Vilniuje vienas po kito kyla nauji verslo centrai ir net atsiranda ištisi verslo rajonai. Vienas tokių sostinės veidą keičiančių verslo rajonų formuojasi aplink Konstitucijos prospektą, kur jau stovi ne vienas įspūdingas biurų pastatas. Čia kyla ir verslo kompleksas „Park Town“. Iš kitų jis išsiskirs ne tik architektūrine raiška, ypatinga aplinka, bet ir viduje bei išorėje pritaikytais sprendiniais. Į projektą „Park Town“ investuojanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“ išsikėlė ambicingą tikslą – pastatyti pirmąjį Lietuvoje verslo centrą, kuriam būtų suteiktas aukščiausio lygio BREEAM sertifikatas „New Construction Excellent“.

Skaityti...

„Tokių liftų Lietuvoje dar nebuvo!“ – neabejoja UAB „Paradis liftai“ direktorius Laurynas Pečiukaitis, kurio įmonei buvo patikėta verslo centre „Park Town“ įrengti liftus.

Verslo centrui buvo parinkti Vokietijos įmonės „ThyssenKrupp“ liftai. Tai – vieninteliai Lietuvos rinkoje esantys liftai, kurių visos detalės gaminamos tik Vokietijoje.

Skaityti...

Įrengiant įvairios paskirties patalpas, labai svarbu pasirūpinti kokybiškomis hidroizoliacinėmis medžiagomis, padedančiomis apsaugoti pastatą nuo deformacijų dėl drėgmės ir mūsų klimatui būdingų temperatūrų svyravimų bei pelėsio. UAB „Mosas“ siūlo naujos kartos hidroizoliacijos gaminį „Swelltite“, kuris jau naudojamas įgyvendinant tiek privačius, tiek verslo projektus.

Skaityti...

Pasaulio miestai pilnėja: 2016 m. miestuose gyveno daugiau kaip pusė žmonijos, kai prieš šimtmetį – vos kas septintas žmogus.

Prognozuojama, kad iki 2050 m. į miestus susikraustys 70 % pasaulio populiacijos. Urbanistai ir statytojai jau dabar suka galvas, kaip paversti miestus ne tik talpesniais, bet ir kuo draugiškesniais žmogui ir aplinkai.

Skaityti...

Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose po trejus metus trukusios renovacijos atidarytas savitas konstrukcijų ir sprendimų įvairove žaliasis pastatas. Dėl apželdinto fasado objektas tobulai įsilieja į erdvių kraštovaizdį. Atnaujintame administraciniame ir laboratoriniame pastate bus vykdomi moksliniai tyrimai, taip pat jis atviras ir smalsuoliams lankytojams – stogą dekoruoja apžvalgos aikštelė su žaliuojančia oaze. Išskirtinis kūrinys, be abejonės, taps papildomu traukos objektu.

Skaityti...

Greitis ir pinigai statybos sektoriuje – svarbiausi. Kokybei skiriama nepakankamai dėmesio, todėl problemos tik didėja, o apie jas kalbėti vis dar vengiama. UAB „Inspecta“ generalinis direktorius Mantas Andriuškevičius sako, kad apie statybos techninės priežiūros problemas reikia drąsiai pradėti kalbėti jau šiandien.

Skaityti...

„Yawal“ – aukštos kokybės aliuminio profilio sistemos.

„Yawal“ – aukštos kokybės aliuminio profilio sistemos. Pagamintos vienos pagrindinių Lenkijoje architektūrinių sistemų iš aliuminio profilių tiekėjų AB „Yawal S.A.“, jos išsiskiria aukščiausia kokybe ir novatoriška technologija, didina energijos vartojimo efektyvumą, mažina priežiūros išlaidas ir trumpina montavimo laiką.

Skaityti...

Pravėrusi duris naujoji TOPCOLOR dažų parduotuvė Kaune akį traukia ne tik erdviomis patalpomis, modernia prekybos sale, spalvingu fasadu, kuris pasitinka visus atvykėlius komfortiškoje mašinų aikštelėje, bet ir naujovėmis skirtomis kiekvienam apsilankiusiam.

 

 

Skaityti...

Įrengiant įvairios paskirties patalpas, labai svarbu pasirūpinti kokybiškomis hidroizoliacinėmis medžiagomis, padedančiomis apsaugoti pastatą nuo deformacijų dėl drėgmės ir mūsų klimatui būdingų temperatūrų svyravimų bei pelėsio. UAB „Mosas“ siūlo naujos kartos hidroizoliacijos gaminį „Swelltite“, kuris jau naudojamas įgyvendinant tiek privačius, tiek verslo projektus.

Skaityti...

Palėpė jau seniai nebėra ta namų vieta, kurioje kaupiami nereikalingi daiktai. Šiuolaikiniai architektūros ir dizaino sprendimai šią patalpą gali paversti jaukiu gyvenamuoju būstu. Todėl norintiesiems įsirengti patalpas palėpėje svarbu užtikrinti, kad į jas būtų galima užlipti saugiais ir komfortiškais laiptais, o pačioje palėpėje pasitiktų per stoglangius besiskverbianti natūrali šviesa.

Skaityti...

Paslėptos jungtys dažniausiai yra visko pagrindas. Kad ir kur jos būtų, jos turi būti stiprios, kad atlaikytų vėją, vibracijas, įtempį ir apkrovas įvairiomis nepalankiomis sąlygomis. Po intensyvių tyrinėjimų ir bandymų „Peikko“ rinkai pristatė patikimą varžtinę jungtį, skirtą naudoti surenkamojo gelžbetonio kolonoms seisminėse zonose.

Skaityti...

Pastarasis laikotarpis Lietuvos statybininkams nėra lengvas. Nemažai rūpesčių jiems kelia vis griežtesnių statybos normatyvų įteisinimas. Negana to, kad nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio naujai statomų pastatų energinis efektyvumas turi atitikti A klasę, jau numatyta, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. jis turės būti ne žemesnis nei A+ klasės, o nuo 2021 m. sausio 1 d. pastatams įsigalios tik klasės A++ normatyvai.

Skaityti...

Dėl griežtėjančių energinių reikalavimų ir siekio taupyti energijos išteklius vis daugiau dėmesio skiriama ne tik pastatų architektūrinei raiškai, bet ir šiluminei varžai. Užsakovai pageidauja, kad aliuminio langų ir fasadų sistemos įgyvendintų drąsiausius architektų sumanymus, pasiektų aukštą energinio naudingumo klasę ir būtų nebrangios.

