Dušų galvos, iš kurių sklinda muzika, turinčios integruotą šviesos diodų (LED) apšvietimą ir net stebinčios bei parodančios suvartoto vandens kiekį, čiaupai, įsijungiantys ir išsijungiantys vos lengvai palytėjus, – tai vos kelios naujovės, atkeliavusios į šiuolaikinius vonios kambarius ir virtuves. Ne mažiau nei išmanumas stebina ir vandentiekio prietaisų dizainas, kuris nuostabiai dera su praktiškumu, suteikia papildomo komforto ir praturtina interjero dizainą.

 Muzikinis pasirinkimas

Visi žinome, kad geriausiai muzika skamba vonioje. Dabar ja galima mėgautis ne tik patiems dainuojant, bet ir klausantis pamėgto muzikos įrašo ar radijo stoties per dušo galvutėje įmontuotą garsiakalbį, kuris garso šaltinį „Bluetooth“ ryšiu pasiekia 10 m spinduliu. Esant tokiai technologijai, nereikia nerimauti, kad išmanusis telefonas ar kompiuteris gali sudrėkti.

Didžiausias tokių muzikinių dušo galvučių trūkumas – kad garsiakalbį kartkartėmis vis reikia įkrauti. Paprastai akumuliatorius laiko iki 7 val., tad veikiausiai krauti jį reikės vos kartą per savaitę.

Kad nebūtų per šalta

Nustatyti tinkamą vandens temperatūrą duše retam pavyksta iš karto. Vos pasukus maišytuvą į kairę, gali tapti per karšta, dešiniau – per šalta. Tačiau jau yra dušo galvučių, kurios automatiškai „žino“, kokio šiltumo turėtų būti vanduo, iki jums pradedant praustis.

Paprastai tokios dušo galvutės turi ir skaitmeninį ekraną, rodantį vandens temperatūrą. Dar daugiau – apie vandens temperatūrą galite sužinoti pagal tai, kokia spalva dušo galva nušvinta. Pavyzdžiui, galvoje įmontuoti šviesos diodai ima švytėti mėlynai, kai vanduo būna vėsesnis nei 26,7 °C, šiltai rožinę spalvą įgauna vandeniui įšilus iki 27,2–43,3 °C, o ryškiai raudona šviesa įsižiebia temperatūrai pasiekus 43,9 °C ir daugiau.

Nors tai – smagi ypatybė, ji ne visada gali būti naudinga. Juk ta pati spalva gali apimti net 16 laipsnių diapazoną. Beje, kai kurių gamintojų siūlomų dušo galvučių šviesadiodis indikatorius yra kiek tikslesnis: tarkim, mėlyną spalvą jos skleidžia, kai vanduo yra vėsesnis nei 35 °C, žalią – jam įšilus iki 35–42,2 °C, rausvą – pasiekus 42,7–50 °C, o ryškiai raudonai sušvinta vandeniui dar labiau įkaitus. Tad nebereikia laikyti rankos po srove, norint įsitikinti, ar vanduo nėra verdantis.

Susirūpinusiems vandens sudėtimi

Kai kurie žmonės nerimauja, ar tinkama jų vandens sudėtis. Tokius turėtų pradžiuginti dušo galvutės su filtru, kuris, kaip skelbia gamintojai, gali net 99 % sumažinti chloro, džiovinančio plaukus ir odą, kiekį.

Galbūt tai – ir ne pats džiugiausias vartotojams pasirinkimas, tačiau puiku žinoti, kad prausiantis vanduo nepakenks kūnui.

Dar vienas pasirinkimas vertinantiems švarą – savaime išsivalančios dušo galvutės.

Žemo slėgio parinktis

Dušo galvos, iš kurių teka silpnesnė srovė, yra puikus pasirinkimas taupiems, taip pat tiems, kuriems rūpi ekologija ir jie nenori, kad vanduo būtų švaistomas be reikalo.

Yra ir tokių dušo galvų, iš kurių per minutę išteka 5,6 l vandens (t. y. labai mažai, palyginti su įprastomis galvomis, iš kurių per minutę išbėga net daugiau nei 19 l vandens), tačiau vandens srovė yra gana stipri, kad komfortiškai nusipraustumėte. Pasak gamintojų, naudojant tokią galvą galima gerokai sumažinti savo išlaidas vandeniui. Naujausios dušo galvos dėl jose įdiegtų išmaniųjų taupymo sistemų turėtų padėti sumažinti vandens suvartojimą net 70 %, palyginti su įprasta galva.

