokie yra praktiški, funkcionalūs ir ypač dailūs italų įmonės „Zucchetti“ produktai, kuriais Lietuvoje prekiauja UAB „Aquahome“.

Skaityti...

Dušų galvos, iš kurių sklinda muzika, turinčios integruotą šviesos diodų (LED) apšvietimą ir net stebinčios bei parodančios suvartoto vandens kiekį, čiaupai, įsijungiantys ir išsijungiantys vos lengvai palytėjus, – tai vos kelios naujovės, atkeliavusios į šiuolaikinius vonios kambarius ir virtuves. Ne mažiau nei išmanumas stebina ir vandentiekio prietaisų dizainas, kuris nuostabiai dera su praktiškumu, suteikia papildomo komforto ir praturtina interjero dizainą.

Skaityti...

Inžinerinės sistemos dažnai yra nepastebima pastatų dalis, bet būtent jos yra tai, kas suteikia daugiausia komforto. Ne tik geras maistas ar gražus interjeras mus vilioja į restoranus, bet ir tai, kad juose gerai jaučiamės – čia mums ne per šalta ir ne per karšta, mūsų neerzina iš virtuvės sklindantys gaminamo maisto kvapai. Dėl tos pačios priežasties – šildymo ir šaldymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų veikimo – gerai jaučiamės ir namuose. Jos padeda sukurti palankią aplinką visur, kur mums tenka lankytis ar leisti laiką.

Skaityti...

Augantis energetinis, ekonominis ir aplinkosauginis susirūpinimas bei supratimas sutelkia dėmesį į pastatų sektorių, kuriame sunaudojama apie 40 proc. visos energijos, 25 proc. vandens, 30 proc. žaliavų, susidaro 25 proc. kietųjų atliekų ir 33 proc. šiltnamio dujų emisijų. 

Skaityti...

Dar nedaug kas žino ir įsivaizduoja, kaip įsirengtą saulės elektrinę prijungti prie savo namo ar pastato vidinio tinklo taip, kad būtų galima išvengti maitinimo šaltinių dvejinimo. Dvigubi kištukiniai lizdai, kurių viename – elektra iš tinklų operatoriaus tinklo, o kitame – iš saulės elektrinės, ne tik nepatogu, bet ir nepraktiška, nes maksimaliai išnaudoti pasigaminamą elektrą tokiu atveju iš esmės yra „misija neįmanoma“. 

Skaityti...

Kiekvienas modernus pastatas turi turėti tinkamą vėdinimo sistemą. 

Tinkamo oro stygius turi didelę įtaką žmogaus savijautai, darbingumui ir bendrai gyvenimo kokybei. Įkvepiamas oras turi būti švarus, be dulkių ir alergenų, prisotintas deguonies ir tinkamos drėgmės. Visus šiuos aspektus reikia turėti omenyje renkantis vėdinimo sistemą.

Skaityti...

„SANISTAL“ yra Danijos kapitalo prekybos kompanija, kurios istorija prasideda nuo 1882 metų. Ji turi biurų ir sandėlių Vakarų bei Rytų Europoje. Lietuvoje UAB „Sanistal“ veikla vystoma keturiomis pagrindinėmis kryptimis: namų ir lauko inžinerinės sistemos, pramonės aprūpinimas ir vonios kambario dizaino salonai. 

Skaityti...

PEL-TEC

Aukštos kokybės granulinis katilas PEL-TEC IŠSKIRTINIS, NES:

•degina granules, kurios neatitinka „DIN Plus“ ir EN 14961-2 standartų, agrogranules, alyvuogių, trešnių ir vyšnių kauliukus, medžio drožles pagal standartą BG EN G5/G10;

•integruotas liambda zondas, skirtas ekologiškam deginimui;

•yra automatinio šilumokaičio, katilo angų valymo funkcija, nuolat palaiko aukštą naudingumo koeficientą;

•integruota dūmsiurbė su apsukų reguliavimo funkcija;

•degiklis su automatinio prasivalymo funkcija;

Skaityti...

UAB „Traidenis“ – tai talpyklų, nuotekų valymo įrenginių projektavimo, gamybos, montavimo ir techninės priežiūros pradininkai Lietuvoje (nuo 1996 m.).  Gamybinė ir technologinė įmonė „Traidenis“ rinkoje išsiskiria iš stiklaplasčio pagamintais talpyklų tūriais. Pastaraisiais metais įmonėje dirbantys projektuotojai ir inžinieriai bene kasdien susiduria su nestandartinių gaminių užsakymais, kuriuos projektuojant tenka kaip reikiant pasukti galvą. Vieni tokių gaminių – skruberiai (biodujų valymo talpyklos), surenkamosios talpyklos, stogai ir kt. talpyklos, gaminamos pagal Danijos, Vokietijos įmonių užsakymus kruopščiai derinant brėžinius ir kitas gaminio detales.

