„SANISTAL“ yra Danijos kapitalo prekybos kompanija, kurios istorija prasideda nuo 1882 metų. Ji turi biurų ir sandėlių Vakarų bei Rytų Europoje. Lietuvoje UAB „Sanistal“ veikla vystoma keturiomis pagrindinėmis kryptimis: namų ir lauko inžinerinės sistemos, pramonės aprūpinimas ir vonios kambario dizaino salonai. 

 

Santechnikos produktai

Daugiau nei prieš du dešimtmečius santechnikos produktų rinkoje pasirodęs „Santistal“ vardas šiandien santechnikos produktų ir paslaugų srityje yra kokybės ir profesionalumo ženklas. Įmonės santechnikos produktų grupės vadovė Baltijos šalims Gintarė Gegužinskaitė sako, kad pelnyti profesionalų vardą padėjo esminis bendrovės veiklos principas. „Sanistal“ tiekia tik kokybiškas, standartus atitinkančias, sertifikuotas prekes ir paslaugas, visada randa priimtiniausius ir geriausiai kiekvieno kliento poreikius atitinkančius vidaus, lauko santechnikos inžinerinius ar vonios kambario dizaino sprendimus.

„Mes vieni iš nedaugelio santechnikos produktų ir paslaugų rinkoje įgyvendiname kompleksinę vonios kambario koncepciją. Tai išskirtinis mūsų veiklos bruožas. Dauguma įmonių specializuojasi tam tikrose srityse, pavyzdžiui, tiekia tik vonios kambario įrangą arba grindų, sienų dangas. O mes klientams teikiame kompleksinę konsultaciją, profesionalią pagalbą, specialistų žinias ir patirtį įrengiant vonios kambarį „nuo... iki...“ Tai visas sprendimų kompleksas: vonios kambario santechnikos, apdailos, dizaino bei viso pastato vidinių ir lauko inžinerinių sistemų sprendimai. Sukuriame lauko inžinerinius tinklus, įrengiame vidaus kanalizacijos sistemas, prijungiame santechnikos produktus. Siūlome visą vidinę vonios kambario apdailą, profesionalią įrangą ir aksesuarus: vėjelius rankoms džiovinti, plieno gaminius nuo vandalų, vonios kambario sensorinę ir neįgaliesiems pritaikytą įrangą.“

Kiekvienam klientui „Sanistal“ specialistai padeda rasti individualiam projektui technologiškai tinkamiausias, specifinius kliento reikalavimus atitinkančias sienų ir grindų keramines plyteles: pritaikytas didelėms svorio ar vaikščiojimo apkrovoms, tinkamas naudoti specialiose patalpose (baseinuose, pirtyse) ir kt. Salonuose – gausus santechnikos prekių asortimentas, žinomiausių santechnikos įrangos gamintojų produktai: „Villeroy & Boch“, „Catalano“, „Laufen“, „Hansgrohe“, „Axor“, „Kaldewei“, „Geberit“, „Tece“. Sienų ir grindų dangų kolekcijos nuolatos atnaujinamos, nes „Sanistal“ partneriai – itališkų keraminių plytelių gamintojai, vieni iš rinkos lyderių – kasmet išleidžia po kelias naujas produkcijos serijas, tinkančias išrankiausiam skoniui: „Ceramica D’Imola“, „ABK ceramic“, „Cedir“, „Armonie Arte Casa“.

„Siūlome inžinerines paslaugas ir santechnikos produktus visiems klientams be išimties. Fiziniams klientams, jų privataus namo ar buto projektams galime pasiūlyti vonios kambario dizaino trimatį (3D) projektą „nuo... iki...“. Pramonės objektams, statybos įmonėms, dažnai reikalaujantiems specifinės įrangos ir produkcijos, rekomenduojame labiausiai poreikius atitinkančius produktus tinkamiausiomis kainomis. Turime ilgametę patirtį šioje rinkoje, tiekiame patikimų ir tik kokybiškų gamintojų, su kuriais dirbame tiesiogiai, prekes ir įrangą“, – vardija G. Gegužinskaitė.

Metalų grupė

Bendrovės „Sanistal“ pavadinimą sudaro du danų kalbos žodžiai: „sani“ – higienos, grožio prekės ir „stal“ – plienas. Pasak „Sanistal“ metalų grupės vadovo Aisčio Jampolskio, įmonės lietuviškasis padalinys metalų rinkoje dirba dar tik kelerius metus, tačiau nors yra naujokai, Lietuvoje jau pelnė rinkos profesionalų vardą: „Didžioji dalis mūsų klientų – šalies pramonės gamyklos, metalo perdirbimo įmonės, net fiziniai klientai, kurie naudoja įvairiausius metalus gamybos srityje, kasdienėje veikloje. Tai ne tik įmonės, apdirbančios metalus, bet ir maisto, baldų, energetikos, aviacijos ir kt. pramonės atstovai. Turime gausų kokybiškų metalų ir metalų gaminių asortimentą, mūsų produkcija atitinka aukščiausius Europos standartus. Taip pat galime pasiūlyti JAV standartus atitinkančios produkcijos ir metalų.“