Ir dar – kai kurios dušo galvos „Bluetooth“ ryšiu gali būti sujungtos su išmaniųjų prietaisų programėlėmis. Tokie išmanieji dušai leis ne tik klausytis mėgstamos muzikos vonioje, bet ir sužinoti, kiek prausdamiesi suvartojate energijos ir vandens.

Lyg stovėtum po lietumi

Dušo galvutės vis labiau stebina ne tik į jas integruotomis išmaniosioms technologijomis, suteikiančiomis įvairių papildomų funkcijų be pagrindinės – aprūpinti vartotoją pakankamo stiprumo srove bėgančiu vandeniu, bet ir dizainu.

Dabar jų esti visokių. Turbūt vienos įspūdingiausių ir prabangiausių – milžiniškos, tiesiai į lubas įmontuojamos lietaus dušo galvos. Paprastai jos skirtos dideliems vonios kambariams, bet sukurta ir tinkamų mažesnėms patalpoms.

Iš lietaus dušo galvų teka didelė srovė vandens. Maišydamasis su oru ir šviesa jis suteikia pojūtį, tarsi stovėtumėte po tikru lietumi. Beje, šios galvos paprastai turi ir elektroninės pusiausvyros modulį, kuris kontroliuoja, kad vandens kiekis nebūtų per didelis.

Viena naujausių tendencijų – dušas su dviem galvomis, purškiančiomis vandenį iškart į du kūno taškus. Kiekviena jų atskirai gali sukiotis 360 laipsnių kampu ir suteikti nepaprastai malonius pojūčius duše. Beje, yra dviejų tipo dušai su dvigubomis galvomis. Vienas jų – kai abi galvos yra ant to paties strypo, kito tipo dušą sudaro atskira galva, kurią galima paimti į rankas, ir didžiulė lietaus dušo galva, aprūpinanti vandeniu iš viršaus.

Nuo žvaigždės iki krioklio

Dušo galvos išsiskiria ir savo forma. Dabar jos gali būti ne tik apvalios ar kvadratinės, bet ir žvaigždės, aštuonkojo, vandens molekulės ar lašų formos, netgi lenktos.

Šiuo metu viena madingiausių pasaulyje – dušo galva su kaskadomis, kuriomis vanduo bėga tarsi krioklys.

Patogumu stebina rankinis dušas, turintis dvi funkcijas, kai greta įprastos švelnios dušo funkcijos rankinis dušas gali turėti ir vadinamąją funkciją „Hydra“ – tai gaivinantis stiprus vandens srautas, tekantis iš centrinės dušo galvutės dalies. „Hydra“ jungiklis yra patogiai sumontuotas rankenoje, kad jį būtų paprasta naudoti viena ranka.

Dar viena įspūdinga tendencija – stiklinės dušo galvos, kurios ne tik neužgožia jokio šviesos šaltinio, bet ir suteikia vandeniui žydrą spalvą.

Vos vienas prisilietimas

Virtuvinės santechnikos įrangos gamintojai taip pat nestovi vietoje ir kasmet pasiūlo naujovių. Virtuvės čiaupai išsiskiria ne tik savo dizainu – jų dabar yra įvairiausių formų bei stilių – bet ir medžiagomis, iš kurių jie yra pagaminti. Gamintojai siūlo čiaupų iš žalvario, vario, chromo lydinio, nikelio. Jie gali būti netgi paauksuoti, matiniai arba glotnūs ir blizgantys.

Be to, virtuvės čiaupams, kaip ir vonios įrangai, netrūksta skaitmeninių stebuklų. O kaip gi kitaip? Juk čiaupas yra tai, ką liečiame kasdien ir po kelis kartus. Tad kodėl nepasirinkus tokio, kuris sukeltų didžiausią įmanomą patogumą?

Ne kartą esame pastebėję – jei gamindamas valgį išsitepi rankas, nesinori jomis sukinėti čiaupo. Laimė, šiuolaikinė įranga suteikia galimybę vandenį paleisti ar užsukti vos vienu prisilietimu, švelniai palietus čiaupą riešu arba dilbiu. Populiarūs ir bekontakčiai maišytuvai. Be to, vanduo automatiškai ims tekėti tokios temperatūros, kokia yra užprogramuota, o į čiaupą integruotos LED lemputės įspės, ar jis pakankamai šiltas.