Skaityti...

Beveik dvejus metus UAB „Liregus“ buvo galvojama, kaip patobulinti savo gaminius ar sukurti naujų. Bendrovės komercijos vadovas Andrius Zabalevičius sako, kad patogus ir elektrikui palankus kištukinis lizdas su spyruokliniais kontaktais jau išvydo dienos šviesą ir pradeda užkariauti Lietuvos bei užsienio šalių rinkas. 

Skaityti...

Tauragės rajone pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, kuriuose bus kompleksiškai tvarkomos nuotekos ir utilizuojamas visas Tauragės regiono dumblas. Visus šio objekto projektavimo darbus atliko projektavimo biuras „PST projektai“.Išdaugelio konkurse dalyvavusiųįmoniųABPanevėžio statybos trestas“buvo pasirinkta kaip patyrusi didelių ir sudėtingų objektų statytoja. 

Skaityti...

Šiemet Lietuva, o kartu ir šalies kelių tinklas, atšventė 25-uosius nepriklausomybės metus. Asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdomasis direktorius Rimvydas Gradauskas sako, kad daugelyje sričių pastaraisiais metais Lietuvoje pastebima pokyčių į gera, tačiau šalies kelių tinklas taip ir liko podukros vietoje: svarbiausi kelių šakos projektai – pamiršti ir apleisti.

Skaityti...

TEIKIAMOS PASLAUGOS

-eismo reguliavimo sistemų įrengimas ir priežiūra; 

-eismo stebėjimo sistemų diegimas ir priežiūra; 

-horizontalusis ir vertikalusis ženklinimas; 

-saugaus eismo užtikrinimo sistemos; 

-apšvietimo sistemos; 

-miesto infrastruktūros sistemos 

(transporto statymo sistemos); 

-projektavimas; 

-projektų valdymo paslaugos.

 

Skaityti...

Lietuva užsienyje vis labiau ir dažniau vertinama kaip patraukli rinka aukštesnę pridėtinę vertę kuriantiems investicijų projektams. Šiaulių pramonės parke pastatyta ir jau veikia Švedijos kapitalo įmonių grupės „Rol“ metalinių baldų dalių ir prekybos įrangos komponentų gamykla. Tai didelis laimėjimas Lietuvos ūkio atstovams, nes rodo kaimynų švedų pasitikėjimą Lietuvos ekonomika irmūsųdarbuotojųkvalifikacija. 

 

Skaityti...

Skaityti...

Elektrotechninių sprendimų projektavimo ir montavimo bendrovė „Voltas“ Klaipėdos regione yra viena didžiausių savo srities įmonių, per ilgus darbo metus pelniusi gerą vardą dėl darbų kokybės ir atsakingo požiūrio į partnerius.

Skaityti...

Akvakultūra – vis svarbesnė žuvininkystės alternatyva: žuvų tiekimas iš akvakultūros visus metus yra stabilesnis ir lengvai gali patenkinti kintančius vartotojų poreikius. Žuvų auginimas uždaroje recirkuliacinėje sistemoje (URS) gali būti kaip alternatyva ūkininkams, skaudžiai nukentėjusiems nuo 2014 m. pradžioje Lietuvoje netikėtai paskelbto afrikinio kiaulių maro viruso. Norėdama prisidėti prie darnaus ekonominio, aplinkosauginio, socialinio vystymosi UAB „Traidenis“ suprojektavo ir pradėjo gaminti naują pažangią žuvininkystės technologinę įrangą, skirtą URS sistemai.

Skaityti...

Protingas žmogus renkasi protingą draugiją ir vertas gyventi išmanioje aplinkoje. Norite, kad jūsų vaikai vieni būdami namie per ilgai nesėdėtų prie televizoriaus ar monitoriaus ekrano? Norite, kad jums būnant toli nuo namų per anksti atvykę svečiai jau lauktų šiltoje jūsų svetainėje? Kad niekada išėjus iš namų nekankintų klausimas: ar aš tikrai išjungiau lygintuvą ir šviesą garaže? O gal išvykę į darbą gailitės, kad uždarėte žaliuzes, nes tokia graži diena ir saulė nebesušildo miegamojo? Nebesijaudinkite dėl to ir dar daugelio dalykų. Kvieskite į namus SPECIALISTĄ ir įsirenkite išmanius namus.

Skaityti...

