Žiemą nuolat keičiasi oro sąlygos, todėl mums gana dažnai kyla daug nepatogumų ir pavojų: užšąla vamzdžiai, sunku išvažiuoti iš garažo, nuo namų stogų kabo ilgi pavojų keliantys varvekliai, takai pasidengia ledu... Tai kartojasi kiekvieną žiemą, jei tinkamai tam nepasiruošiame. Visų šių problemų padeda išvengti efektyvi ledo ir sniego tirpinimo sistema.

Skaityti...

Kasmet iš cemento gamyklų į aplinką patenka apie 5 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o paprasto gelžbetonio statiniai, veikiami korozijos, į aplinką išskiria nuodingas medžiagas. Pasak KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centro (SMKTC) direktoriaus Ernesto Ivanausko, tokios problemos mokslininkus verčia ieškoti inovatyvių statybinių medžiagų.

Skaityti...

Per visą Latviją iš vakarų į rytus besidriekiančio ir Rygą su Maskva jungiančio E22 kelio, kurio didžioji dalis vingiuoja dešiniuoju Dauguvos upės krantu, rekonstrukcija – vienas didžiausių pastarųjų metų transporto statybos projektų Latvijoje. Visa darbų apimtis buvo padalinta į du etapus. Pirmas, vykdytas 2010–2011 metais, apėmė atkarpą nuo kelio P32 (kertančio kelią E22 ties Skryveriais) per Viskalius iki Kuoknesės; antrasis, užbaigiamas šiemet, – nuo to paties kelio P32 iki Tinužių.

Skaityti...

Liejamos SIKA grindys yra naudojamos tiek pramoninės paskirties, tiek ir komercines paskirties pastatuose. Tai besiūlės polimerinės grindų dangos: epoksidinės, poliuretaninės, polimetilmetakrilatinės (ypač skaidraus polimero). Liejamų dangų mechaninį atsparumą trinčiai apsprendžia dangos storis.

Skaityti...