Kokie šiuo metu yra pagrindiniai alternatyvūs patalpų šildymo sprendimai?

„Yra keletas skirtingų būdų, kaip galima šildyti savo būstą. Vienas jų, sparčiai populiarėjantis ir tobulėjantis, – šilumos siurbliai. Juos naudojant galima sukurti komfortišką patalpų klimatą taikant itin paprastą valdymą. Pagrindinė specifikacija, kuria išsiskiria šilumos siurbliai, yra jų ekonomiškumas, paprastas ir patogus valdymas bei ekologiškumas“, – sako UAB „Octus“ direktorius Tomas Kučinskas. Jo vadovaujamos įmonės specializacija – buitinių ir pramoninių oro kondicionierių, šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų prekyba, įrengimas bei priežiūra.

Pasak T. Kučinsko, šilumos siurbliai, atsižvelgiant į poreikį, naudojami patalpoms šildyti, vėsinti ir karštam buitiniam vandeniui ruošti.

Šilumos siurbliai „oras–oras“

Šio tipo šilumos siurbliai dėl palyginti nedidelių investicijų, nesudėtingo įrengimo ir valdymo bei paprastos priežiūros dažnai naudojami namams, biurams, parduotuvėms, kitoms patalpoms šildyti ir vėsinti. Tai efektyvus ir pigus šildymo būdas: naudodami šilumos siurblį „oras–oras“ iš 1 kW elektros energijos gausite net iki 5,5 kW šilumos energijos, taigi sąskaitas šildymui galite sumažinti iki penkių kartų. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai „oras–oras“ pajėgūs veikti ir esant ypač žemai lauko temperatūrai, todėl juos galima naudoti kaip pagrindinį šildymo šaltinį. Renkantis įrangą būtina atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytą lauko temperatūros veikimo diapazoną (ir nominalią, o ne maksimalią šildymo galią), mat, krintant lauko temperatūrai, krinta šilumos galia ir naudingumo koeficientas. Šilumos siurbliai dėl 10 °C palaikymo funkcijos vis labiau populiarėja sodybose ir ne nuolat gyvenamose patalpose, kur reikia palaikyti teigiamą temperatūrą minimaliomis sąnaudomis, o atvykus greitai pakelti ją taip, kad būtų komfortiška.

Šilumos siurbliai „oras–vanduo“

Šilumos siurblys „oras–vanduo“ – puiki alternatyva, renkantis ekonomišką, išmanią ir patogią pagrindinę šildymo sistemą. Įrengimas nesudėtingas, siurblys gali būti prijungiamas prie esamos šildymo sistemos, tam nereikia renovuoti esamos katilinės ir didelių investicijų. Šis siurblys didžiausią efektyvumą pasiekia naudojamas grindiniam šildymui, kai į šildymo sistemą paduodamo vandens temperatūra neviršija +37 °C. Didelis šio įrenginio pranašumas – pigus ir greitas karšto buitinio vandens ruošimas. „Oras–vanduo“ šilumos siurbliai gali būti naudojami ir kaip vėsinimo prietaisai. Renkantis įrangą, reikia atkreipti dėmesį į šilumos galios ir naudingumo lentelę, esant skirtingoms lauko temperatūroms. Lauko oro temperatūrai nukritus žemiau nei –15 °C, šiam siurbliui gali būti reikalingas papildomas šildytuvas, todėl svarbu, ar siurblyje yra integruotas elektrinis tenas. Šio tipo siurblys gali būti kombinuojamas su kietojo ar dujinio kuro šildymo katilais, židiniais. Patogus ir paprastas įrenginio valdymas užtikrina aukštą komforto lygį.

Šilumos siurbliai „gruntas–vanduo“

Geoterminis šildymas – viena pažangiausių šildymo sistemų. Novatoriški šilumos siurbliai „gruntas–vanduo“ yra efektyviausi iš visų šilumos siurblių, nes jų efektyvumui mažiausiai įtakos turi lauko temperatūra. Šie siurbliai aprūpina namus karštu buitiniu vandeniu, ypač ekonomišku pasyviuoju vėsinimu. Geoterminis šilumos siurblys pirminę šilumą išgauna mainais iš grunto ar grunte esančio vandens. Šilumos siurblio efektyvumas labai priklauso nuo lauke esančio kolektoriaus (gręžinio). Prieš projektuojant geoterminio šildymo sistemą, būtina atlikti grunto tyrimus, kad būtų galima įvertinti, ar siurblys veiks ekonomiškai ir atliks reikiamus šilumos mainus. Šilumos siurblys „gruntas–vanduo“ yra paprastai eksploatuojamas ir patogiai valdomas. Jei siurblio galingumas parinktas teisingai ir montavimo darbai atlikti tinkamai, mėgausitės aukštu komfortu ir ekonomiškumu. Šiai sistemai įrengti reikalingos didesnės pradinės investicijos, nes būtina atlikti nepigius lauko kolektoriaus įrengimo darbus.

„Mūsų įmonė nemokamai siūlo profesionalų konsultacijas ir sprendimus parenkant ir įrengiant šilumos
siurblius, – sako UAB „Octus“ direktorius T. Kučinskas. –
Prekiaujame stipriausių pasaulio gamintojų įranga, naudojame tik aukščiausios kokybės medžiagas, todėl atliktiems darbams suteikiame penkerių metų garantiją.“