Prasidėjus šaltajam metų periodui, daugumos, ypač didesniųjų, miestų aplinkosaugininkai pradeda fiksuoti oro užterštumo kietosiomis dalelėmis (KD10) ribinių verčių viršijimą. Dažniausiai šios ribinės vertės viršijamos, kai individualių namų gyventojai pradeda kūrenti savo katilus arba krosnis, o meteorologinės sąlygos tampa nepalankios teršalams išsisklaidyti, t. y. nebūna vėjo ar kritulių. Dėl to ramią dieną senesnės statybos individualių namų kvartaluose galime pajusti ir net pamatyti savotišką ore tvyrantį smogą – dūmus, kurie išmetami iš individualių namų dūmtraukių. Tokiuose rajonuose aplinkos oro tarša šildymo sezono metu padidėja nuo dviejų iki keturių kartų.

Skaityti...

Kokie šiuo metu yra pagrindiniai alternatyvūs patalpų šildymo sprendimai?

Skaityti...

Konteinerinės katilinės naudojamos įvairiems pastatams (gyvenamiesiems namams, mokykloms, darželiams, kultūros, komerciniams ir gamybiniams objektams) šildyti. Katilinės šildomos ekologišku kuru, granulėmis.

Skaityti...

Kauno miestas sparčiai keičia savo veidą. Savanorių pr. ir S. Žukausko gatvių sankryžoje iki šiol miestelėnus ir svečius baidęs neprižiūrimas sklypas virsta traukos centru. Čia iki šių metų pabaigos iškils naujas 7,4 tūkst. m2  ploto prekybos centras.

Skaityti...

UAB Lietuvos kelių statyba dirba savo srities profesionalai, atestuoti darbų vadovai. Įmonės darbuotojai naudoja pažangius darbo metodus, leidžiančius puikiai suderinti darbus ir pasiekti kokybiškų darbo rezultatų. Įmonė daug dėmesio skiria darbuotojų motyvacijos priemonėms.

Skaityti...

Ne tik šildo, bet ir valo

Skaityti...

Kokie šiuo metu yra pagrindiniai alternatyvūs patalpų šildymo sprendimai?

Skaityti...

Ar statybų sektorius gali pasiūlyti kompleksinių priemonių rinkinį jam užtikrinti?

Skaityti...

Lietuvos įsipareigojimai Europos Sąjungai

Skaityti...

Kalbant apie energinį pastatų efektyvumą, apie komercinės paskirties ir daugiabučių namų energinį sertifikavimą bei energijos taupymą, reikėtų nepamiršti ir dar vienos galimybės: ne paslaptis, kad pastato energinio efektyvumo klasė gali būti didesnė, jei greta kitų energiją taupančių priemonių įrengtume atsinaujinančių šaltinių energijos generatorių.

Skaityti...

Išskirtinės architektūros ir rafinuoto dizaino Socialinių mokslų kolegijos (SMK) centrinė būstinė po metus trukusių statybų rugsėjo pradžioje atvėrė duris studentams. Naujas modernios architektūros pastatas Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, pastatytas buvusios Kuro aparatūros gamyklos teritorijoje.

Skaityti...

Visuomenės vystymasis pasiekė tokį lygį, kai iškastinio organinio kuro naudojimas tapo pasauline problema.

Skaityti...

Naujiems statomiems pastatams energinio naudingumo kartelę neišvengiamai kelia sparčiai augančios energijos išteklių kainos. Nuo 2013 m. jau statomi tik mažai energijos vartojantys pastatai. Nuo 2016 m. visi naujai statomi pastatai turės atitikti „A“ energinei klasei keliamus reikalavimus, o nuo 2021 m. –
net ir „A++“ klasę.

Skaityti...

Nuotekas valant nuotekų valymo įrenginiais (NVĮ) neišvengiamai susidaro atliekų, taip pat ir nuotekų dumblo. Vandens telkinių eutrofikacijai sumažinti Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje nustatyti griežti nuotekų valymo reikalavimai, ypač taikomi azotui ir fosforui šalinti.

Skaityti...

Ilgai lauktas, analogų Lietuvoje neturintis projektas „Gulbių ežeras gražiausiuose Lietuvos gamtovaizdžiuose“ sėkmingai įvyko š. m. liepos 25 d. Trakų irklavimo bazės akvatorijoje. Projekto sėkmę bei kilusį didžiulį žiūrovų susidomėjimą lėmė unikali idėja bei techninių sprendimų išskirtinumas. Baleto žanro mėgėjai turėjo ypatingą galimybę išvysti klasikinį baletą „Gulbių ežeras“ scenoje, sumontuotoje tiesiai ant vandens.

Skaityti...

Baigiamas statyti Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus priestatas, puikiai derantis prie senojo ligoninės pastato architektūros, kompleksiškai modernizuos pacientams priimti ir skubiai pagalbai teikti reikalingą infrastruktūrą. Nuolat atnaujinami ir kiti ligoninės pastatai: keičiami langai, šiltinami stogai, remontuojami fasadai. Tam reikalingos ne tik didelės investicijos, bet ir kokybiškas bei efektyvus statybų specialistų triūsas.

