Pasaulinė santechnikos, pastatų, energetikos, oro kondicionavimo įrangos, atsinaujinančios energijos paroda „ISH 2017“ Vokietijoje, Frankfurte prie Maino, žiūrovams ir lankytojams padovanojo pliūpsnį įspūdingų akimirkų, dalyvavimas joje leido pažinti savo vartotoją.Įsibėgėjus renginiui, dar kartą buvo galima įsitikinti, koks jis svarbus gausiai susirinkusiesiems.

„Esame labai patenkinti rezultatais, – sakė Wolfgangas Marzinas, „Messe Frankfurt“ prezidentas ir generalinis direktorius. – Džiaugiamės, kad ISH auga tarptautiniu mastu. Rodikliai tiesiog neįtikėtini, o tvyranti nuotaika salėse puiki.“

ISH auga tiek vidaus, tiek tarptautiniu mastu

Parodoje apsilankė 2 482 dalyviai iš 61 šalies, įskaitant visus pasaulio rinkos lyderius, kurie pristatė naujausius produktus rinkai parodų komplekse, užimančiame 260 tūkst. m2. Kovo viduryje į Frankfurto mugių ir parodų centrą iš viso atvyko net 200 114 lankytojų (2015 m. – 196 777). Čia jie galėjo susipažinti su daugybe inovacijų ir naujausių tendencijų. Anot parodos organizatorių ir globėjų, svarbiausia tai, kad šį kartą ISH padidino tarptautinių dalyvių lygį. Jie džiaugėsi, kad parodoje 64 % dalyvių ir 40 % lankytojų buvo ne iš Vokietijos. Manoma, kad penkių procentų tarptautinių lankytojų skaičiaus padidėjimą galima pagrįsti tuo, kad ISH pelnė pasaulio lyderio vaidmenį prekybos mugių sektoriuje. Daugiausia lankytojų atvyko iš Kinijos, Italijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Belgijos, Austrijos ir Ispanijos.

Įdomūs pokalbiai su įdomiais pašnekovais, pozityvios emocijos ir nutiko tai, kas turi įvykti – lankytojai aukštam mugės standartui suteikė aukščiausią įvertinimą. Ypač jie buvo patenkinti sudarę daugybę naujų sutarčių – tai pabrėžė beveik trečdalis visų lankytojų (iš įspūdingo 97 % rekordinio bendro vertinimo), kurių didžiausią grupę sudarė santechnikos, šildymo ir oro kondicionavimo įrenginių prekybos atstovai.

Renginys – revoliucija ir reikiamos konversijos

Friedrichas Budde’as, ZVSHK prezidentas, įrenginių sektoriaus atstovas, sakė, kad jiems tai buvo įspūdingiausias renginys. Vyras kalbėjo, kad „ISH 2017“ pateikė daug sprendimų, kuriais bus galima pasinaudoti priimant šių laikų iššūkius. Įrenginių sektoriaus požiūriu renginys tikrai sėkminga šildymo revoliucija ir reikiamos vonios kambario konversijos. „Atstovaudamas didžiausiai nacionalinei lankytojų grupei, mūsų sektorius itin džiaugiasi parodos lankytojų gausa. Mūsų darbo tikslas – narių ekonominė sėkmė“, – sakė F. Budde’as.

Kad paroda viršijo lūkesčius, džiaugėsi ir Manfredas Greisas, BDH prezidentas ir FGK valdybos narys, „ISH“ energetikos atstovas. Pasak prezidento, renginys tikrai įtvirtino mugės, kaip vienos pasaulio lyderių, padėtį. Anot M. Greiso, Vokietijos šildymo pramonė dar kartą pademonstravo inovatyvumą ir pristatė įtikinančių sprendimų, kurie reikšmingai prisidės prie energetikos revoliucijos sėkmės: „Kalbame ne tik apie itin efektyvią kondensuojamojo katilo technologiją su fotovoltinio šildymo sistema, bet ir apie elektros energijos pagrindo sistemas, pavyzdžiui, šilumos lempas, kaip hibridines sistemas, bei stacionarias kuro elementų sistemas ir skaitmeninius įrenginius. Džiaugiuosi, kad kompanijos drąsiai gręžiasi į naujoves ir atsakingai ieško modernių sprendimų.“