Bendrovės „Reynaers Vilnius“ vadovas Linas Kėvelaitis dažnai išgirsta užsakovų norą gauti patį geriausią produktą už mažiausią įmanomą kainą. Statybų proceso dalyviams tai tampa tikru galvos skausmu. Ir vis dėlto, jų norus įmanoma įgyvendinti.

Skaityti...

Šiandien neatskiriama „Henkel“ produkcijos dalis yra cheminės statybos medžiagos. Pagrindinės kategorijos – plytelių klijai, tinkai, hidroizoliacija ir termoizoliacija – apima platų specialiųjų produktų ir sisteminių sprendimų asortimentą, tenkinantį didžiausius pramonės ir statybos specialistų poreikius.

Skaityti...

Septyni esminiai Europos Parlamento reikalavimai, keliami pastatams, verčia keisti požiūrį į statybinių medžiagų gamybą. Inovacijos ir naujų medžiagų kūrimas padeda architektams tiksliau perteikti savo vizijas, priimti drąsesnius sprendimus. Kaip sako dr. Ernestas Ivanauskas, KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centro (SMKTC) direktorius, inovatyvios statybos medžiagos suteikia neribotų galimybių. Tarkime, jau dabar yra betono, kuris pats, veikiant bakterijoms, atsinaujina, o atsiradę įtrūkimai užsipildo nepastebimai.

Skaityti...

Vienintelis Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centras, įsikūręs Vilniaus „Ogmios mieste“, savo septintąjį gimtadienį šiemet pasitiko gerokai atsinaujinęs. Pasikeitė ne tik jo pavadinimas – iš „Parko Outlet“ į „Outlet Park“, bet ir paties prekybos centro fasadas, interjeras bei aplinka. Po rekonstrukcijos išgražėjusiame prekybos centre padaugėjo ne tik parduotuvių, įvairių paslaugų teikėjų, bet ir pramogų, o kartu plūstelėjo ir daugiau lankytojų.

Skaityti...

Moderni Jonavos arena bus patogi ne tik jos lankytojams, bet ir pastato administratoriams. Tuo pasirūpino intelektualių inžinerinių sistemų integratorė, viena iš pastato rangovių bendrovė FIMA.

Skaityti...

Gyvenimas verda ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Juose taip pat kyla įdomūs ir reikšmingi objektai. Vienas tokių – neseniai pastatyta nauja Jonavos sporto arena, kuri, tikimasi, padės atgaivinti mažėjantį miestą ir padaryti jį patrauklesnį jaunoms šeimoms.

Skaityti...

Kasmet mūsų šalyje žūsta iki 50 darbuotojų, o sunkiai sužalojama daugiau nei 100. Tokia nelaimingų atsitikimų statistika vis dar primena, kaip sunku Lietuvoje išlaikyti saugias ir sveikas sąlygas darbuotojams, tačiau kodėl?

Skaityti...

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas neabejotinai yra išskirtinis tiek savo paskirtimi, tiek architektūrine raiška. Jo gyventojų delfinų pasirodymai kasmet privilioja tūkstančius lankytojų. Taip pat į delfinariumą važiuoja ir vaikai, sergantys autizmu, Dauno sindromu ar cerebriniu paralyžiumi, nes čia jiems vykdomi delfinų terapijos seansai.

Skaityti...

Skydiniai namai, turintys gilias tradicijas Skandinavijos bei kitose Europos šalyse, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tokio tipo namus žmonės renkasi dėl to, kad jiems būdinga aukšta kokybė, jie pastatomi greitai ir už prieinamą kainą. UAB „Parteka“ tokio namo surinkimą garantuoja per savaitę, o procesas nuo sutarties pasirašymo iki raktų atidavimo užtrunka tik iki keturių mėnesių.

Skaityti...

Įsigijus kokį nors naują daiktą, erzina kiekvienas įbrėžimas, ilgą laiką jį perdėtai saugome. Jei tai baldas ar nauja būsto apdaila – tai padaryti dar įmanoma, tačiau ką daryti, jei tas naujas daiktas yra lauke ir dar neaptvertoje teritorijoje?

Skaityti...

Tobulėjant technologijoms, keičiasi ir pastatų fasadai. Šiuolaikinės fasadų sistemos ne tik leidžia architektams įgyvendinti drąsiausias idėjas, bet ir padeda pagerinti pastatų šilumos, garso, vandens izoliacijos ir kitas savybes, sutaupyti energijos ar spręsti aplinkosaugos problemas.

Skaityti...

„Norint išvengti papildomų investicijų vėliau, kai reikia sutvarkyti blogą patalpų akustiką, rekomenduojame, kad projektuojant pastatą prisidėtų ir akustikos specialistai“, – įsitikinęs UAB „Akukon Lietuva“ direktorius Edmundas Žižys.

Skaityti...

Hamburgo Elbės filharmonijos Didžiąją koncertų salę muzikos žinovai ir mėgėjai priskiria dešimčiai geriausių viso pasaulio koncertų salių. Už tai atsakinga vadinamoji „baltoji oda“ – ypatingo dizaino sienų danga, užtikrinanti nepakartojamą erdvės ir skambesio pojūtį ir sukėlusi tikrą sensaciją architektūros pasaulyje.

Skaityti...

Pastaruoju metu Lietuvoje duris atvėrė gana daug aukšto lygio arenų, teatro ir koncertų salių: Palangos koncertų salė, iš pagrindų atsinaujinęs Klaipėdos muzikinis teatras, „Žalgirio“ arena Kaune bei koncertų salė „Compensa“ Vilniuje. Tačiau įspūdinga architektūra, skanus maistas salės prieigose, krištoliniai šviestuvai ar originali scenografija – visi šie dalykai neatperka geros akustikos. Į koncertų salę vis dar einame „pamaitinti“ ausų. Tad kas lemia gerą akustiką ir kiek pastangų statybininkams ar akustikos ekspertams tenka įdėti, kad galėtume išties mėgautis koncertu?

Skaityti...

Lengva pastebėti, kad vis daugiau naujai atidaromų ir renovuojamų koncertų salių nemažą dėmesį skiria akustiniams sprendimams.

Skaityti...

Nors naujai atidarytoje Elbės filharmonijoje Hamburge, Vokietijoje, kainavusioje 789 mln. eurų, gausu įspūdingų architektūros puošybos detalių, labiausiai ji išsiskiria žiūrovų sale. Tai spindinti dramblio kaulo spalvos ola iš 10 tūkst. unikalių akustinių plokščių, dengiančių lubas, sienas ir baliustradas. Patalpa atrodo lyg iš organinių medžiagų ir primena raibuliuojantį monochromatinį koralų rifą. Jos sukūrimas yra tikras technologinis laimėjimas.

