„STRUCTUM“ konkursas „Išmanusis miestas“, vykstantis nuo rugsėjo mėnesio, – jau finišo tiesėje! Aštuonios komandos iš VGTU, KTU, VDU ir VTDK darbuojasi ir kuria „Išmanųjį miestą“ penkių didžiųjų Lietuvos savivaldybių integruotose teritorijose. Pirmasis dalyvių susitikimas vyko Vilniuje. Šįkart dalyviai ir jų vertintojai rinkosi Kaune, KTU Santakos slėnyje. Išgirsti komisijos, savivaldybių ir verslo atstovų komentarus apie ruošiamus projektus studentams tikrai buvo vertinga – juk tai paskutinis susitikimas prieš pateikiant darbus (kovo 18 d.).

Skaityti...

Pirmą kartą žurnalo „Structum“ organizuoto ir analogų Lietuvoje neturinčio projekto „Išmanusis miestas“ iškilminga apdovanojimų ceremonija sulaukė daug garbingų svečių: ministrų, merų, statybų verslo vadovų, architektų, dėstytojų ir mūsų šalies miestų įvaizdžiui neabejingų žmonių. 

Skaityti...

VTDK studentų atliktas tyrimas, kuris naudojamas kuriant “Išmaniojo miesto” projektą čia.

 

   KTU kalba apie tarpinį konkurso “Išmanusis miestas” dalyvių susitikimą “Santakos” slėnyje. Skaityti čia.

 

VTDK kalba apie konkursą, skaitykite čia.

 

VGTU kalba apie konkursą, skaitykite čia.

 

    Cembrit priėmė sprendimą, kad komandą, kuri pateiks įdomiausią ir, jų nuožiūra, įspūdingiausią Cembrit plokščių fasadą, apdovanos 500 Eurų premija.

Prisijungė naujas rėmėjas – HNIT-BALTIC (www.hnit-baltic.lt; www.maps.lt). Rėmėjas yra pasiruošęs suteikti konsultacijas GIS programinės įrangos naudojimui ir teritorijos GIS duomenų analizei.

Nors realieji praktikai urbanistai atsiriboja ir nekomentuoja futuristinių projektų, pasaulį keičiančios idėjos apie tobulų ateities miestų ir geresnės visuomenės kūrimą egzistuoja. Viena tokių – „Venus“ projektas – judėjimas, besiremiantis Jacque’o Fresco sukurtomis ateities vizijomis, kurių tikslas – kurti visuomenę be nepriteklių darniai STATANT miestus, tikslingai naudojant gamtos išteklius.

Skaityti...

„Svarbiausias ir esminis šiandienos uždavinys apskritai – valstybei visose srityse reikia nusibrėžti vizijas, kur eisime, kaip gyvensime artimiausius 20 metų, nes tik tai žinodami galėsime deramai pasiruošti, – sako Statybininkų asociacijos prezidentas D. Gedvilas. – Paprastas pavyzdys: jei, tarkim, norime keliauti į kurią nors Azijos valstybę, iš pradžių turime susiplanuoti, koks bus kelionės maršrutas, kokios reikės aprangos, kiek bagažo galime vežtis, kokie skiepai privalomi ir pan. Taip ir statybos sektoriuje: jei žinosime, kokie bus valstybės ir visuomenės pokyčiai, galėsime pasiruošti ir tokioms statyboms, kurių poreikis bus pribrendęs. Tam pirmiausia reikia parengti įžvalgas, arba vizijas, 20-čiai metų į priekį, kaip tai daro britai, danai, suomiai, norvegai ir kiti.“

Skaityti...

KTU Statybos ir architektūros fakulteto akademinė bendruomenė mato didelę naudą fakulteto studentams dalyvauti žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse „Išmanusis miestas“. Studijuodami studentai jau pamatė projektavimo patirties svarbą savo profesijoms, ruošdami semestro projektus pajuto grupinio darbo būtinybę. Tai gera praktinė ir projektinė patirtis būsimiems architektams bei statybos inžinieriams. Jie, dalyvaudami šiame konkurse, turi pademonstruoti savo individualius gebėjimus dirbti vienoje komandoje. Studentams bus itin naudingos ir įgytos naujausios žinios apie pastatų informacinio modeliavimo (BIM) programų taikymą.