Skaityti...

Inžineriniai tinklai, pagal STR 1.05.07:2002 „Statinio projektavimo sąlygų sąvadas“, – tai statinio statybos sklype (išskyrus statinio vidų) ir už jo ribų nutiesti komunaliniai ar vietiniai vandentiekio, nuotekų šalinimo, šilumos, dujų, naftos ar kito kuro, technologiniai vamzdynai, elektros perdavimo, energijos bei nuotolinio ryšio (telekomunikacijų) linijos su jų maitinimo šaltiniais ir įrenginiais. Kaip ir viskas šiame pasaulyje, inžineriniai tinklai sensta ir juos būtina atnaujinti (renovuoti).

Skaityti...

„Pasitikėjimas ir kokybė!“ – tai UAB „Inspecta“, tarptautinės įmonių grupės „Inspecta Group“ padalinio Lietuvoje, šūkis, įtvirtinamas kasdienėje bendrovės veikloje. Daugiau nei 40 metų „Inspecta Group“ teikia įrenginių techninės būklės tikrinimo, atitikties vertinimo (sertifikavimo), techninio konsultavimo, mokymo ir laboratorinių bandymų paslaugas. T. y. užtikrina, kad įmonėse būtų saugiai diegiami procesai ir gaminami produktai, kuriuos naudojame darbe ir kasdienėje buityje. Bendrovės padaliniai Skandinavijos rinkoje užima lyderio pozicijas įrenginių techninės būklės tikrinimo bei sertifikavimo (atitikties vertinimo) srityse, o „Inspecta“ vardas šioje ir Baltijos jūros regiono rinkose jau tapo profesionalumo ir kokybės sinonimu.

Skaityti...

Vienos didžiausių duomenų perdavimo bei duomenų centrų operatorių Baltijos šalyse bendrovės Duomenų logistikos centras pastatytas ir valdomas „Data Inn“ – pirmasis Lietuvoje organizacijos „Uptime Institute“ sertifikuotas „Tier III“ duomenų centras. Jo energinio efektyvumo koeficientas (angl. power usage effectiveness – PUE) tėra 1,3 ir gerokai lenkia pasaulio vidurkį, siekiantį apie 1,65.

Skaityti...

Ar gaisrų pavojus moderniuose miestuose vis dar laikomas „silpnąja civilizacijos vieta“? Statistika rodo, kad gaisrų sukeliami nuostoliai Europoje kasmet siekia maždaug 1 % BV P ir nusineša kelių tūkstančių žmonių gyvybes.
Draudimo kompanijos apie 50 % savo metinių išmokų sumoka gaisrų nuostoliams padengti. Vandens padaryta žala sudaro apie 30 %, o vagysčių – apie 20 % visų metinių pareiškimų atlyginti žalą.

Skaityti...

Šiame darbe pateiktas optimalių skaičiuojamųjų šilumnešio parametrų nustatymo ir apskaičiavimo matematinis modelis bei rekomendacijos sudaro prielaidas didinti aprūpinimo šiluma sistemų efektyvumą.

Skaityti...

Vandens kontūro (dar kitaip vadinamo „vandens kilpa“) sistema naudojama „atvirojo plano“ patalpoms kondicionuoti: parduotuvių, prekybos salių, biurų, administracinių pastatų ir t. t. vandens kilpa optimaliai paskirsto šilumą ir neleidžia susidaryti jo perviršiui ar nepakankamumui. Automatinė valdymo sistema rūpinasi optimaliu šilumos naudojimu iš išorės ir iki minimumo sumažina rankinio darbo poreikį.

Skaityti...

Tarptautinė įmonė „EcotecWorld“ planuoja ir plėtoja individualius LED (šviesos diodų) sprendimus ir apšvietimo sistemas pramoniniams statiniams. Aukšto efektyvumo apšvietimo ir išmaniosios kontrolės derinys sukuria pusiausvyrą tarp apšvietimo kokybės ir eksploatacijos išlaidų. Apšvietimo planavimo ir modeliavimo procesas buvo atliekamas programomis DDS-CAD ir „Dialux“, tai tapo svarbiausiu veiksniu, siekiant optimalių rezultatų.

Skaityti...

Vilniuje, netoli Pilaitės prospekto, pastatytas ypatingas biurų pastatas, kurį užsakė UAB „Sonex Consulting“. Jo nuomojamo ir bendrojo ploto santykis yra tiesiog neįtikėtinas – pastatas suprojektuotas taip, kad išnaudota net 97 % jo erdvių. Dar viena staigmena – pastato fasadas, kuris ne tik atrodo dailiai, bet ir pagamintas iš ypatingos fasadinės plokštės, valančios orą ne prasčiau negu 120 lapuočių medžių! UAB Vilniaus arcitektūros studija džiaugiasi užsakovų komandos pasitikėjimu ir profesionalumu bei su projekto dirbusia didele generalio rangovo UAB „Naresta“ ir jos subrangovų profesionalų komanda.