Skaityti...

Pasirinkimai, kurie gali būti ribojami nebent fantazijos, jokiu būdu nėra perteklius. Tai laisvė ir inovacijos, brėžiančios rytojaus dizaino perspektyvas. Pasauliui pristačius pirmąjį aukšto slėgio laminatą (angl. high pressure laminate, HPL), tapo aišku, kad pramoninio dizaino galimybės pasieks neregėtas aukštumas.

Skaityti...

Nuo šių metų keitėsi Lietuvos Statybos įstatymas: įvesti trumpesni terminai ir mažesnė biurokratinė našta palengvins vystytojų darbą, tačiau kai kurios neigiamos nuostatos gali ne tik sumažinti įmonių apyvartines lėšas, bet ir išauginti statybos darbų kainą.

Skaityti...

Pasaulinė grindų dangų gamybos lyderė „Tarkett“ atnaujino aukščiausios kokybės homogeninę „iQ“ kolekciją. Nauja gamybos technologija siūlo atsparų, laikui visiškai nepaklūstantį paviršių.

Skaityti...

Viena svarbiausių užduočių projektuotojams, rangovams ir užsakovams įrengiant sporto objektus, mokyklų sales ar aikštynus yra tinkamas dangos parinkimas. Modernios šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę ne tik naudoti daugiafunkces dangas, bet suteikia ir papildomą apsaugą nuo galimų susižeidimų. Tokie tvirti ir ilgalaikiai paviršiai gali būti naudojami tiek vietose, kur vyksta sporto varžybos, tiek konferencijų, susirinkimų ir kitų renginių patalpose.

Skaityti...

Didžiausias dėmesys sporto pastatams Lietuvoje buvo skiriamas artėjant 2011 m. Europos krepšinio čempionatui. Ne vienas miestas pasipuošė būtent šia proga iškilusia modernia arena. Nemažai ambicingų projektų yra statoma, projektuojama ir planuojama juo šiuo metu. Žurnalas „Structum“ apžvelgia naująjį Sportininkų rengimo centrą Druskininkuose, planuojamą rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno sporto kompleksą, stebi, apie kokias sporto objektų idėjas Ukmergėje ir Akmenėje svajoja „Išmaniojo miesto III“ projekto dalyviai.

Skaityti...

Naujos statybos mokyklos neretai nuvilia ne tik fasado kokybe, bet ir inžineriniais bei interjero sprendimais, kurie turėtų suteikti visapusį komfortą mokytis, skatinti smalsumą ir norą būti mokymo įstaigoje. Mokymo klasė – mokomoji mokyklos patalpa, skirta ugdymo programai vykdyti. Į kokius kelis aspektus reikėtų atkreipti dėmesį, kad mokykloje būtų užtikrintas saugus, patogus, sveikas, efektyvus mokymasis?

Skaityti...

Įrengiant mokyklų sporto sales ar aikštynus, viena svarbiausių projektuotojams ir užsakovams tenkančių užduočių yra tinkamų dangų parinkimas. Juk sportuodami vaikai labiausiai rizikuoja pargriūti ar patirti traumas, kurios gali skaudžiai atsiliepti ir ateityje. Kokybiškos bei tinkamai parinktos dangos ne tik padeda gerokai sumažinti traumų tikimybę, bet ir užtikrina maksimalų komfortą sportuojant. Tad kokios gi dangos yra tinkamiausios mokyklų sporto salėms, stadionams ir aikštynams?

Skaityti...

Mokiniai blogai girdi, ką sako mokytojas, jiems sunku susikaupti, pablogėja atmintis – deja, visai be reikalo. Tyrimai rodo, kad dauguma klasių neatitinka keliamų akustikos reikalavimų, jose akustika yra labai prasta, foninio triukšmo lygis per aukštas. Tai neigiamai veikia mokymąsi.

Skaityti...

2013 m. sausio 17 d. LR Seimas priėmė Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, pagal kurias atsirado dar vienas būdas gauti paramą daugiabučiams namams modernizuoti. Pagal jį jau ne tik daugiabučių namų valdytojai, bet ir savivaldybių paskirtos įmonės gali būti namo modernizavimo projekto administratoriais, galinčiais tvarkyti modernizavimo paskolą.

Skaityti...

Ekovata – puri organinė celiuliozinė termoizoliacinė medžiaga, naudojama naujų ir renovuojamų pastatų konstrukcijoms apšiltinti. Iš kitų šiltinamųjų medžiagų ji išsiskiria ekologiškumu bei kitomis geromis savybėmis. UAB „Ekova“ vadovas Jan Myru atkreipia dėmesį, kad ši medžiaga tinka šiltinti stogams, perdangoms, vidaus ir išorės sienoms, grindims, taip pat kaip garso izoliacija.

Skaityti...

Atnaujinamų daugiabučių ir visuomeninių pastatų Lietuvoje kasmet daugėja. Kaip rodo „Beta LT“ duomenys, 2016 m. pasiektas renovacijos pikas. Vien daugiabučių namų praėjusiais metais atnaujinta 769. Tačiau, kaip atkreipia dėmesį specialistai, iki šiol taikoma modernizuojamų / atnaujinamų pastatų sistema ne visuomet tenkina užsakovus dėl netikslių sąmatų, darbų atlikimo laiko ir kokybės. Galų gale ir rezultatas būna ne toks, kokio tikėjosi užsakovas, ir kartais galutinis vaizdas – ne ką geresnis, koks buvo iki pastato atnaujinimo. Kokios yra viso to priežastys, kaip viskas vyksta? Ką praranda užsakovas?

Skaityti...

Sostinės verslo centre „135“ įsikūrė išskirtinė urbanistinė erdvė – unikalios koncepcijos ir neformalios aplinkos renginių studija „Čiop Čiop“ su interaktyviu baru, žaliąja valgymo ir VIP zonomis, didele konferencijų erdve su scena ir net kino studija. „135“ plėtotoja EIKA teigia, kad suderinti tokio inovatyvaus ir netradicinio nuomininko kaip „Čiop Čiop“ veiklos funkcijas ir tinkamai pritaikyti turimas erdves jo paslaugų koncepcijai buvo nelengvas uždavinys.

Skaityti...

