BIM technologija, arba skaitmeninis projektavimas, yra vienas iš pastarųjų metų statybų sektoriaus diskusijų objektų: nuo 2016 m. pagal Europos Sąjungos (ES) viešųjų pirkimų direktyvų reikalavimus visos ES šalys galės reikalauti, kad viešai finansuojamiems statybos objektams būtų naudojama BIM technologija. Apie programinės įrangos pasirinkimo kriterijus ir teikiamą naudą kalbamės su UAB „Konstruktorių cechas“ vykdančiuoju direktoriumi Robertu Padleckiu.

Skaityti...

Patalpų apšvietimas pastaruoju metu smarkiai pasikeitė tiek techniniu, tiek valdymo požiūriu. Dabar visoje Europos Sąjungoje draudžiama gaminti ir importuoti kaitrines lemputes. Jas pakeitė taupiosios lemputės, kurios ne tik šviečia 15 kartų ilgiau, yra daug efektyvesnės, bet ir daro mažesnę žalą aplinkai. Vis labiau populiarėja ir šviesos diodai (LED). Be to, pasikeitė apšvietimo valdymas. Šviestuvus dabar galima valdyti nuotoliniais prietaisais, sukuriant įvairių apšvietimo scenarijų.

Skaityti...

Elektros instaliacijos gaminių gamintojas Lietuvoje UAB „Liregus“ šioje srityje dirba jau daugiau nei 40 metų. Įmonė ne tik gamina šešias elektros instaliacijos gaminių serijas, skirtas montuoti įleidžiant ir išorėje, instaliacines ir paskirstymo dėžutes, trifazes jungtis ir lempų lizdus, bet ir nuolat savo gaminius tobulina bei kuria naujus.

Skaityti...

Būtinybė apsaugoti turtą svarbi visais laikais. Anksčiau savo nuosavybę tverdavome spynomis, tvoromis, antspauduodavome. Dabar vis dažniau turto apsauga patikima elektronikai. Mechanines spynas daug kur pakeitė nuotoliniu pulteliu, magnetine kortele, išmaniaisiais prietaisais ar biometrinių technologijų įrenginiais valdomos elektroninės. Vietoj spiegiančių signalizacijų atsirado tyliai veikiančios ir kaimynų neerzinančios išmaniosios sistemos, kurios ne tik įspėja apie galimus įsilaužimus, vandentiekio avarijas arba gaisrą, bet ir atbaido vagis. Net gyvus sarginius šunis jau keičia sistemos, imituojančios jų lojimą ar urzgimą.

Skaityti...

Rengiant rekonstruojamų, kapitališkai remontuojamų arba naujai statomų statinių gaisrinės saugos dalių techninius projektus, projektuojamos priešgaisrinės užtvaros vadovaujantis gaisrinės saugos pagrindiniais reikalavimais (toliau – GSPR). Priešgaisrinė užtvara –
nustatyto atsparumo ugniai ir degumo klasės statybinės konstrukcijos, atskiriančios patalpas vienas nuo kitų, atsižvelgiant į patalpų paskirtį, gaisro apkrovos tankį, pastato atsparumo ugniai laipsnį, ir skirtos gaisro bei degimo produktų plitimui iš patalpos arba gaisrinio skyriaus į kitas patalpas apriboti.

Skaityti...