Nors Lietuvoje mes dar tik svajojame apie aukštesnius nei 50 aukštų pastatus, kaimynės Lenkijos sostinėje jau kyla įspūdingas dangoraižis, tapsiantis ketvirtuoju pagal aukštį Europoje.

Tarptautiniai nekilnojamojo turto vystytojai „HB Reavis“ Varšuvoje pradėjo vieno aukščiausių pastatų mūsų regione „Varso“ statybas. Naujas dangoraižis sudarys unikalią aplinką verslui, gyventojams ir turistams Varšuvos miesto centre.

53 aukštų „Varso“ bokštas (310 m) bus aukščiausias Lenkijos pastatas, siūlysiantis erdvias ir modernias biurų patalpas. 230 m aukščio pastate, viename didžiausių Europoje, taip pat bus įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios vietos gyventojai ir turistai galės mėgautis unikaliais Varšuvos panoramos ir metropolinės zonos vaizdais.

46 ir 47 aukštuose įrengti restoranai taip pat puikuosis vienais įspūdingiausių reginių Lenkijoje. Didelis aptarnavimo ir paslaugų tinklas – parduotuvės, restoranai ir kavinės – įsikurs žemės lygio aukštuose.

„Tikime, kad „Varso“ bokštas turės unikalią vietą Varšuvos panoramoje, bet svarbiausia, kad naujas pastatas padės atgaivinti šią miesto dalį pačiame centre. Pastate įsikurs aukščiausios kategorijos erdvios biuro patalpos, žemės lygyje po stikliniu fasadu – viešos erdvės žmonių poilsiui, o įspūdingiausius vaizdus pasiūlys apžvalgos aikštelė ir restoranai viršutinėje pastato dalyje. Šios viešosios galerijos atvers Varšuvos panoramą visiems miestiečiams ir svečiams“, – projektą pristatė vienas projekto autorių Grantas Brookeris, dizaino studijos „Foster + Partners“ vadovas.

Naujasis dangoraižis įsikurs šalia Varšuvos centrinės geležinkelio stoties ir atgaivins labiausiai centralizuotai likusias apleistas erdves sostinėje. Naujos viešosios zonos su įrengtais lauko baldais įneš naujos gyvybės, pagerins rajono vaizdą ir taps nauju traukos centru miesto gyventojams.

„Varso“ žemieji pastatai, suprojektuoti architektų studijos „Hermanowicz Rewski“, transformuos vieną pagrindinių gatvių šalia centrinės stoties. Du biurų pastatai tarsi kaskada leisis nuo bendro kelių aukštų podiumo su akmens plakiruotais fasadais ir pasipuoš žalia stogo terasa, atvira visiems namo gyventojams.

Bendras „Varso“ biurų plotas sieks 140 tūkst. m2, o kiekvienam aukštui atiteks po beveik 4 000 m2. Siūlomos erdvės turėtų tenkinti tiek dideles bendroves, tiek mažus pradedančius startuolių verslus.

Pastate bus įdiegtos moderniausios technologijos, mažinančios elektros energijos ir vandens suvartojimą bei oro užterštumą.

„Varso“ projektas yra pirmasis Lenkijoje, įvertintas aukščiausiu BREEAM sertifikavimo sistemos reitingu.