Tenisą, badmintoną ar tinklinį vilniečiai nuo šiol gali žaisti dažniau net ir žiemą. Nes pagaliau Vilniuje atsirado vieta, kur šiuos žaidimus po stogu galima žaisti visus metus. Tai – sausį tarp prekybos ir pramogų centro „Ozas“ bei vandens parko „Vichy“ duris atvėręs moderniausias regione daugiafunkcis „Delfi“ sporto kompleksas, jau pelnęs „Metų sporto infrastruktūros“ apdovanojimą. Naujame sporto komplekse laukiami visi – tiek po darbo dienos norintys aktyviai praleisti laisvalaikį mėgėjai, tiek varžyboms besiruošiantys profesionalai.

Skaityti...

Sporto centrui „Delfi“ UAB „Iventi“, „Lindab“ įrangos atstovai Lietuvoje, pasiūlė efektyvų šildymo sprendimą ypač tinkamą aukštoms ir didelėms patalpoms – lubinę vandeninę spindulinio šildymo sistemą.

Skaityti...

Garso atspindžiai trikdo patalpose esančių žmonių ramybę, trukdo jiems susikaupti ar pailsėti ir ilgainiui gali neigiamai paveikti jų sveikatą. O štai gera akustika leidžia patalpose jaustis komfortiškai ir maloniai. Todėl įrengiant patalpas labai svarbu ne tik pasirūpinti jų interjero detalėmis, inžineriniais sprendimais, bet ir geru garso izoliavimu.

Skaityti...

Visam pasauliui orientuojantis į ekologiją, į beatliekes technologijas, į energijos ir produktų gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, statybos produktų ir technologijų sektoriui taip pat keliami ne menkesni reikalavimai. Statybinių medžiagų kūrėjai sukuria medžiagas, kurioms būdingos ne tik geresnės fizinės savybės, bet ir keleto tradicinių medžiagų funkcijų sujungimas. Pavyzdžiui, vietoje anksčiau naudotų kelių medžiagų ar sluoksnių galima panaudoti vieną medžiagą, atliekančią kelias funkcijas.

Skaityti...

Atokioje ir vaizdingoje Dzūkijos vietoje, Panaros kaime, Varėnos rajone, stovi dailus vieno aukšto namas su mansarda ir rūsiu. Tai – vyrų vienuolynui, pavadintam Pilnų namų bendruomene, priklausanti valgykla.

Skaityti...

Pastato šiltinimas nėra vien termoizoliacinės medžiagos tvirtinimas prie sienos. Geras rezultatas įmanomas tik tuomet, kai visas statinys, jo konstrukcijos apšildytos kokybiškai. Modernios įmonės UAB „Šilputa“ veiklos rūšys – polistireninio putplasčio plokščių gamyba, kompleksinių pastatų šiluminės izoliacijos medžiagų gamyba bei pastatų stogų, grindų ir pamatų šiltinimo medžiagos. Tad tiems, kurie žvalgosi naudingų naujovių namo šiltinimo srityje, įmonė pristato: termines perdangas, nebrangias ir puikias polistireninio putplasčio plokštes šildomosioms grindims bei ICF blokelius – liktinių klojinių sistemą.

Skaityti...

Biurų miestelį „Technopolis Ozas“ 2013-aisiais įkūrusi Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovė „Technopolis plc“ ruošiasi naujam atidarymui – netrukus duris atvers naujasis 25 tūkst. m2 pastatų duetas DELTA.

Skaityti...

„Niekas nežino, iš kur atsiranda dulkės, ir kur dingsta pinigai“ – egzistuoja toks posakis. Na, iš kur atsiranda dulkės, kol kas neatskleisime, tačiau jau atrasta medžiaga, kurioje dulkės dingsta! Tai – naujoviška, lengvai perdirbama kiliminė danga, kuria susidomėjo aplinkai draugiškus biurus (tokius kaip DELTA korpusas Ozo „Technopolyje“) statantys rangovai.

Skaityti...

Lenktos, ovalios, nestandartinių formų gipso kartono sienos ir lubos UAB „Statvilsta“ praktikoje – nebe naujiena. Sukauptą patirtį įmonė itin sėkmingai panaudojo įrengdama naująsias komplekso „Delta“ patalpas: registratūrą, restoraną ir kavinę.

Skaityti...

Nepakankamas patalpų vėdinimas, šilumos nuotėkis, drėgmė ir pelėsis. Su tuo neretai susiduria tie, kurių namuose buvo sudėti nauji plastikiniai langai. Nusivylę gyventojai dėl visko verčia kaltę langams. Nors iš tiesų visas šias bėdas greičiausiai nulėmė montavimo klaidos, dėl kurių net ir kokybiškiausi langai neužtikrina tokios šilumos izoliacijos, sandarumo ir kitų savybių, kurias deklaruoja jų gamintojai.

Skaityti...

Drąsus, originalus, kitoks. Toks yra nekilnojamojo turto plėtotojos UAB „Eika“ pastatytas verslo centras „135“. Jis iškilo Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje, vietoje nugriauto Greitosios medicinos pagalbos stoties pastato. Ir tegul jūsų neapgauna nuosaiki pastato išorė. Po ja slepiasi ypač originalus interjeras ir įdomūs sprendimai. Tikimasi, kad šis B+ biurų klasės pastatas taps čia dirbančių žmonių gyvenimo būdo dalimi.

Skaityti...

Sostinės verslo centre „135“ įsikūrė išskirtinė urbanistinė erdvė – unikalios koncepcijos ir neformalios aplinkos renginių studija „Čiop Čiop“ su interaktyviu baru, žaliąja valgymo ir VIP zonomis, didele konferencijų erdve su scena ir net kino studija. „135“ plėtotoja EIKA teigia, kad suderinti tokio inovatyvaus ir netradicinio nuomininko kaip „Čiop Čiop“ veiklos funkcijas ir tinkamai pritaikyti turimas erdves jo paslaugų koncepcijai buvo nelengvas uždavinys.

Skaityti...

Verslo srityje nekonkuravimo susitarimai tarp darbuotojo ir darbdavio nėra naujiena. Jais darbuotojas darbo sutarties galiojimo metu ir (arba) tam tikrą laiką po darbo sutarties pasibaigimo įsipareigoja neužsiimti konkuruojančia veikla. Tačiau su naujuoju Darbo kodeksu (toliau DK) atsiranda tam tikrų jų reguliavimo naujovių.

Skaityti...

Aliuminis yra palyginti jaunas metalas. Tačiau šiandienos statybose jis naudojamas labai dažnai. Garsūs pasaulio architektai, naudodami aliuminio konstrukcijas, yra sukūrę daug nuostabių pastatų projektų, o mokslininkai pasitelkdami aliuminį vis dažniau atranda netikėtų sprendinių, naudingų statybų – ir ne tik – sektoriui.