Skaityti...

Straipsnyje aptariamos pastatų išorinių aitvarų modernizacijos galimybės: šiluminė renovacija, Suomijos fasadų šiltinimo patirtis, netradicinių šiltinimo medžiagų bei saulės kolektorių pritaikymo galimybės.

Skaityti...

Lietuvoje galioja statybos istatymai, kuriais remiantis, parduodant ar nuomojant nekilnojamaji turta (NT), reikia pateikti energinio naudingumo serti kata, kuriame butu nurodyta, kiek energijos suvartoja pastatas. Taciau pastatu serti kavimas toli gražu nera tik formalumas, atliekant NT sandorius, jis reikalingas siekiant realios naudos – padidinti pastatu energini efektyvuma.

Skaityti...

Oro kondicionierius, valantis orą

Kai norima patalpose išlaikyti švarų orą, prie to gerokai prisideda ir naujausi oro kondicionieriai / šilumos siurbliai, turintys ypač pažangias filtrų sistemas. Verta paminėti „Mitsubishi Electric“ gamintojo unikalius MSZ-FH-VEHZ serijos šilumos siurblius kondicionierius, kuriuose įdiegta itin efektyvi keturių fi ltrų sistema „Plasma Quad“.

Skaityti...

Šiuolaikinėms aukštosioms technologijoms sparčiai žengiant į priekį, reikia ne tik modernios įrangos, bet ir darbo aplinkos, kuriai keliami itin aukšti reikalavimai. griežtai kontroliuojamas sąlygas užtikrinančiose švariose patalpose ypač daug dėmesio skiriama aplinkos temperatūrai, drėgmei, slėgiui ir tam tikro dydžio dalelių koncentracijai. Šiuo metu dažniausiai švarios patalpos pritaikomos puslaidininkių ir kitų elektroninių komponentų gamybai, taip pat farmacijos ir biotechnologijų pramonėje. be šių sričių, švarių patalpų technologija neseniai buvo pradėta taikyti mikro- ir nanosistemos procesams.

Skaityti...

Didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, „Thermo Fisher Scientific“ Lietuvoje sparčiai auga, tad, nebeišsitekdama ankstesnėse patalpose, prieš dvejus metus Vilniuje pastatė naują korpusą – Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centrą. Čia kuriami ir gaminami molekulinės, baltymų ir ląstelių biologijos produktai, naudojami įvairiose gyvybės mokslų srityse. Naujojo korpuso projektavimas patikėtas patyrusiai „Eventus Pro“ projektuotojų komandai, o statyba – didelę patirtį turinčiai Lietuvos statybos įmonei UAB „Eikos statyba“.

Skaityti...

Atsinaujinančių išteklių energetika Lietuvoje suprantama kaip vietinio kuro naudojimas tenkinant energetinius šilumos ir elektros energijos poreikius bei elektros energijos gamyba vėjo ir saulės jėgainėse. Danijoje, Vokietijoje bei Švedijoje šis supratimas pasipildė integruojant saulės šiluminę energiją į miestelių centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemas.

Skaityti...

Įkalinimo įstaigose būtina užtikrinti ne tik visuomenės, įstaigos personalo, bet ir pačių nuteistųjų saugumą.

Skaityti...

Lietuvos teismai užversti skundais, kuriuose prašoma iš valstybei atstovaujančio Kalėjimų departamento priteisti nuo kelių šimtų iki milijono litų. Šiuo metu bausmę atliekantys asmenys prašo iš valstybės priteisti neturtinę žalą dėl visko: nuo nesaugių konvojaus automobilių iki negalėjimo nusipirkti bulvių įkalinimo įstaigos parduotuvėlėje ar per ryškios / blankios lemputės kameroje. Todėl akivaizdu, kad Lietuvos įkalinimo įstaigų modernizavimas yra būtinas.

Skaityti...

Brangstant energijai ir pastatų šiltinimui darantis vis aktualesniam, kasmet kalbame tą patį – šiluma kyla į viršų, todėl šiltinti stogą ar viršutinę perdangą yra itin svarbu. Svarbu, kad dėl šių pagrindinių aspektų – gyvenimo komforto (kad namie nebūtų šalta žiemą ir karšta vasarą), šildymo išlaidų (kad mokėtume kuo mažiau) ir ilgalaikės kokybės (kad dėl atsirandančių šalčio tiltų, drėgmės, kondensato, pelėsių ir kitų nemalonių padarinių) – nekentėtų turto kokybė ir vertė.

