Ekologiška, ekonomiška, lengvai montuojama, nematoma interjere, naudinga sveikatai. Tai – vos keletas naujos kartos interjere nematomos infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos „Carbontec®“ pranašumų. Tad kodėl šią sistemą verta rinktis ir kuo ji yra pranašesnė už įprastą konvekcinį šildymą?

Saulės šiluma jūsų namuose

Carbontec®“ veikimas pagrįstas objektų šildymu infraraudonųjų spindulių srove. Šių spindulių diapazono bangos perduoda energiją, sušildydamos kambario sienas, grindis ar lubas, bei visus kitus patalpoje esančius objektus. Po to objektai šildo orą. Tai panašu į natūralų saulės spindulių šildymą. Naudojant „Carbontec®“, šiluma po patalpas pasiskirsto tolygiai ir juntama iškart įjungus šildymą. Na, o naudojant konvekcines sistemas (pavyzdžiui, šildymą vandeniu) pirmiausia kaitinamas oras, kuris sušildo objektus. Šildant orą reikia daugiau laiko kol žmogus pasijaučia komfortabiliai, šiltas oras jautrus skersvėjams ir greitai išpučiamas vos pravėrus langus ar duris. Šilti objektai šilumą akumuliuoja ilgiau ir efektyviau. Šildymo sistema „Carbontec®“ suteikia malonią šilumą, nenaudodama deguonies ir išlaikydama natūralią oro drėgmę.

Veikiant tokiai šildymo sistemai, oras išlieka švarus ir ne per sausas. Infraraudonieji spinduliai turi ir gydomąjį poveikį, gerina kraujotaką, o pati šildymo sistema nesukelia intensyvių oro srautų, dėl kurių kiltų dulkės, todėl nesukelia alergijos. Svarbu ir tai, kad šildymo sistema „Carbontec®“ padeda sėkmingai kovoti su pelėsiu, grybeliais ir kitais patalpų mikroorganizmais, nes kartu šildo sienas ir lubas.

Ypač plonas tinklelis

Šildymo sistemos „Carbontec®“ pagrindą sudaro ypač plonas (vos 0,3 mm) perforuotas tinklelis, susidedantis iš anglies pluošto ir termoplastiko. Ši medžiaga elektros energiją paverčia infraraudonųjų spindulių šilumos energija ir ją atiduoda į išorę su 98% efektyvumu. Anglies pluoštas išsiskiria unikaliomis savybėmis: mažu elektriniu laidumu (977 kartais mažesniu nei vario), mažu šiluminiu laidumu (už vario mažesniu triskart), mažu tankiu (3,7 karto mažesniu nei vario), didele specifi ne šiluma (1,87 karto didesne nei vario) ir specifi ne varža (2 060 kartų didesne nei vario). Šios savybės padeda užtikrinti puikius šilumos sistemos veikimo rezultatus.

Naudojant infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą

- nėra jokio elektromagnetinio lauko;

- nėra šiluminės inercijos;

- galima išlaikyti dideles šilumos atsargas;

- sukaupta šiluma atiduodama iš karto.

Be to, šildymo sistema „Carbontec®“ grindžiama saugia 24/36/42 V įtampa, perduodama per žeminamąjį transformatorių. Tai užtikrina 100 % atsparumą vandeniui ir saugumą pažeidimų atveju.

Plonas „Carbontec®“ šildymo tinklelis gaminamas laikantis ISO 9001 kokybės valdymo reikalavimų, atliekant griežtą medžiagų kontrolę. Medžiagos sertifikuotos pagal CE ir patvirtintos TUV ir GS saugos agentūrų Vokietijoje ir UL Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ekologiškas šildymo būdas

Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ekologiškumui ir daug diskutuojama apie būtinybe sumažini anglies dvideginio (CO2) emisijas. Ateityje planuojama įvesti taršos mokestį ir apmokestinti išskiriamą CO2.

Ieškantiesiems ekologišku sprendimu taip pat verta atkreipi dėmesį į „Carbontec®“ – šildymo sistemą „be kamino“.

Tai – ekologiškas produktas, kuri naudojant neišskiriamos jokios kenksmingos medžiagos, nenaudojamas kuras, nėra degimo produktu, neišsiskiria CO2 ir nesukuriamas elektromagntinis laukas. Sistema pritaikyta naudoti kartu su atsinaujinančiais energijos šaltiniai, salės baterijomis ar vėjo jėgainėmis išgauta elektros energija.

Ekonomiškas šildymas, mažos pradines investicijos

Sistemos „Carbontec®“ energinis naudingumas yra 2,5–3 kartus aukštesnis, palygini su konvekciniu šildymu. Priklausomai nuo pasirinktos tinklelio tvirtinimo vietos ( lubos, sienos ar grindys ) bei pasirinktų termoreguliatotių vertės ( paprasti ar belaidžiai su WiFi funkcija ) šildymo sistemos įrengimo kaina gali svyruoti nuo 30 iki 70 eurų už m2.

Palyginti su populiariu dujiniu šildymu, įrengti šildymo sistemą „Carbontec®“ kainuotų panašiai ar net pigiau. O dėl specifinių anglies pluošto savybių šildymo infraraudonaisiais spinduliais eksploatacijos išlaidos yra iki 40 % mažesnės, nes pirmiausia šildomas ne oras, kuriam prišildyti reikia daug energijos,bet patalpose esantys objektai ( žmonės, baldai, grindys ), todėl galima palaikyti net iki 5 °C mažesnę šilumą ir jaustis komfortabiliai. O vienu laipsniu mažesnė temperatūra padeda sutaupyti iki 6 % energijos.

Paprasta montuoti

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos montavimas yra labai paprastas. Šildymo tinklelis „Carbontec®“ yra labai plonas, beveik neužimantis vietos, tarsi tapetai. Jis gali būti montuojamas ant plokščios sienos, lubų ar grindų paviršiaus, net ant sudėtingų architektūrinių elementų – kampuose, ant kolonų ir pan. Ši šildymo sistema gali būti montuojama ir po bet kokia apdailos medžiaga: tapetais, dažais, gipsu, keraminėmis plytelėmis, laminatu, linoleumu, medinėmis grindimis ir kt. Ją lengva pritaikyti bet kur, nes tinklelį galima supjaustyti pagal konkrečios patalpos matmenis ir tolygiai juo iškloti paviršių.

Kitaip nei tradicinėms, šiai šildymo sistemai nereikia:

- specialaus projekto, kurį tektų derinti su įvairiomis institucijomis;

- periodinės profilaktinės - techninės priežiūros;

- labai mažos palyginti su konvekcinio šildymo montavimo išlaidos .

Tad naudojant „Carbontec ®“ kaip pagrindinį šildymo šaltinį galima ne tik pagerinti patalpų mikroklimatą, sutaupyti energijos, neteršti aplinkos, bet ir sutaupyti erdvės, nes nebereikia nei katilų, nei vamzdžių, nei radiatorių. 