Skaityti...

Žmonės nemažąlaiko dalįpraleidžia uždarose patalpose, tad natūraliosšviesos faktorius išlieka itin svarbus. Natūrali dienos šviesa teigiamai veikia produktyvumą, sveikatą ir emocinę savijautą. Jos trūkumą puikiai kompensuoja stogo langai, padedantys į patalpą patekti daugiau dienos šviesos. Stoglangių sistemos praleidžia iki 40 % daugiau šviesos, lyginant su vertikaliomis langų sistemomis.

Skaityti...

Bendrovė FAKRO, galinti pasigirti 25 metų sėkme ir tradicijomis, yra viena stoglangių gamybos lyderių, nuolat papildanti savo gaminių asortimentą. Vienas reikšmingiausių žingsnių šioje srityje – sudedamieji palėpės laiptai. Kadangi šis gaminys nuolat tobulinamas, jo populiarumas nepaliaujamai auga.

Skaityti...

Vilniaus Naujamiesčio Panerių gatvė po truputį atsigauna. Šią pramoninę teritoriją jau papuošė naujas verslo centras – vos trijų aukštų, bet solidus, modernus ir elegantiškas. Pastato statybas užsakė bendrovė „Eigesa“, o statybos projektą – nuo pamatų iki visiško vidaus įrengimo su baldais ir vejos užsėjimo – ėmėsi vykdyti ne vieną išskirtinį objektą pastačiusi UAB „Irdaiva“.

Skaityti...

Visiškai neseniai, ketinant atnaujinti Vilniaus įvaizdį, vienoje gražiausių sostinės vietų – dešiniojoje Neries pakrantėje – baigtas statyti modernus gyvenamųjų namų kompleksas „Naujoji Rivjera“. Čia, Sporto gatvėje, statybų bendrovės „YIT Kausta“ pastatytame trijų pastatų komplekse galės įsikurti 85 šeimos. Netenka abejoti, kad jie džiaugsis pro langus atsiveriančiais išskirtiniais vaizdais – istorinius amžius liudijančia Gedimino pilimi ir nuolat vilnijančios Neries tėkme, ramiai atspindinčia įdomų ir margaspalvį miesto gyvenimą. Tai – svajonės išpildymas tiems, kuriuos naujai dienai gali įkvėpti upės grožis, o vakarinė jos vėsa – atgaivinti po dienos darbų.

Skaityti...

Klaipėdai atiteko didelė atsakomybė pirmajai imtis analogo Lietuvoje neturinčio projekto – pagaliau pradėta statyba itin svarbaus daugiafunkcio objekto, įtrauktoįVyriausybės svarbiųšalies ekonominiųprojektųsąrašą. Tai naujas baseinas su sveikatingumo centru, kuris taps ir vienu didžiausių Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamų projektų per 2014–2020 m. ES investicijų laikotarpį.

Skaityti...

UAB „SCHOMBURG Baltic“ jau daugiau kaip dešimt metų dirba Baltijos šalių rinkoje. Ji yra Vokietijos kompanijos „SCHOMBURG GmbH & Co KG“, įkurtos 1939 m., patronuojamoji įmonė. Tai kompanija, kurianti ir gaminanti statybinės chemijos produktus. Viena pagrindinių jos veiklos sričių – baseinų įrengimo produktų sistema.

Skaityti...

Prabėgus metams nuo darbų pradžios, Užupyje baigtas įgyvendinti naujausias šio istorinio rajono nekilnojamojo turto projektas „Užupio vartai“. Trijų korpusų pastate yra 38 įvairaus dydžio butai, o cokoliniame aukšte ir dalyje pirmojo aukšto įrengtos nuo 45 iki 94 m2 komercinei veiklai pritaikytos patalpos. Į pastato rekonstrukciją buvo investuota daugiau nei 5 mln. eurų. Projektas išsiskiria tuo, kad išlaikytas unikalus pastato charakteris – istorinė komplekso pastatų dalis rekonstruota išlaikant visas pastato išorės ir vidaus vertingąsias savybes, o kita dalis – pastatyta naujai.

Skaityti...

Domintis, kaip įgyvendinant „Užupio vartų“ projektą statybų specialistams, pasitelkus atitinkamus konstrukcinius ir šiuolaikinius technologinius sprendimus, pavyko nepriekaištingai užtikrinti išlikusio istorinio korpuso pamatų iš akmens mūro hidroizoliaciją, reikėtų išsamiau susipažinti su įrengto natrio bentonito „Voltex®“ kilimo išskirtinėmis savybėmis. Ši praktiška, lengvai įrengiama ir nesenstanti hidroizoliacija buvo parinkta iš UAB „Mosas“ pasiūlos ir sėkmingai panaudota išskirtinio objekto senamiestyje pamatams nuo vandens apsaugoti.

Skaityti...

Specialistai pastebi, kad Lietuvos priemiesčiuose vyravę mums įprasti 150–200 m2 namai jau „traukiasi“ savo dydžiu. Tas matoma ir visoje Europos rinkoje, ir JAV, kur taip pat pradžioje dygę didesni ir įmantrūs namai ėmė mažėti. Tai iš dalies siejama su mažėjančiu šeimos narių skaičiumi, be to, susiklosčiusi situacija rinkoje labai pabrangino didelių būstų išlaikymą, jaunos šeimos nebenori „įstrigti“ bankų pančiuose.

Skaityti...

Šildymo variantųšiandien vis daugėja, alternatyviųgalimybiųatsiranda visįvairesnių, tad kokių pranašumų jos turi, lyginant vieną su kita? Kada, kur ir kaip efektyviau jas naudoti? Nuo ko priklauso turimos šildymo sistemos efektyvumas? Kaip išnaudoti inovatyvias šildymo priemones, norint laikinai pasišildyti, o kokios jų garantuoja ilgalaikę šilumą? Specialistai pataria, kad pirmiausia, renkantis šildymo būdą, vertėtų įvertinti investicijas ir sąnaudas per ilgesnį laikotarpį.

Skaityti...

Šiuolaikiniuose pastatuose kasdien diegiamos vis sudėtingesnės inžinerinės sistemos. Statant vieną moderniausių sostinės pastatų – verslo centrą „Quadrum“ – pačias sudėtingiausias inžinerines užduotis, be kurių neįmanoma pastato eksploatacija, apsiėmė įgyvendinti infrastruktūros statybos bei priežiūros bendrovė „Gemmo“.