Pastatų ir energijos technologijos / Atsinaujinančios energijos skyriuje galima buvo pasivaikščioti ir padiskutuoti su kompanijų atstovais, pristatančiais vandens šildytuvus, katilus, šildymo siurblius, degiklius, kaminus, siurblius saulės energijos sistemas, namų automatizacijos įrangą. Be jokios abejonės, daugybės lankytojų ir žiniasklaidos dėmesio sulaukė svarbiausios tendencijos, susijusios su efektyviomis ateities ir išmaniosiomis statybos paslaugų technologijomis. Tai išties paskatino apsvarstyti šildymo reikalavimų ir atsinaujinančios elektros energijos tiekimo suartinimą. Didėjanti informacinių technologijų integracija, nepamirštas ir skaitmeninis šildymas. Visa tai drąsiai galima pavadinti „Ateities energetikos revoliucija“, su kuria turėjo progą susipažinti aukštus reikalavimus keliantis šiuolaikinis mugės lankytojas.

Daug dėmesio sulaukęs vonios kambarys

„ISH Water“, arba vonios kambarys, sulaukė bene daugiausia paprasto vartotojo dėmesio. Tema slėpė daugybę potemių, įskaitant ne tik vonios kambario komfortą ir patogumą, bet ir sveikatinimą, problemų, susijusių su išteklių išsaugojimu ir geriamojo vandens higiena, sprendimus. Šioje srityje dalyviai pristatė darnias, į dizainą orientuotas technologijas vonios kambariui. Žvelgiant į šiemet pristatomas naujienas, ryškėja akivaizdi tendencija – inovatyvus vonios kambarys interjere. Novatoriškos medžiagos išlaisvina kūrėjų vaizduotę – naujos formos, šiuolaikinis dizainas, funkcionalūs gaminiai. Susitelkiama į unikalius sprendimus. Pavyzdžiui, unitazai ne tik valdomi pulteliais ar mygtukais, su technologijomis, kurios neleidžia kauptis nešvarumams, bet ir su sumaniai paslėptais purkštukais, pritaikytais vyrui ar moteriai, įvairiausio stiprumo srovelės, apiplovimo, džiovinimo funkcijos, unitazo valdymas pulteliu ar mygtukais. Pristatyti dušai, kurių gamintojai rūpinosi ne tik naudotojo patogumu, technologijų ir įrangos tvarumu, bet ir vandens išteklių taupymu. Santechninė įranga, vonios, dušo kabinos, keraminės plytelės, vonios kambario įranga ir baldai, baseinai, saunos, unitazai – viskas susiję su naujausiais dizaino išradimais, pritaikytais moderniems šių dienų reikalavimams.

Hartmutas Dalheimeris, VDS pirmininkas, „ISH Water“ atstovas, džiaugėsi ne tik gerais atsiliepimais, bet ir dideliu Kinijos bei Rusijos susidomėjimu. Jis pabrėžė, kad renginyje itin gerai atstovautas Vokietijos įrenginių sektorius, o veikla, kurią organizavo „Messe Frankfurt“, – itin veiksminga. Jis taip pat paminėjo, kad visiems vonios kambarių projektuotojams ir montuotojams labai svarbu lankytis ISH, kad būtų galima drauge ieškoti efektyvių ir naujų sprendimų, pažvelgti į ateitį gerokai plačiau, atsakingiau.

ISH paroda – puiki proga užmegzti verslui naudingus ryšius, galimybė sutikti daug aktyvių, kūrybingų, talentingų žmonių, pasinaudoti organizatorių sukurta bendravimo platforma, išnaudoti jos pranašumus. Tai unikali galimybė pamatyti, aptarti, pasiteirauti apie modernias technologijų galimybes. 