Pamažu įsibėgėja žurnalo „Structum“ organizuojamas konkursas „Išmanusis miestas“. Spalio 3 d. VGTU Architektūros rūmuose įvyko techninės užduoties pristatymas visiems dalyviams.

Skaityti...

Įvertinus 2007–2013 m. ES struktūrinės paramos investicijų efektyvumą, pripažinta, kad nepagrįstai mažą paramą gavo didieji šalies miestai ir ypač Vilnius – pagrindinis šalies ekonomikos variklis. Minėtuoju laikotarpiu Vilniaus miesto savivaldybė gavo 996 mln. litų ES paramos lėšų. Skaičiuojant ES struktūrinių fondų regioninių priemonių lėšas vienam gyventojui Lietuvoje teko 833 litai, o vienam vilniečiui – tik 169 litai paramos, t. y. beveik penkis kartus mažiau nei vidutiniškai Lietuvoje.

Skaityti...

Žurnalas „Structum“, skelbdamas „Išmaniojo miesto“ konkursą, siekia skatinti glaudų statybų sektoriaus specialistų bendradarbiavimą nuo pat aukštosios mokyklos suolo, taigi konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai – aukštųjų mokyklų architektūros, statybos, inžinerijos ir susijusių programų studentai – pateiks autoritetingai vertinimo komisijai savo vizijas ir sprendimus, kaip modernizuoti penkių didžiųjų savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – tikslines teritorijas ar atskiras jų dalis.

Skaityti...

Kauno miesto taryba 2013 m. birželio 26 d. sprendimu Nr. T-373 pritarė Kauno miesto savivaldybės dalyvavimui rengiant ir įgyvendinant Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijų integruotų teritorijų plėtros programas bei jų bendrajam finansavimui. Šių teritorijų ribos sutampa su Kauno miesto savivaldybės minimų seniūnijų ribomis. Jose įvardyti investicijų projektai glaudžiai susiję ir su kitomis Kauno miesto savivaldybės strateginiuose dokumentuose patvirtintomis priemonėmis, kurios numatomos įgyvendinti susijusiose teritorijose. Kauno miesto tikslinių teritorijų ir su jomis susietų teritorijų ribos bus patikslintos Kauno miesto tarybos sprendimu.

Skaityti...

Šiaulių miesto integruotoji vystymo teritorija užima apie 422 hektarus. Tai sudaro apie 5,2 % visos Šiaulių miesto teritorijos.

Šiaulių miesto tikslinę teritoriją sudaro miesto centras, centrinis ir Didžiadvario parkai, buvusio „Elnio“ fabriko teritorija ir Talkšos ežeras su prieigomis.

Skaityti...

Klaipėdos miesto tikslinė teritorija yra miesto centre. Tai miesto dalis šalia senamiesčio ir naujo, besiformuojančio komercinio ir visuomeninio centro su universalia arena, prekybos centrais bei būsimu miesto baseinu. Šis plotas yra labai patrauklioje miesto vietoje.

Skaityti...

Panevėžys ITI programai išrinko miesto centrinę dalį abipus Nevėžio upės. Pasak architektų, ji nėra tinkamai išnaudota tiek urbanistiniu, tiek rekreaciniu požiūriu. Visa teritorija apima 924 ha ir tęsiasi nuo rytinės miesto dalies, Dembavos gyvenvietės, į vakarus iki Savitiškio ir J. Janonio gatvių sankirtos. Šiaurinėje dalyje – pramonės plotai, centre – viešosios įstaigos, parkai, pietinėje – gyvenamieji mikrorajonai. Čia gyvena apie 42 tūkst. panevėžiečių.

Skaityti...