Skaityti...

Kaip išvėdinti kambarį, kurio langas išeina į judrią gatvę? Atidarę langą veikiausiai gautume porciją automobilių išmetamųjų dujų smalkių, kietųjų dalelių ir kitų teršalų, kurių kol kas nepajėgia sukontroliuoti nei automobilių techninės apžiūros centrai, nei europinės direktyvos.

Skaityti...

Apie 40 % pasaulinio energijos poreikio skirta pastatams aprūpinti. Visuomeninės, komercinės ir pramoninės paskirties pastatuose suvartojama apie 13 %, gyvenamuosiuose – apie 27 % pagaminamos energijos. Tyrimai rodo, kad apie 50 % pastatų energijos sąnaudų skirta šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemoms eksploatuoti. Pavyzdžiui, Europos Sąjungos šalių gyvenamųjų namų sektoriuje apie 57 % energijos sunaudojama patalpoms šildyti, 25 % karštam vandeniui ruošti ir 11 % sudaro elektros prietaisų vartojama energija.

Skaityti...

Apie 8 000 m2 užimantis, moderniausia aviacine įranga aprūpintas Kauno angaras pasaulinei orlaivių techninės priežiūros paslaugas teikiančiai bendrovei UAB „FL Technics“ kainavo daugiau nei 37 mln. litų. Kiekvienas centas, investuotas į aukščiausios kokybės įrangą ir medžiagas, užtikrino, kad Kaune besileidžiantys ir siauro, ir plataus korpuso modernūs orlaiviai, tokie kaip „Boeing 747“ ir „Boeing 787“, gautų aukščiausio lygio techninę priežiūrą. Todėl nieko keista, kad naujasis pastatas tapo tikru iššūkiu jį stačiusioms Lietuvos bendrovėms. Ir ne tik dėl palyginti trumpų darbo terminų, bet ir dėl neįprastai didelių statinio gabaritų bei darbams keltų aukščiausių kokybės reikalavimų. Visų pagrindinių tipų modernius orlaivius, kuriais keleivius skraidina dauguma Europos oro linijų, priimsiantis angaras savo milžiniškus, 20 metrų aukščio vartus pravėrė ir žurnalo „Structum“ skaitytojams, o savo statybų patirtimi sutiko pasidalyti nemažai prie šio objekto prisidėjusių įmonių.

Skaityti...

Mūsų šalyje nekilnojamasis kultūros paveldas inventorizuojamas surašant visus galimus jam priskirti kūrinius ir kitus daiktus. Inventorizavimo duomenys nuolat tikslinami, kaupiami ir sisteminami Kultūros paveldo departamente. Nekilnojamosioms kultūros vertybėms atskleisti atliekami istoriniai ir fiziniai tyrimai. Remiantis šių tyrimų duomenimis, nustatomas kultūros paveldo objektų ar vietovių ir jų vertingųjų savybių reikšmingumas.

Skaityti...

Neseniai VGTU leidykla „Technika“ išleido informacinį pagalbininką mūsų inžinerinių tinklų specialistams – 232 puslapių apimties vadovėlį „Požeminių inžinerinių tinklų geodeziniai matavimai“. Jo autoriai – du visoje šalyje žinomi šios srities mokslo autoritetai, statybų profesionalams jau pateikę ne vieną svarų mokslinį darbą.

Skaityti...

XXI a. netenka aiškinti požeminių inžinerinių tinklų svarbos, tačiau jų įrengimo darbai nėra paprasti. Daugelis sutiks, kad komunikacinių tinklų klojimo darbai, ypač žiemą, yra vieni sunkiausių. Juos tinkamai atlikti reikia ne tik profesionalios patirties – net naudojant specialiąją techniką prireikia nemažų fizinių jėgų ir didelės atsakomybės. Juk nuo šių darbų kokybės labai priklauso, ar vėliau nekels rūpesčių statomo objekto eksploatacija.

Skaityti...

Tikriausiai bet kuriam žmogui saugumas yra esminis poreikis ir gyvenimo sąlyga, užtikrinanti psichologinę pusiausvyrą bei leidžianti gerai jaustis aplinkoje, taip pat produktyviai dirbti ar ramiai ilsėtis. Tačiau, suprantama, kad niekas nėra visiškai apsaugotas nuo įvairiausių neprognozuojamų pavojų ar gresiančių avarijų. Todėl nenuostabu, kad visada rūpinamės savo saugumu, kur bebūtumėme. Bene didžiausią saugumo lygį galime susikurti sau artimoje kasdienėje aplinkoje, kurioje praleidžiame daugiausia laiko. Daugeliui tai susiję su buvimu pastatuose ar šalia jų.

