Tikriausiai bet kuriam žmogui saugumas yra esminis poreikis ir gyvenimo sąlyga, užtikrinanti psichologinę pusiausvyrą bei leidžianti gerai jaustis aplinkoje, taip pat produktyviai dirbti ar ramiai ilsėtis. Tačiau, suprantama, kad niekas nėra visiškai apsaugotas nuo įvairiausių neprognozuojamų pavojų ar gresiančių avarijų. Todėl nenuostabu, kad visada rūpinamės savo saugumu, kur bebūtumėme. Bene didžiausią saugumo lygį galime susikurti sau artimoje kasdienėje aplinkoje, kurioje praleidžiame daugiausia laiko. Daugeliui tai susiję su buvimu pastatuose ar šalia jų.

Skaityti...

Patobulinus ir žymiai atpiginus fotoelektros technologijas, saulės generuojama elektra daugelyje šalių tapo konkurencinga. Pasaulyje kasmet pastatoma 40–50 GW suminės galios saulės jėgainių (fotoelektrinių). Tai sudaro didžiausią naujai įvedamų elektros generacijos pajėgumų dalį. Fotoelektrinės įjungiamos į įprastas elektros energijos tinklų sistemas ir jų teikiama elektra tiekiama naudotojams kartu su energija, generuota naudojant įprastas, pavyzdžiui, iškastinio ir branduolinio kuro technologijas.

Skaityti...

2014 m. gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo (AIEĮ) papildymą, atvėrusį duris dvipusei apskaitai. Pakeitimai turėjo įsigalioti nuo kovo 2 d., tačiau reali galimybė tapti gaminančiu vartotoju atsirado tik gegužę, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK) pagaliau patvirtino pasaugojimo kainos apskaičiavimo metodiką. Šiandien, prabėgus jau beveik dvejiems metams, galima mėginti pažvelgti, kiek naujos galimybės paskatino saulės elektrinių plėtrą Lietuvoje, ypač atsižvelgiant į tai, kad gaminantys vartotojai ne tik nėra subsidijuojami mokesčių mokėtojų pinigais, o dar ir prisideda prie elektros tinklų išlaikymo.

Skaityti...

Jonaviečių inovacija neįprastai įdarbinti saulę sulaukė dėmesio ir Lietuvoje, ir užsienyje. Dar vasarą buvo pristatytas analogų pasaulyje neturintis įrenginys viešosioms erdvėms – daugiafunkcė, saulės baterija įkraunama stotelė. Prisijungus prie jos USB laidu galima nemokamai įkrauti telefonus, kitus mobiliuosius įrenginius, naudotis belaidžiu internetu, pripūsti dviračių padangas ir kamuolius, paskambinti pagalbos telefonu. Jau parinkta dešimt funkcijų, kurias galima priskirti šiam įrenginiui.

Skaityti...