Studentams – tūkstantiniai prizai ir žinomiausių šalies architektų įvertinimas, trims Lietuvos miestams – Elektrėnams, Kaišiadorims ir Kuršėnams – galimybė gabaus jaunimo dėka atnaujinti savo veidus. Valdovų rūmuose surengtos iškilmingos ceremonijos metu išdalinti Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus globojamo antrojo ateities miestų koncepcijų kūrimo konkurso „Išmanusis miestas II“ apdovanojimai.

Skaityti...

„Structum“ konkursas „Išmanusis miestas II“ artėja prie finalo. Tačiau į lekiantį projektinių darbų sūkurį dar smagiai spėjo įsitraukti užsienio studentų, studijuojančių Kauno technologijos universitete, komanda. O kokie jie ir ką mąsto, sužinosite, įvertinę jų atsakymus į mūsų klausimus.

Skaityti...

Supažindiname ir su aukštųjų mokyklų vadovų, kuruojančių konkursą „Išmanusis miestas II“, nuomone. Klausiame jų: kas iš tiesų motyvuoja studentą dalyvauti tokiame konkurse; ką studentui reiškia toks dalyvavimas; kokią naudą konkursas teikia pačiai aukštajai mokyklai; kaip tai papildo studijų programą? Įdomu, ir kur reikėtų tobulėti, iš kokių klaidų pasimokyti.

Skaityti...

„Structum“ konkurso „Išmanusis miestas II“ projektiniai darbai tęsiasi. O kol studentai mąsto, planuoja ir skaičiuoja, kaip išmaniai pakeisti Elektrėnų, Kaišiadorių ir Kuršėnų miestų tikslines teritorijas, mes supažindiname jus su jais pačiais. Studentų ir jų vadovų paprašėme atsakyti į kelis klausimus.

Skaityti...

2015 m. gruodžio 4 d. svetingasis Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultetas priėmė į svečius gausų studentų, dėstytojų, valdžios ir įvairių įmonių atstovų būrį. Čia įvyko antrasis žurnalo „Structum“ organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas II“ susitikimas. Kadangi studentų projektinė veikla jau įsibėgėja, šįkart visiems norėjosi dar artimiau pažinti vieniems kitus, pasmalsauti, kokios idėjos jau sklando mąslių jaunųjų talentų galvose, padiskutuoti, išgirsti atsakymus į kilusius klausimus. Vienas svarbiausių uždavinių studentams, į kurį jie ieškos atsakymo, kaip naujam gyvenimui prikelti apleistas, tačiau didelį potencialą turinčias trijų miestų teritorijas.

Skaityti...

Žurnalas „Structum“ skelbdamas konkursą „Išmanusis miestas II“ siekia skatinti glaudų viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą nuo pat aukštosios mokyklos suolo, taigi konkurso dalyviai –
aukštųjų mokyklų architektūros, statybos, inžinerijos ir susijusių programų studentų, tarpdisciplininės komandos – turės autoritetingai vertinimo komisijai parengti išsamius ir motyvuotus projektinius pasiūlymus, kaip modernizuoti trijų savivaldybių – Elektrėnų, Kaišiadorių ir Šiaulių rajono Kuršėnų miesto – tikslines teritorijas ar atskiras jų dalis. Savivaldybės šiam konkursui yra skyrusios pakankamą finansavimą, tad reikalavimus atitinkantys projektiniai pasiūlymai tikrai bus įgyvendinti.

Skaityti...

2015 m. spalio 16 d. Lietuvos architektų sąjungos rūmuose įvyko pirmasis „Išmaniojo miesto II“ dalyvių susitikimas. Į jį atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai bei jų vadovai ir projekto partneriai, dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Skaityti...