Išmani, išskirtinai kliento poreikiams pritaikyta „Sanistal“ logistika – kompanijos privalumas, ypač vertinamas klientų. Bendrovės metalų centrai išdėstyti visoje Lietuvoje: Kaune, Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, tad pagal poreikį metalus galima greitai transportuoti į bet kurią šalies vietą. Taip pat kiekvieną savaitę metalo tiekėjai siunčia į Lietuvą krovinius iš didžiųjų metalo sandėlių Danijoje ir Latvijoje. „Dėl išvystytos įmonės logistikos galime operatyviai įgyvendinti reikliausių klientų reikalavimus, net jei konkretaus produkto reikia nedidelio kiekio. Kitos įmonės dažniausiai neveža metalų mažais kiekiais. Mes turime gerai išvystytą produkcijos tiekimo sistemą, tad suteikiame operatyvių ir kokybiškų sprendimų“, – pabrėžia A. Jampolskis. 

Savo klientams bendrovė siūlo didelį metalų, jų lydinių ir metalo produktų asortimentą: aliuminuotąjį nerūdijantįjį plieną, juodąjį metalą, įvairaus kietumo ir atsparumo varį, bronzą, titaną, egzotinius metalus ir jų lydinius. Pradėjusi veiklą nuo metalinių vamzdžių ir ilgų metalo profiliuočių, šiemet įmonė pradėjo tiekti lakštinį nerūdijantįjį, aliuminuotąjį ir juodąjį plieną, metalines sijas. Pasak A. Jampolskio, tai labai aktualu statybos ir gamybos pramonei. 

„Vienas išskirtinių mūsų produktų, kuriuos siūlome savo klientams, – trinčiai atsparus lakštinis plienas. Jo pasiūla rinkoje – ribota. Šis plienas paklausus agrotechnikos, sunkiosios pramonės ir energetikos gamybos srityje, ten, kur paprastas metalas sparčiai dyla. Taip pat tiekiame mūsų klimato sąlygomis itin paklausų juodąjį plieną – „Corten“. Šis plienas yra pigesnis už įprastą nerūdijantįjį plieną, jis pasidengia rūdžių plėvele ir taip apsisaugo nuo korozijos, todėl puikiai tinka metaliniams fasadams.“ 

Visus metalus „Sanistal“ tiekia tik Vakarų Europos partneriai, ES šalys, todėl visa įmonės produkcija yra sertifikuota ir atitinka aukščiausius standartus. A. Jampolskis ragina atkreipti dėmesį į Lietuvoje dažnai pramonininkų perkamą „pigų ir kokybišką“ nerūdijantįjį plieną iš Kinijos ar Rytų, kuris gali būti radioaktyvus: „Neseniai Vokietijoje buvo atlikti iš kiniško nerūdijančiojo plieno pagamintų maisto pramonės įrengimų radioaktyvumo matavimai. Tyrimai parodė, kad tas pigusis nerūdijantysis plienas yra radioaktyvus, tad radiacija iš įrengimų patenka į maisto produktus, kuriuos vartoja žmonės. Todėl vokiečiai nusprendė demontuoti iš kiniško metalo pagamintus gaminius ir naudoti tik sertifikuotus, ištirtus metalus. O Lietuvoje tokių tyrimų niekas neatlieka, todėl saugodami „Sanistal“ klientus parduodame metalus tik su sertifikatais, kuriuose nurodyta metalų sudėtis, cheminės ypatybės ir kt. Ateityje planuojame klientams teikti radioaktyvumo lygio patikrinimo paslaugą.“ 

Įmonė kviečia rinktis ir iš plataus aliuminio produktų spektro: nuo įprastų vamzdžių ir lakštų iki aliuminio saldainių popierėlių, gėrimų pakuočių, kepimo folijos ir kt. produktų, naudojamų pramonėje ir buityje. 

„Sanistal“ savo klientams siūlo kompleksines paslaugas ir inžinerinius sprendimus. Tai įvairių metalų pjaustymo paslaugos: pagal individualius kliento poreikius pjaustomas lakštinis plienas, vamzdžiai, ruošiniai. Teikiame metalų žaliavos ir produkcijos pristatymo paslaugas. Jei reikia pagal situaciją, bendrovės darbuotojai netgi sukuria nestandartinių metalo gaminių ir sprendimų. „Savo paslaugas atliekame operatyviai ir kompleksiškai išsprendžiame klientų problemas, jiems nebereikia rūpintis dėl detalių. Tai – mūsų stiprybė ir išskirtinumas“, – sako bendrovės metalų grupės vadovas A. Jampolskis.