Skaityti...

Patobulinus ir žymiai atpiginus fotoelektros technologijas, saulės generuojama elektra daugelyje šalių tapo konkurencinga. Pasaulyje kasmet pastatoma 40–50 GW suminės galios saulės jėgainių (fotoelektrinių). Tai sudaro didžiausią naujai įvedamų elektros generacijos pajėgumų dalį. Fotoelektrinės įjungiamos į įprastas elektros energijos tinklų sistemas ir jų teikiama elektra tiekiama naudotojams kartu su energija, generuota naudojant įprastas, pavyzdžiui, iškastinio ir branduolinio kuro technologijas.

Skaityti...

2014 m. gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo (AIEĮ) papildymą, atvėrusį duris dvipusei apskaitai. Pakeitimai turėjo įsigalioti nuo kovo 2 d., tačiau reali galimybė tapti gaminančiu vartotoju atsirado tik gegužę, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK) pagaliau patvirtino pasaugojimo kainos apskaičiavimo metodiką. Šiandien, prabėgus jau beveik dvejiems metams, galima mėginti pažvelgti, kiek naujos galimybės paskatino saulės elektrinių plėtrą Lietuvoje, ypač atsižvelgiant į tai, kad gaminantys vartotojai ne tik nėra subsidijuojami mokesčių mokėtojų pinigais, o dar ir prisideda prie elektros tinklų išlaikymo.

Skaityti...

Jonaviečių inovacija neįprastai įdarbinti saulę sulaukė dėmesio ir Lietuvoje, ir užsienyje. Dar vasarą buvo pristatytas analogų pasaulyje neturintis įrenginys viešosioms erdvėms – daugiafunkcė, saulės baterija įkraunama stotelė. Prisijungus prie jos USB laidu galima nemokamai įkrauti telefonus, kitus mobiliuosius įrenginius, naudotis belaidžiu internetu, pripūsti dviračių padangas ir kamuolius, paskambinti pagalbos telefonu. Jau parinkta dešimt funkcijų, kurias galima priskirti šiam įrenginiui.

Skaityti...

Vandens nuostoliai yra vienas iš vandens tiekimo sistemos efektyvumo rodiklių. Iki šiol šalies vandens tiekimo įmonėse didžiausias dėmesys ir investicijos buvo skiriamos vandens kokybei bei vandentiekio tinklų plėtrai, o tinklų renovacija ir vandens nuostolių mažinimas vyko labai ribotai. Lietuvoje vandens nuostoliai vandentiekio tinkluose vidutiniškai sudaro apie 25 %. Vandens nuostoliams mažinti reikia dviejų pagrindinių dalykų: žmogiškųjų išteklių ir tinkamos įrangos.

Skaityti...

Energijos brangimas ir gamtinių išteklių mažėjimas lėmė tai, kad visame pasaulyje statoma vis daugiau aplinkai draugiškų pastatų. Vadinamieji žalieji pastatai kyla net ir tokiose turtingose šalyse, kaip Jungtiniai Arabų Emyratai. Neatsilieka ir Lietuva, kurioje naujai statomiems pastatams keliami vis aukštesni energinės klasės reguliavimai, o išmanusis inžinerinių sistemų valdymas diegiamas net ir senesnės statybos pastatuose.

Skaityti...

Pastatų inžinerinių sistemų valdymas nėra visai paprastas procesas, ypač kai atskirai valdoma kiekviena inžinerinė sistema. Tačiau tai jau tampa praeitimi, nes išmaniosios technologijos nuolat tobulėja ir pasitelkus modernią pastatų valdymo sistemą (angl. BMS) atsiranda naujų galimybių visiškai supaprastinti kasdienį inžinerinių sistemų valdymą bei priežiūrą – tereikia pasirinkti.

Skaityti...

Šiandien „Sanistal“ vardas gerai žinomas kaip kokybės ir profesionalumo atitikmuo. Jis vidaus ir lauko inžinerijos bei pramonės produktų rinkoje pasirodė beveik prieš dvidešimtmetį. Šiuo metu Lietuvoje, dukterinėje šios kompanijos įmonėje

UAB „Sanistal“, vyksta daug pokyčių, kurių teigiamą poveikį jau greitai pajus įmonės klientai bei tiekėjai.

Skaityti...

Pasaulio mokslininkams ir vandens tiekimo įmonių atstovams bei inžinieriams, kuriems rūpi mūsų dienomis vis aktualesni tampantys vandens problemų sprendimai, jau įprasta susitikti paskutinę rugpjūčio savaitę Švedijos sostinėje. Daugelį jų Stokholmas pakviečia į kasmet organizuojamą renginį „Pasaulinę vandens savaitę“ („World Water Week“). Šiemet jame dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Chemijos ir bioinžinerijos bei Vandentvarkos inžinerijos katedrų lektorė dr. Ramunė Albrektienė. Ji vandens kokybės gerinimo srityje nuolat darbuojasi jau 14-us metus. Supažindiname skaitytojus su tiesioginiais mokslininkės iš Lietuvos įspūdžiais.