Skaityti...

Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas Mineral SPA“ – moderniausias ir vienas didžiausių SPA kompleksų Lietuvoje – sulaukė įspūdingų įkurtuvių. Svečius kviečia165 kambariai, mineralinio vandens, plaukimo ir vaikų baseinai, vertikali masažinė vonia, penkios skirtingos pirtys, druskų kambariai, trys sporto salės, biblioteka, 300 vietų restoranas, pliažas šalia tvenkinio. Mėgautis kviečia ir netikėti architektūros sprendiniai, meno kūriniai ir originalūs stilių deriniai.

Skaityti...

Naujojo Birštono komplekso „Vytautas Mineral SPA“ visus skardinimo ir kitokius su stogo danga susijusius darbus atliko 14 metų praktiką turinti UAB „Arinstata“. Jai teko ir ypatingas darbas – padengti saugia ir estetiška danga vieną iš dailiųjų statinio kupolų.

Skaityti...

Gyvename tokio klimato zonoje, kad žiemą be kailinių negalime apsieiti. Lygiai taip pat mūsų šalyje be apšiltinimo negali būti eksploatuojami ir pastatai. Jų „kailiniams“ nuo šių metų lapkričio taikomi dar griežtesni reikalavimai. Jau žinome – visi naujai pradedami statyti nekilnojamojo turto objektai privalės būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. Be abejonių, šiandienės statybos technologijos leidžia tikėtis vis geresnės pastatų šiltinimo kokybės. Tačiau dar neretai tenka suklusti, kai ekspertai konstatuoja, kad, nepaisant naujoviškų pastatų šiltinimo medžiagų

Skaityti...

Ekologiškos, saugančios tylą, patikimai sandarinančios ir turinčios dar kitokių svarių privalumų šiltinimo putos GAMO atriša rankas architektams, įtinka siekiantiesiems sveikesnio gyvenimo būdo, palengvina darbą statybininkams. Šį labiausiai ištobulintą namo šiltinimo sprendimą pristato išskirtinė Kanados gamintojo „ICYNENE Inc.“ atstovė UAB „Juodasis gintaras“, veikianti pastatų šiltinimo srityje.

Skaityti...

Ne visiems pavyksta išvengti nelaimių. Ypač skaudu, kai didelė nelaimė apsilanko namuose, kuriuose auga maži vaikai. Lemtingą praėjusios žiemos dieną gaisras kilo Raseiniuose, tris mažamečius vaikus auginančios mamos Gintarės Misiuvienės namuose.

Skaityti...

Nors daina „Senieji Vilniaus stogai“ nemari, tačiau stogai vis dėlto turi savo „galiojimo laiką“. Pasaulyje vis populiarėja tendencijos, kai stogas tampa ne tik priemone apsisaugoti nuo lietaus, bet ir galimybe įsirengti ką nors originalaus, praktiško, šiuolaikinio, įkvepiančio... Lietuvoje vis dar nemari moderni klasika, bet gal ir į mūsų namus kada nors atūš naujausių stogo sprendinių vėjai. O kol kas apžvelkime, ką turime mes, ir pasidairykime, ko gi imasi pasaulis... Žurnalas „Structum“ kaip visada žengia koja kojon su naujausiomis ir moderniausiomis pasaulio naujovėmis, ką gali žinoti, gal kurią nors jau netrukus išvysime ir pas mus.

Skaityti...

Kalbant apie plokščiuosius stogus dažniausiai akcentuojamos jų šilumos ir hidroizoliacinės savybės, taip pat estetika. Tačiau ne mažiau svarbūs yra ir patikimumas bei saugumas.

Skaityti...

Vilniaus, o kartu ir visos Lietuvos simboliai Gedimino pilis, Katedra, Trijų Kryžių kalnas. Vienas tokių simbolių yra ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, atverianti duris po aštuonerius metus trukusios rekonstrukcijos. Bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas ir rekonstrukciją atlikusios statybų bendrovės „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas sutiko pabūti gidais ir supažindinti su atgimusia Lietuvos kultūros šventove.

Skaityti...

Kai reikia patikimo stogo, užsakovai neretai kreipiasi į skardinimo darbų paslaugų įmonę UAB „Lukarna“, kuri įgyvendina sudėtingiausius stogų dengimo projektus. Ji yra vokiečių kompanijos „Rheinzink Gmbh & Co. Kg“, gaminančios titancinko skardą, oficiali atstovė Lietuvoje. Būtent šiai įmonei buvo patikėta uždengti neeilinių šalies pastatų stogus, tarp jų – ir M. Mažvydo bibliotekos. Įdomu, iš kur toks pasitikėjimas palyginti maža bendrove? Apie tai teiravomės šios įmonės direktoriaus, kartu dirbančio ir kompanijos „Rheinzink Gmbh & Co. Kg“ techniniu atstovu Marjano Borkovskio.

Skaityti...

Itin sudėtingas, iššūkių ir laukimo kupinas metas ir teatrui, ir statybininkams, užsitęsęs net 12 metų, – Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) rekonstrukcija – pagaliau pasibaigė. Tai pirmoji tokios apimties teatro rekonstrukcija Lietuvos istorijoje.

Skaityti...

Ar žinote, kas nutiktų, jeigu penkioms sekundėms Žemėje dingtų visas deguonis? Iš betono pastatyti statiniai virstų dulkėmis! Nes deguonis yra svarbi betono rišamoji medžiaga...

Skaityti...

JAV gamintoja „Crete Colors International“ su pasididžiavimu pristato litį – „mažas, bet labai gerai reaguojančias molekules’’ ir naujos kartos ličio molekulėmis prisotintus silikatinius betono kietiklius ir impregnantus.

Skaityti...

Bet kurios paskirties pastatuose apdailos plytelių siūlės atlieka ne vien dekoratyvinę funkciją. Dažniausiai pagrindinė plytelių dangos siūlių paskirtis yra kompensuoti apdailos sluoksnio deformaciją dėl temperatūrinio ar drėgminio plėtimosi ir nepraleisti vandens. Taip pat išorės laiptų, terasų ir balkonų apdailai svarbu, kad siūlių glaistas neleistų drėgmei patekti po danga, o siūlių plotis ir jų užpildymo gylis bei glaisto kokybė yra labai svarbūs klojant šildomųjų grindų dangą virš šilumą išskiriančių elektros kabelių ar vamzdžių.

Skaityti...

