Kiekvienas modernus pastatas turi turėti tinkamą vėdinimo sistemą. 

Tinkamo oro stygius turi didelę įtaką žmogaus savijautai, darbingumui ir bendrai gyvenimo kokybei. Įkvepiamas oras turi būti švarus, be dulkių ir alergenų, prisotintas deguonies ir tinkamos drėgmės. Visus šiuos aspektus reikia turėti omenyje renkantis vėdinimo sistemą.

 

Siekiant užtikrinti nuolatinę oro kaitą, efektyvų energijos panaudojimą ir bendrą komfortą, reikalinga tinkama patalpų vėdinimo sistema. 

Patalpų mikroklimatas

Netinkama vėdinimo sistema smarkiai pažeidžia šiluminį patalpų komfortą. 

Ne paslaptis, kad patalpas vėdinant natūraliu būdu – atidarant langus – patiriama didelių šilumos nuostolių, dažniausiai viršijančių net 50 procentų. O tai, be abejo, atsiliepia ir šildymui reikalingoms išlaidoms. Jei nėra vėdinimo sistemos, gali padidėti drėgmės kiekis patalpose ir susidaryti pelėsis.

Dažnai pasitaiko, kad, siekiant sutaupyti, projektuojant ir statant pastatą pasirenkamos prastesnės kokybės, pigesnės sistemos. Tačiau pirminis išlaidų sutaupymas atsilieps neigiamomis pasekmėmis pastato eksploatavimo metu, pavyzdžiui, dėl netinkamos oro kokybės darbuotojų produktyvumas smarkiai mažės, didės sergamumo rodiklis. Vėdinimo sistema turėtų būti programuojama ir užtikrinti greitą reakciją į šilumos ir drėgmės pokyčius patalpoje. 

Kaip veikia vėdinimo sistema?

Neatsakingai, bet kaip įrengta vėdinimo sistema niekada nesuteiks trokštamo rezultato. Siekiant maksimalaus komforto ir efektyvumo reikalingas tinkamas sistemos projektas ir geriausios sistemos pasirinkimas. Itin svarbu atsižvelgti į šiuos sistemos aspektus: oro apykaitos ir paskirstymo poreikio nustatymas, tiekiamo ir šalinamo oro zonų bei paėmimo ir išmetimo angų nustatymas, ortakių ir izoliacijos parinkimas, filtracijos lygio nustatymas, vėsinimo funkcijos galimybė.

Oras iš išorės patenka į ortakius, kuriais nukeliauja iki vėdinimo įrenginio ir ten pašildomas. Ortakiai gali būti įrengiami palėpėje, perdangoje, sienose ar palubėje.  Vėdinimo įrenginys gali būti sumontuotas pagalbinėse patalpose. Oro tiekimo difuzoriai, skirstytuvai, grotelės gali būti įrengiamos lubose arba sienose. Oras patalpoje cirkuliuoja per durų apačioje esančias angas iki patalpų, kuriose sumontuoti ištraukimo vožtuvai. Oro ištraukimo ortakiai montuojami taip pat, kaip ir tiekimo ortakiai. Sušilęs oras teka ortakiais iki vėdinimo įrenginio, atiduoda šilumą ir galop išmetamas į lauką per išmetimo vamzdį. Triukšmo slopintuvai garantuoja, kad garsas iš įrenginio nebūtų girdimas gyvenamosiose patalpose.

Švara ir patikimumas

Tylus gaivaus oro cirkuliavimas ortakiais yra vienas pagrindinių privalumų renkantis „Uponor“vėdinimo sistemą

„Uponor“ gaminama plastikinė vėdinimo sistema atitinka griežtus standartus ir buvo sukurta bendradarbiaujant su sveikatos priežiūros specialistais – Suomijos alergijos ir astmos asociacija. Plastikinė vėdinimo sistema gali būti naudojama tiek statant naujus pastatus, tiek renovuojant senus. 

„Uponor“ plastikinė vėdinimo sistema – tai garantuotas aukštas higienos lygis. Kokybė sertifikuota tarptautiniu lygiu. Ortakiai atsparūs tiek aukštai, tiek žemai temperatūrai, agresyviems skysčiams. Sistemoje nėra korozijos pažeidžiamų ar lūžtančių detalių, ji yra hermetiška, neišskiria kenksmingų dalelių į aplinką, nekaupia dulkių ir nešvarumų, todėl priežiūra minimali. Aukštas higienos lygis išlaikomas dar gamykloje: ortakiai tiekiami su aklėmis, jungtys atskirai supakuotos. 

Ortakiai yra patentuotos antistatinės išorės konstrukcijos, atsparūs UV spinduliams. Dėl lygaus vidinio ortakių jungčių paviršiaus nesukeliamas papildomas triukšmas ir vibracijos. 

Paprastas montavimas

„Uponor“ plastikinių ortakių vėdinimo sistema itin lengva, ją patogu transportuoti ir montuoti. Nereikia specialios įrangos – ortakiai gali būti pjaunami rankiniu pjūklu. Pjovimo paviršius neaštrus, todėl nekyla grėsmė susižeisti.  

Dėl patentuotos jungimo technologijos plastikinė sistema sujungiama ne tik patikimai ir sandariai, be kniedžių ir tarpiklių, bet ir greitai (vidutiniškai 30 proc. greitesni montavimo darbai nei metalinių ortakių).

„Uponor“ turi sprendimą ir nestandartinėms sistemos vietoms, kuriose reikalingas išskirtinis lankstumas. Kitas sprendimas – iš anksto izoliuoti vėdinimo vamzdžiai idealiai tinkami toms vietoms, kuriose kyla pavojus, jog susidarys kondensacija, todėl šiai problemai spręsti vamzdžiai tinkamai surenkami jau gamykloje.

Izoliacinė medžiaga iš pūsto polietileno (PE-Foam) – 15 mm storio, lengva ir atspari dulkėms. Ji sandariai pritvirtinta prie ortakių ir jungimo detalių.

Tokie vamzdynai tinkami ir vėsinant patalpas, be to, jie slopina triukšmą, todėl „Uponor“vėdinimo sistema pastatuosenebus girdima.

„Uponor“ supranta tinkamo patalpų vėdinimo svarbą, todėl kiekviena sistemos detalė visapusiškai apgalvota ir profesionaliai pagaminta. Klientai gali būti visiškai tikri, kad pasirinkdami „Uponor“ gauna puikų vėdinimo sprendimą. Be to, tai yra aplinką tausojanti sistema, kurios eksploatacija ekonomiška, energiškai efektyvi ir ilgalaikė.