Skaityti...

Naujoji vasaros koncertų salė Gruzijos Urekio kurorte, Juodosios jūros pakrantėje, – bendras bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC) ir integracinius šou verslo projektus įgyvendinančios įmonės „Scenos techninis servisas“ (STS) projektas. Tai – neabejotinai grandioziškiausias ir brangiausias kada nors lietuvių įrengtas šou statinys.

Skaityti...

Jau pirmykščiams žmonėms prireikdavo užkelti žmones ar krovinius į aukščiau esančią vietą. Vien tik prisiminus Egipto piramides, iškart nejučiomis kyla klausimas, o kaipgi jie visa tai taip aukštai užkėlė? Šį klausimą galėtume sau užduoti žvelgdami į kiekvieną senovėje pastatytą pastatą. Ir iškart bandome atsakyti, kad neabejotinai tuomečiai statybininkai, kurių didelė dalis buvo vergai, turėjo naudoti kokius nors kėlimo mechanizmus. Be abejo, jų negalima lyginti su šiuolaikiniais liftais.

Skaityti...

Šiuolaikiniai liftai ne tik užtikrina greitą, saugų ir patogų važiavimą aukštyn arba žemyn, bet ir tampa pastatų puošmenomis. Jau nebe tie laikai, kai liftas buvo tik nykios išvaizdos aukštyn ir žemyn žmones vežiojantis įrenginys ir kai dėl savo prastos konstrukcijos liftai likdavo nepastebimi.

Skaityti...

Inžinerinių tinklų (elektros, vandens, nuotekų, dujų, telekomunikacijų, šildymo) įmonėms ypač svarbu reguliariai tikrinti visos sistemos darbą, nuolat kaupti, atnaujinti ir sisteminti duomenis. Tai padeda greitai sureaguoti ir išspręsti tinklų eksploatavimo metu iškilusias problemas, vykdyti plėtrą, o esant poreikiui – pateikti reikalingą informaciją suinteresuotoms šalims (savininkams, klientams, partneriams ir kt.). Šiuos darbo procesus stipriai palengvina Geografinės informacinės sistemos (toliau GIS).

Skaityti...

Praėjo jau beveik treji metai nuo komercinių saulės elektrinių bumo Lietuvoje, kurį visiškai sustabdė tuomečiai LR atsinaujinančiųjų išteklių energetikos įstatymo pakeitimai. Šalies fotovoltinių elektrinių rinkoje stojo absoliutus štilis.

Skaityti...

Šiandienos verslas verčia sparčiau suktis, todėl vis labiau populiarėja greitai ir lengvai pastatomi pastatai, kuriems pastatyti reikia mažiausių laiko ir lėšų sąnaudų. Problemų neliks, jei bus kreiptasi į UAB „Borgalita“ – patikimą šiuolaikiškų plieninių pastatų įmonę. Ši specializuota rangovinė organizacija, taikydama universalių konstrukcinių sistemų sprendimus, stato aukščiausios kokybės pastatus, tinkamus gamybai, pramonei, prekybai, sandėliams, pritaikomus žemės ūkio, gyvulininkystės, sportinei ir renginių organizavimo veiklai.

Skaityti...

Praktika parodė, kad pastatų A energinio efektyvumo klasę pasiekti nėra sudėtinga, nors, lyginant su B klase, jai keliami reikalavimai įgyvendinami sunkiau. Tiesa, šios klasės sandėliavimo statinių kol kas nėra daug, nes ima viršų statytojų noras kuo daugiau sutaupyti projektavimo ir statybos metu, o nuomotojai dažniausiai ieško kuo pigesnių sandėliavimo patalpų, taip aukodami galimybę maksimaliai kokybiškai ir tinkamai saugoti savo produkciją. Tačiau situacija keičiasi.

Skaityti...

Dažnai akys kliūva už modernių, spalvomis gamtovaizdį papildančių statinių. Daugelis jų – angaro tipo. Ir sunku Lietuvos žemėlapyje rasti kampelį, kur tokių objektų nebūtų pastačiusi UAB „Wolf System“. Visuose šalies rajonuose yra jos sumontuotų angarų, sandėlių, talpyklų, kitų inžinerinių įrenginių, reikalingų pramonei ir žemės ūkiui. Apie verslo sėkmę kalbamės su UAB „Wolf System“ direktoriumi Kęstučiu Šniuku ir pardavimų vadovu Robertu Savicku.

Skaityti...