Lyderiaujančios Europoje ir Rusijoje tarptautinės statybinių medžiagų kompanijos „Technonicol“ didmeninės prekybos padalinys Vilniuje ne tik labai išplėtė šalies statybinių medžiagų rinkos galimybes. Jame dirbantys specialistai sumanė švietėjišką misiją ir organizavo su statybomis susijusių įmonių darbuotojams konferenciją.

Skaityti...

Užupis, įkurtas už vinguriuojančios per Vilniaus senamiestį Vilnelės, – vienas neįprasčiausių, bet sostinės gyventojų bene labiausiai mėgstamas mikrorajonas. Tai įspūdinga gyvenamoji vieta ant kalvoto reljefo, kurioje namai pradėti statyti dar XVI amžiuje. Čia išsaugota nemažai istorinių pastatų, o atmosfera iki šiol pritvinkusi meno idėjų ir bohemiškų nuotaikų. Todėl Užupyje šiandien netinka statyti bet kokių namų. Džiugu, kad šios vietos istorinę dvasią išlaikė naujo mažaaukščių gyvenamųjų namų projekto „Užupio etiudas“ plėtotojai ir jį įgyvendinusi akcinė bendrovė „YIT Kausta“.

Skaityti...

Pasaulyje žinoma aliuminio sistemų projektuotoja ir tiekėja „Reynaers Aluminium“ pernai paminėjo savo 50-metį, o jos filialas Lietuvoje – UAB „Reynaers Vilnius“ neseniai pakvietė į 20-ties metų jubiliejaus iškilmes. Padėkoti Lietuvoje dirbantiems kolegoms, architektams, gamintojams, atvyko ir „Reynaers Aluminium“ savininkė Martine Reynaers.

Skaityti...

Jau galime su pasididžiavimu žvelgti į gerokai pakitusį dešiniajame Neries krante Vilniaus centro vaizdą. Jame iškilo „Quadrum“ – didžiulis, pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotas administracinių pastatų kompleksas. Jį galima laikyti verslo miestu mieste, kuris jau vien architektūrinės išraiškos prasme šiandien pelno būti vienu geriausių sostinės centro objektų. Nekelia abejonių, kad šis naujasis įspūdingas verslo centras, kurio projektas yra prisotintas novatoriškų techninių sprendimų, visomis prasmėmis pakels kokybės kartelę ir kitiems ateityje mūsų šalyje statomiems panašios paskirties objektams.

Skaityti...

Prieš daugiau nei du dešimtmečius Vilniaus Naujamiestyje, Naugarduko ir Žemaitės gatvių sankirtoje, buvo atidaryta pirmoji parduotuvė „Maxima“. Čia pat buvo atidaryti ir prekybos sandėliai bei įkurtas pirmasis įmonės biuras, kuriame iš pradžių dirbo vos trys žmonės. Per tą laiką daug kas pasikeitė. Bendrovė „Maxima LT“ tapo viena didžiausių prekybos kompanijų Baltijos šalyse. Atsigaunant Naujamiesčiui, bendrovė „Maxima LT“ nusprendė, kad šiame rajone reikia statyti naują, erdvesnę ir klientų poreikius labiau atitinkančią parduotuvę. Iškils ir šiuolaikiškas biurų pastatas, kuriame įsikurs bendrovės „Maxima LT“ administracija.

Skaityti...

Suomijoje 1965 m. įkurta „Peikko“, šiandien yra tarptautinė kompanija, siūlanti inovatyvius sprendimus užsakovams, siekdama padaryti jų statybų procesus greitesnius, paprastesnius ir patikimesnius. Jos tikslas – pateikti užsakovams pažangius sprendimus, atitinkančius aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus.

Skaityti...

Šiandien be mūrinių namų apsupties savęs neįsivaizduojame. Statyboms pasirinkus mūrą galima įgyvendinti nestandartinius projektus bei jų konstrukcines dalis, galimi netikėčiausi dizaino sprendimai. Mūrui galima taikyti ir ekologiškas medžiagas. Gera žinia ta, kad mūrinių namų apdailai tinka daug kas: fasadinės plytos, dekoratyvinis tinkas, medinės dailylentės, pakabinamoji apdaila ir kt. Atrodytų, mūras yra stabili nekintama vertybė. Bet ar taip buvo visada? Ir kas nauja šioje srityje?

Skaityti...

Nuo pat individualaus gyvenamojo namo projektavimo pradžios tenka susimąstyti, kokias statybines medžiagas geriausia pasirinkti. Pavyzdžiui, iš ko statyti sienas ir pertvaras, kad vėliau namo gyventojus tenkintų konstrukcijų eksploatacinės savybės ir būtų geros gyvenimo sąlygos. Šiuo metu ir projektuotojai, ir statybinių medžiagų gamintojai pateikia daug įvairių rekomendacijų. Tačiau kuo iš tikrųjų reikėtų pasitikėti? Patikimiausia informacija atsiskleidžia įsigilinus į mokslinių tyrimų rezultatus.

Skaityti...

Visi, kas stato ar renovuoja bet kokios paskirties objektą, dar projektavimo etapui nepasibaigus, jau įsivaizduoja, kaip atrodys pastatas, kokia bus jo apdaila. Tačiau dažnai, vos pradėjus rinktis fasadų apdailos ar stogo dangos medžiagas, atsiranda daug galvosūkių, nes šalies statybinių medžiagų rinkoje itin gausus jų pasirinkimas. Neretai svertai krypsta į tvarias, ekologiškas ir jau seniai mūsų klimato sąlygomis išbandytas apdailos medžiagas.

Skaityti...

Deimanto – natūralaus ar sintetinio – vidinė struktūra, atomų išsidėstymo sandara daro jį nenugalimą. Tą supratę gamintojai statybų sektoriui ne taip seniai ėmė siūlyti itin tvirtus, darbo procesą labai lengvinančius įrankius, kuriais atliekami sudėtingiausi pjovimo, gręžimo ir kiti darbai. Tiesa, nedideliam Lietuvos specialistų ratui ir anksčiau buvo žinomos „deimantinės“ technologijos, tik jos buvo naudojamos tyrimų laboratorijose, bandiniams paimti, specifiniams restauracijos darbams...

Skaityti...

UAB „Statybiniai polimerai“ specialistai įsitikinę, kad prieš išsirenkant deimantinį diską verta išsiaiškinti, kuris yra geras, o kuris – vidutinis ar net menkavertis. Siekdama atrinkti ir užsienio bei Lietuvos profesionaliam vartotojui pasiūlyti patikimiausius įrankius, įmonė dvejus metus tyrė statybiniuose objektuose Lietuvoje bei užsienyje atliekamus pjūvius.