Pastatų klimato sistemos

Kita „Sanistal“ vystoma sritis – prekyba pastatų klimato sistemomis ir jų įranga. Įmonė daugiau kaip 10 m. dirba diegiant pažangiausius sprendimus, skirtus pastatų šildymo, vėdinimo, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemoms. Ši rinkos dalis nuolat keičiasi, ją reikia atnaujinti, todėl tik bendradarbiaujant su pažangiausiais Europos gamintojais klientams galime pasiūlyti sprendimų, kurie bus ne tik patikimi, bet vienu žingsniu priekyje, palyginti su tradicinėmis sistemomis.

„Kalbant apie pastatų inžinerines sistemas, reikia išskirti, kad svarbiausia yra šių sistemų energijos sunaudojimo efektyvumas ir jų poveikis aplinkai. Apie tai daug kalbama ir rašoma, todėl noriu trumpai apžvelgti naują sritį, kuri sparčiai populiarėja Lietuvoje, – tai saulės šildymo sistemos“, – pasakoja „Sanistal“ šildymo produktų grupės vadovas Lietuvoje Stasys Malinauskas. 

Šiuo metu Europoje galiojantis Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas skatina naujų pastatų savininkus šilumos poreikį iš dalies dengti iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių. Įsigaliojus įstatymui atsirado galimybė pradėti plačiai diegti atsinaujinančiąsias sistemas ne tik valstybiniu mastu, bet ir kasdienėje buityje. Vienas sprendimų, kuriuos įmonė pristatė jau anksčiau, bet šiandien jis tampa vis aktualesnis, – kombinuotosios šildymo sistemos, sujungiančios tradicinius ir atsinaujinančiuosius šilumos šaltinius (saulės, vandens, žemės energija) privačiuose namuose, komerciniuose pastatuose ir pramonės objektuose. Svarbu pažymėti, kad tokios sistemos jau nėra teoriniai modeliai ar maketai popieriuose, tai realūs veikiantys įrengimai mūsų ir jūsų namuose. 

„Noriu plačiau papasakoti apie saulės šildymo sistemas. Pirmiausia apžvelgsiu, ką reikia žinoti žmonėms, planuojantiems savo namuose „įdarbinti“ saulę ar kitas kombinuotąsias šildymo sistemas. Svarbiausia tai, kad saulė šviečia ne visada! Todėl būtinai reikalingas pagrindinis šilumos šaltinis, kuris šildytų jūsų namus, kai trūksta saulės energijos. Antra, saulė daugiausia energijos pagamina tada, kai jūs jos sunaudojate mažiausiai. Pavyzdžiui, įprastą darbo dieną 4–5 asmenų šeimoje, kai tėvai dirba, o vaikai būna mokykloje ar ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje, vidurdienį saulės spinduliavimas bus pats didžiausias, o energijos sunaudojimas name bus minimalus arba visai jos nenaudosite. Todėl efektyviam tokios sistemos darbui reikalingos karšto vandens talpyklos-bakai, kurie akumuliuos energiją ir ją sukaups tam laikui, kai jums jos reikės daugiausiai – vakare, po dienos darbų visiems einant į karštą vonią. Kad sistema veiktų gerai ir efektyviai, ją būtina parinkti konkrečiam namui, įvertinus geografinę padėtį, žmonių skaičių name, stogo tipą ir orientaciją“. Dėl šių priežasčių renkantis sistemas ir jas įrengiant „Sanistal“ rekomenduoja naudotis specialistų pagalba ir gamintojų patirtimi.

Vienas iš siūlomų sprendimų privatiems namams – Vokietijos gamintojo „Wolf GmbH“ gaminių serija CSZ, kurioje dujinė kondensacinė technologija kombinuojama su saulės energijos panaudojimu. Įrodyta, kad naudojant atsinaujinančiąją energiją sutaupoma net iki 60 proc. išlaidų ruošiant karštą vandenį namuose, kurių naudingasis plotas iki 150 m².

WOLF produktai ne kartą įvertinti prestižinio Vokietijos žurnalo „SHK Report“ ataskaitomis, kuriose pažymėti produktai, lyginti su kitais gamintojais, užėmė 1-ąją vietą.

Kodėl „Sanistal“ rekomenduoja

rinktis „WOLF“ produkciją? 

Pirmiausia todėl, kad tai pažangiausi bavarų inžinierių sprendimai šildymo, vandens ruošimo ir vėdinimo srityje. Jie yra visiškai baigti ir maksimaliai išnaudoja kombinuotųjų šildymo sistemų privalumus – kuo efektyviau panaudoti atsinaujinančiąją energiją. Antra, visi sistemų komponentai yra aukštos kokybės, visiškai tarpusavyje suderinti ir ne kartą išbandyti praktikoje. Visi produktai 100 proc. išbandomi gamykloje, todėl galite pasikliauti, kad jūsų šilumos šaltinis bus patikimai ir ilgai eksploatuojamas, o esant reikalui pagalbą suteiks WOLF servisas, dirbantis 365 dienas per metus.

Kaip įrodymą įmonė „Sanistal“ WOLF produkcijai ir sistemoms suteikia 5 metų garantiją. Daugiau informacijos rasite www.sanistal.lt.