Nors Lietuvoje mes dar tik svajojame apie aukštesnius nei 50 aukštų pastatus, kaimynės Lenkijos sostinėje jau kyla įspūdingas dangoraižis, tapsiantis ketvirtuoju pagal aukštį Europoje.

Skaityti...

Mūsų jau seniai nebestebina kylantys dangoraižiai Vilniaus mieste. Tačiau aukštos statybos pastatų neturėjusiame Kaune pagaliau vykdomi nauji projektai, Klaipėda taip pat nori stiebtis į viršų.

Skaityti...

Aukštiems pastatams atsirasti sąlygas kuria intensyvėjanti miestų plėtra, verslo augimas, noras išsiskirti, laisvų komercinės paskirties sklypų trūkumas mieste ir labai didelės žemės sklypų kainos.

Skaityti...

Statant aukštuminius pastatus, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ir jų hidroizoliacijai. Antraip dėl gruntinio vandens ar kritulių gali kilti didelė grėsmė pastato konstrukcijoms. Apie tai, kuo ypatinga didelių tūrių pastatų hidroizoliacija ir kokios dažniausiai pasitaiko klaidos ją atliekant, pasakoja UAB „Mosas“ projektų vadovas Vytautas Tamošaitis.

Skaityti...

Ateityje architektūrai ir individualiems pastatams bus keliami vis aukštesni reikalavimai. Dėl šios priežasties, statant fasadus, energijos vartojimo efektyvumas ir didelis našumas turi būti sujungiami su individualumu ir atsakomybe dėl paskirties bei aplinkosaugos, o kartu atsižvelgiant į optimizuotą statybos procesą. WICONA nestandartinių ir standartinių aliuminio fasadų bei langų sistemos išsiskiria novatoriškais sprendimais. Jos suteikia dar didesnes galimybes efektyviai dirbti architektams, statytojams, rangovams.

Skaityti...

Bet kurio statybos objekto – prekybos centro, sporto ar logistikos pastato, laisvalaikiui skirto komplekso, vaikų darželio ir pan. – projekto privaloma dalis yra gaisrinė sauga. Pastaruoju metu jai skiriama vis daugiau dėmesio, akcentuojama reikšmė. Vienas pagrindinių gaisrinės saugos uždavinių – statyti ir įrengti pastatus ar statinius taip, kad būtų užtikrinta saugi žmonių evakuacija iš gaisro vietos ir gelbėjimo tarnybos galėtų netrukdomos atlikti savo darbą.

Skaityti...

Šiuolaikinei aukštuminių pastatų statybai reikia ne tik naujausių modernių technologijų. Ypač dangoraižiams svarbūs perdangų konstrukciniai sprendimai.

Skaityti...

Neatsiejama aukštuminių pastatų dalis yra liftai, vis labiau stebinantys techninėmis savybėmis, saugumu, kabinų dizainu, o, svarbiausia, – greičiu. Juk šiuolaikiniams visur skubantiems žmonėms keliauti per keliolika ar keliasdešimt aukštų norisi kuo greičiau. Tad kiek ir kokių liftų reikia aukštuminiuose pastatuose, kad kelionė aukštyn arba žemyn būtų saugi ir greita?

Skaityti...

Išsami informacija apie specialaus stiklo naudojimą ir stiklo gaminių tiekimas architektūros ir pramonės objektams pagal didmeninius ir vienetinius užsakymus.

Skaityti...

Pastatų inžinerinės sistemos modernioje statyboje tampa gerokai sudėtingesnės, kompleksiškesnės ir įvairesnės. Šildymo, ventiliacijos, kondicionavimo, pastato valdymo ir elektros sistemos yra vis labiau tarpusavyje susijusios ir priklausomos viena nuo kitos. Klaidas, padarytas kuriant šį sudėtingą mechanizmą, ištaisyti darosi vis brangiau ir sudėtingiau.

Skaityti...

Energinis efektyvumas ir energetinė nepriklausomybė – vienos svarbiausių kelerių pastarųjų metų temų tiek verslo, tiek politiniame pasaulyje. Šalčio dažnai sukaustomoje Lietuvoje šios sritys ypač aktualios, įsigaliojant naujiems statybos reikalavimams aukštesnei energinei pastatų klasei.

Skaityti...

UAB „JODESTA“, dirbanti energetikos sektoriuje, įkurta 1997 metais. Kelionėje laiku ir erdvėje jau 20 metų įmonę lydi ir joje dirba kompetentingi, atestuoti vadovai, patyrę specialistai. Sėkmingai dirbanti įmonė lygiuojasi ir toliau ieško patikimų partnerių. „Kartu labai smagu prisiminti ne tik geriausias akimirkas, bet ir puikiai įvertintus projektus, įvykdytus objektus, – sako įmonės direktorius Vitas Petkevičius. – Džiaugiamės, kad už 2016 m. įmonių reitingavime užsakovo AB ESO esame įvertinti kaip geriausia įmonė Vilniaus regione.“

Skaityti...