Beveik dvejus metus UAB „Liregus“ buvo galvojama, kaip patobulinti savo gaminius ar sukurti naujų. Bendrovės komercijos vadovas Andrius Zabalevičius sako, kad patogus ir elektrikui palankus kištukinis lizdas su spyruokliniais kontaktais jau išvydo dienos šviesą ir pradeda užkariauti Lietuvos bei užsienio šalių rinkas. 

 

Zabalevičius pasakoja, kad dauguma šiuo metu gaminamų ir Lietuvos rinkoje parduodamų kištukinių lizdų (rozečių) yra su varžtiniais laidų prijungimo kontaktais. Žinoma, tokie gaminiai nėra blogi, tačiau juos montuodamas elektrikas sugaišta daugiau laiko. Siekdami sutaupyti elektrikų laiko ir palengvinti jų darbą, UAB „Liregus“ specialistai sukūrė naują įleistinio kištukinio lizdo su įžeminimu ir spyruokliniais greitai prijungiamais kontaktais modelį. Tokio tipo gaminys Lietuvos, Latvijos ar Lenkijos gamintojų dar nebuvo pagamintas.

 

---------------------------------------------

Anksčiau minėtas gaminys priklauso „Epsilon“ serijai. Yra baltos, smėlio, rudos, metalo, juodos ir šampano spalvų. 

Trys tipai: 1. kištukinis lizdas su įžeminimu; 2. kištukinis lizdas su apsaugos sklendėmis ir įžeminimu; 3. hermetinis kištukinis lizdas su įžeminimu ir dangteliu.

---------------------------------------------

 

 

Montavimo privalumai

Keturios tvirtinimo ertmės. Sumontavus gaminį anksčiau jį būdavo sunku pritvirtinti prie MDP plokštės, stalo ar medinės sienos. Dabar metalinĖJE ATRAMOJE paliktos keturios ertmės, per kurias MECHaNIZMAS pritvirtinamas prie sienos. 

Greičiau priveržiami sraigtai, skirti spyriams prispausti. Iš pirmo žvilgsnio tai paprasti sraigtai, tačiau jIE greičiau priveržiami. Sriegis pats nukrinta į reikiamą vietą, stumia „lopetėlę“, kuri greičiau keliasi, kol spyris išsitraukia. Elektrikai turėtų įvertinti tai, kad toks sraigtų priveržimo būdas yra dvigubai greitesnis. 

Dvigubi aštrūs paspaudimo spyriai greitai įsirėžia į instaliacinę dėžutę, o esant reikalui atsileidžia, sugrįždami į pradinę padėtį. Senesnėje modifikacijoje buvO plokštelĖS, dabar jos pakeistos dviem atramomis, kurios ne tik stipriau, bet ir dvigubai greičiau įsirėžia į  montavimo dėžutę.

Dideliais laido atlaisvinimo mygtukais galima atlaisvinti laidą beveik nenaudojant jėgos. Gaminyje atlaisvinimo mygtukai gali būti įvairių dydžių, tačiau UAB „Liregus“ juos pasirinko didesnius. dirbant su jais mažiau pavargsta rankos. 

Lizdas įtvirtinamas montažinėje dėžutėje keturiais reguliuojamais tvirtinimo taškais. Anksčiau tvirtinimo taškai buvo tik du, naujajame gaminyje jie – keturi. 

Saugumo privalumai 

Unikali konstrukcija: atrama visiškai izoliuota nuo pagrindo ir kontaktų, todėl yra saugesnė montuotojui. Anksčiau netyčia laidu prisilietus prie atramos ar kokios nors metalinės detalės buvo tikimybė, kad montuotoją nupurtys elektros srovė,  dabar tokios tikimybės nėra, nes pagrindas pagamintas iš plastiko, kuris izoliuoja.

Lizdo spyriai saugiai paslėpti plastiko korpuse, todėl nėra tikimybės, kad jie sudraskys rankų odą. Seniau pasitaikydavo atvejų, kad montuojant aštrūs spyriai sužalodavo elektriko rankas. naujame kištukinio lizdo modelyje spyriai suleidžiami į korpusą ir juos laikant rankos yra apsaugotos nuo sužeidimų. 

Pagrindo konstrukcija nukreipia laidą reikiama linkme, o mažai jėgos reikalaujantis kabelio įstūmimas – tikslus ir saugus. Anksčiau reikėdavo sugaišti daugiau laiko, kol laidas pateks į lizdą, dabar tai padaryti greičiau padeda specialūs nukreipikliai. 

Užtikrinta, stipri ir saugi laido fiksacija kontakte: paspaudus spyruoklę ir ją įstačius į laidą, laidas stipriai prijungiamas prie kontaktinės dalies. 

Konstrukciniai ypatumai

Patogus kelių gaminių susijungimas (susirakinant atramoms). Anksčiau, norint du kištukinius lizdus sudėti kartu, elektrikui tekdavo vargti, kol pagaudavo gaminių „centrą“.  dabar pritaikyti specialūs užraktai, kurie surakina kelias atramas ir nebelieka tikimybės gaminių sumontuoti netinkamai. 

Stiprinimo briauna 1 mm storio plieno atramoje suteikia daugiau tvirtumo plokštumai. skarda išlenkta taip, kad atrama veržiant varžtais nesusilankstytų. 

Ant pagrindo palikta laido nužievinimo ilgio žymė (reikiamas nuvalyti ilgis iki 14 mm). Tai padeda elektrikams laidą įstatyti tinkamai: jei jis bus nuvalytas per trumpas, kontaktas su laidu bus nepakankamai tvirtas, jeigu per ilgas, išlįs ir neužsifiksuos. 

Visiškai nauju principu atsidarančios apsaugos sklendės. Gaminant kištukinius lizdus su sklendėmis į vidų įdedamos nedidelės užsklandos. Anksčiau gaminiuose sklendės judėdavo dėl gumytės, tuomet būdavo sunkiau į kištukinį lizdą įstumti šakutę, dabar pritaikytas naujas principas – sklendės ne keliasi, o pasisuka vertikaliai,  todėl įkišant reikia mažiau jėgos.