Skaityti...

Pasimokę iš savo ar kitų klaidų ir suprasdami, koks svarbus klientams yra saugus ir patogus transporto priemonės pastatymas, daugumos projektų užsakovai nebenumoja ranka į tokias anksčiau galbūt mažiau reikšmingomis laikytas pastato dalis, kaip požeminės stovėjimo aikštelės ar garažai. Dar daugiau – siekdami užtikrinti kuo didesnį į požemines aikšteles įvažiuojančių žmonių saugumą ir patogumą, užsakovai kai kuriuose projektuose pageidauja įdiegti tai, kas dar net nėra numatyta įteisintose normose.

Skaityti...

Gyvename apsupti įvairiausių statinių. Eidami gatve, būdami namuose ar biuruose, dažniausiai net nesusimąstome, kad kiekvienam jų reikalingas dėmesys ir priežiūra. Tačiau kaip žmogus rūpinasi sveikata, taip pasirūpinti būtina ir pastato būkle. Deja, nemažai daliai pastatų savininkų statinio techninė priežiūra vis dar nėra prioritetų sąraše, dauguma jos nelaiko būtinybe, gaili skirti tam lėšų. Tačiau ar dėl to jie nenukentės?

Skaityti...

Vanduo ir drėgmė – bene daugiausia nemalonių situacijų ir problemų eksploatuojant pastatus sukeliantys veiksniai. Nesvarbu, ar statinio konstrukcijos yra giliai po žeme, ar virš jos, visuomet kyla problemų dėl vandens prabėgimų, įsigėrimo ar kitokio poveikio. Beveik visos statybinės medžiagos dėl drėgmės per tam tikrą laiką mažiau ar daugiau tampa pažeidžiamos. Netinkama hidroizoliacija ir nesandarūs sujungimai bei įtrūkimai – tai problemos, dėl kurių konstrukcijos dažniausiai pradeda irti.

Skaityti...

Teigiama žinia šalies statybinių medžiagų rinkoje – šia mintimi prasidėjo pokalbis su kompanijos „Technonicol“ pardavimų direktoriumi Lietuvos rinkai Justu Razmumi. Gargžduose įsikūrusi ir vienintelė Baltijos šalyse gaminanti bitumines stogų dangas įmonė UAB „Mida LT“ šiuo metu yra viena iš 40 išvien dirbančių ir kompanijos „Technonicol“ nuosavybei priklausančių gamybos įmonių, kurios veikia Italijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Beje, šis faktas tėra preliudija galimiems pokyčiams šalies statybinių medžiagų rinkoje. Kur kas didesnę reikšmę turės sostinėje atidaroma nauja prekybos įmonė.

Skaityti...

Dar visai neseniai verslo pasaulyje pripažįstamas autoritetas Ilja Laursas yra sakęs, kad 3D inovacijų rinkoje reikia žvelgti septynerius metus į priekį. Pralėkę keleri metai parodė, kaip greitai 3D spausdinimo galimybės skverbiasi į daugelį verslo ir veiklos sričių. Populiarėjanti technologija vietą randa ir statybų sektoriuje, šimtmečius stačiusiame sienas iš karkasų, betono ar mūro. Statybose 3D spausdinimo galimybes atveria... nei per skysti, nei per tiršti spausdinti skirti mišiniai.

Skaityti...

3D spausdinimo technologijos vis dažniau pasitelkiamos ten, kur reikia greitų, efektyvių ir unikalių sprendimų: architektūros, restauravimo, automobilių pramonės, originalių baldų ir santechnikos gamybos bei kitose srityse. UAB „3D Creative“ pristato Lietuvoje naujovę –
unikalaus dizaino betono, keramikos arba metalo produktų gamybą, naudojant pažangiausią technologiją – 3D formų spausdinimą iš smėlio ar plastiko.

Skaityti...

Fasadas yra viena stambesnių investicijų tiek statant naują, tiek renovuojant seną pastatą. Nepaprastai svarbu, kad statinio išorė būtų ne tik išvaizdi, kurtų namo „veidą“, bet ir tinkamai apsaugotų jį nuo klimatinių pokyčių, būtų atspari drėgmei ir kuo lėčiau keistų savo išvaizdos savybes.

Skaityti...

Baigiant statyti ar tvarkyti nenaują statinį, fasado apdaila dažniausiai nukeliama į darbų sąrašo pabaigą, o kartais netgi atidedama ne vieniems metams. Specialistų teigimu, netvarkomam fasadui nieko bloga neturėtų nutikti kelerius metus, tačiau vėliau jis ims irti dėl atmosferos pokyčių, aplinkos fizinių veiksnių. O laiku atkreiptas dėmesys ir kasdien tobulėjančios inovatyvios technologijos fasadus ne tik tinkamai apsaugos, bet gali suteikti ir papildomų funkcijų.

Skaityti...

Šiandien sunku rasti prižiūrėtą nešiltintą arba neketinamą šiltinti pastatą. Pastato išorės estetikai itin svarbus fasadų šiltinimo sistemų praktiškumas, atsparumas ir ilgalaikiškumas. O šios jų ypatybės visų pirma priklauso nuo suderintų tarpusavyje elementų sąveikos.

Skaityti...

Naujosios technologijos suteikia langams vis daugiau funkcijų, ypač suklusti verčia vis įvairesnės išmaniojo stiklo rūšių galimybės. Vieni langai patys tamsėja itin vaiskią dieną, kiti saugo šilumą, neišleisdami iš patalpos vidaus infraraudonųjų spindulių, treti gali gaminti elektros energiją, ketvirtiems ant paviršiaus arba briaunose įmontuojami dalinai šviesą praleidžiantys saulės energijos elementai. Pastaruoju metu stebina keičiantis spalvą ir kartu gaminantis elektrą stiklas. Ir tai dar ne riba...

Skaityti...

Lauko duris pastebi kiekvienas svečias. Dažniausiai varstomos durys turi būti ne tik gražios, derėti prie namo išorės, bet ir būti patvarios. Todėl visų pirma lauko durys turi būti kokybiškos ir profesionaliai pagamintos. Estijos gamykloje „Viljandi Windows
and Doors“ dirba tik aukščiausios kvalifikacijos meistrai, o gamybai naudojamos tik kokybiškos medžiagos ir furnitūra. UAB „Vauksa“ yra šios gaminamos produkcijos oficiali atstovė Lietuvoje, tad savo klientams siūlo didelį lauko durų asortimentą.

Skaityti...