Ateityje architektūrai ir individualiems pastatams bus keliami vis aukštesni reikalavimai. Dėl šios priežasties, statant fasadus, energijos vartojimo efektyvumas ir didelis našumas turi būti sujungiami su individualumu ir atsakomybe dėl paskirties bei aplinkosaugos, o kartu atsižvelgiant į optimizuotą statybos procesą. WICONA nestandartinių ir standartinių aliuminio fasadų bei langų sistemos išsiskiria novatoriškais sprendimais. Jos suteikia dar didesnes galimybes efektyviai dirbti architektams, statytojams, rangovams.

Kas yra elementinė surenkamųjų fasadų sistema?

Pasak įmonės vadovo Rimanto Staknevičiaus, WICONA tikslas – kurti tvarią ateitį, pasitelkiant naujoviškus sistemų sprendimus. „Žiūrėdami į pasaulį savo klientų akimis, numatome jų ateities poreikius, viską darydami greitai tiek vietinėje rinkoje, tiek pasauliniu mastu, taip įrodydami savo pranašumą. Sėkmingai bendradarbiaujant su užsakovais, įgyvendintos architektūrinės idėjos ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, – sako R. Staknevičius.

Kiekvienas fasado elementas gaminamas ir montuojamas atskirai ir nepriklausomai nuo kitų elementų, sistema yra lanksti ir lengvai pritaikoma pagal specialius projekto reikalavimus. Labai dažnai siūlomas elementinio surenkamojo fasado sprendinys yra specialiai pritaikytas konkrečiam projektui. Tai reiškia, kad WICONA projektų valdymo specialistai iš esmės pasiūlo visiškai naują ir niekur iki tol nenaudotą sprendimą, išpildydami architektų vizijas ir užtikrindami reikalaujamas esmines savybes.

Surenkamieji fasadų elementai yra iš anksto pagaminti ir įstiklinti gamybos ceche. Statybos aikštelėje sumontuoti ant laikančiųjų pastato konstrukcijų (dažniausiai perdangos sijų). Atskirų fasado elementų jungčių sandarumas užtikrinamas specialiomis EPDM tarpinėmis. Fasado elementai sujungti tarpusavyje sudaro vientisą, sandarią, šiltą ir puikiomis akustinėmis savybėmis išsiskiriančią išorinę atitvarą.

Naudojant elementinę surenkamųjų fasadų sistemą statybos procesas tampa visiškai nepriklausomas nuo išorinių veiksnių, tokių kaip oro sąlygos statybvietėje. Be to, gerokai sutrumpėja tokių fasadų įrengimo objekte laikas, optimizuojami kiti iš paskos sekantys statybos procesai. Dėl šios priežasties elementinės surenkamųjų fasadų sistemos puikiai tinka aukštiems pastatams.

Optimalus sprendimas moderniai architektūrai

Aukštesni komforto ir dizaino reikalavimai, trumpesnis statybos laikas ir rentabilūs statybos procesai yra itin svarbūs veiksniai statybos projektams visame pasaulyje. Dėl šios priežasties fasaduose turi derėti efektyvus šilumos izoliavimas ir ypač geras sandarumas su fasadų išskirtinumu, funkcinės savybės ir atsakingas poveikis aplinkai, efektyvūs ir optimizuoti statybos procesai. Įmonės elementinės surenkamųjų fasadų sistemos WICTEC EL60 ir WICTEC 50EL yra optimalus sprendimas moderniai architektūrai. Visuose surenkamųjų modulinių fasadų elementuose dera atidaromi elementai (orlaidės) arba langų sistemos WICLINE. Langams galima komplektuoti vis dar įprastą rankinį valdymą arba rinktis išmaniuosius sprendimus, kai lango valdymas sujungiamas su pastato mikroklimato valdymo bloku. Tuomet langas atsidarys, kai sistema užfiksuos natūralaus vėdinimo poreikį, uždarys langą, kai suveiks lietaus jutikliai ar sustiprės vėjo gūsiai ir panašiai.

Vienas naujausių WICONA surenkamųjų elementinių fasadų sprendinių yra vadinamieji „dvigubo stiklinimo fasadai“ (angl. double skin facades) WICTEC CCF, t. y. uždarų ertmių dvigubų fasadų sistema su mažesniu konstrukciniu profilių gyliu. Išskirtinė tokių elementų savybė ta, kad visi jie yra absolučiai sandarūs. Tarpe tarp išorinio stiklinimo ir vidaus stiklo paketo yra kontroliuojamas oro slėgis ir sauso oro srautas. Tokių fasadų priežiūra ir valymas nesiskiria nuo standartinių ir įprastų vieno stiklinimo sluoksnio fasadų, tačiau gaunama dvigubų fasadų nauda daro WICTEC CCF optimaliu sprendiniu, kai norima tvariai ir energijos požiūriu efektyviai planuoti miestus. Be to, dvigubo įstiklinimo elementai sukuria skaidrią konstrukciją su itin švariais išoriniais ir vidiniais stikliniais paviršiais. Fasadas puikiai tinka vietose, kur reikia itin geros garso izoliacijos, pavyzdžiui, dideliuose miestuose arba šalia intensyvaus eismo kelių. Tarpe tarp sluoksnių galima sumontuoti elektra valdomas apsaugines žaliuzes ar ekranus nuo saulės.