Vis daugiau žmonių keliasi gyventi į miestus. Jungtinių Tautų duomenimis, nuo 2008 m.
miestiečiais tapo pusė pasaulio gyventojų, o iki 2050 m. miestuose gyvens net du trečdaliai, t. y. 70 %, visų žmonių.

Skaityti...

Seni paveldiniai pastatai yra neatsiejama šalies kultūros istorijos dalis. Jie visada traukia akį, kelia susidomėjimą ir vietiniams gyventojams, ir turistams. Deja, iki šiol didelė šių pastatų dalis negali atskleisti savo istorinės estetikos, nes yra prastos būklės ir laukia savo eilės, kada bus restauruoti. Be to, kultūros paveldo statusą turintiems statiniams reikalinga tik svari profesionalų pagalba, nes jų restauravimas yra ypač sudėtingas procesas.

Skaityti...

Kone prieš trejus metus rašydami apie Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) statybų pradžią, žadėjome, kad Vidurio ir Rytų Europoje tai bus unikalus savo moksline tematika ir didžiausias Baltijos šalyse mokslinis darinys. Po pustrečių metų nuo tos dienos, kai Vilniaus studijų ir verslo slėnyje „Saulėtekis“ buvo įkasta simbolinė kapsulė, pažymėjusi šio unikalaus ir ambicingo projekto pradžią, pagaliau galime džiaugtis didžiausiu ir moderniausiu Lietuvoje bei Baltijos šalyse fizinių, chemijos ir technologijos mokslų tyrimų centru.

Skaityti...

Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras NFTMC išsiskiria unikaliomis laboratorijomis, kokių Lietuvoje yra vos kelios. Pastate iš viso įrengta 250 laboratorijų, užimančių maždaug pusę pastato patalpų.

Skaityti...

NFTMC laboratorijose atliekamiems tyrimams reikalingą švarių dujų laboratorinę įrangą sumontavo, jos priežiūra rūpinsis ir pačias dujas tieks UAB „Elme Messer Lit“. Ši bendrovė priklauso jau kone 20 metų veikiančiai bendrovės „Elme Messer Gaas“ įmonių grupei, įsteigtai dviejų stiprių partnerių „BLRT Group“ ir „Messer Group“.

Skaityti...

Šiais laikais nuolat vartojamos sąvokos: „mažai energijos naudojantis pastatas“, „pasyvusis namas“ ir pan., skatina ieškoti efektyvių, šilumą izoliuojančių, sandarumą garantuojančių statybinių medžiagų. Ypač šioje srityje pažengę Skandinavijos šalių gamintojai, vienas jų – Suomijoje 1965 m. įkurta šeimos įmonė „Lakan betoni Oy“.

Skaityti...

Kai žmogus švenčia savo 50-metį, artimieji paprastai linki likusią gyvenimo dalį skirti vien tik sau – daugiau ilsėtis, mažiau dirbti, daugiau dalinti, mažiau kaupti, daugiau atsiverti, mažiau užsisklęsti.

Skaityti...

Latvijos sostinėje baigtas vienas didžiausių ir brangiausių pastarojo laiko Rygos architektūrinių projektų – renovuotas Nacionalinis meno muziejus. Unikalu tai, kad jame lankytojai matys visą muziejaus veiklos procesą: ne tik eksponuojamus meno kūrinius, bet ir archyvus, restauracijos dirbtuves, galingą eksponatus transportuojantį keltuvą.

Skaityti...

Rygos muziejaus rekonstrukcijos projekto dalis buvo padaryti taip, kad lankytojai matytų visus (ir paprastai nematomus) muziejaus procesus. Todėl ypatingo įrenginio – greitaeigio krovininio keltuvo – anga yra atvira iš viršaus ir įstiklinta viduje, platforma ir kiti jo elementai matomi iš arti.

Skaityti...

Ko reikia klientams? To savęs paklausė viena didžiausių pasaulyje statybinės technikos gamintojų Jungtinės Karalystės bendrovė JCB. Jos specialistai ne tik išsiaiškino, su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria jų klientai, bet ir rado būdą, kaip šias problemas išspręsti.

Skaityti...

Palangos centre, kur gausu kultūrinių sluoksnių ir gamtinių elementų, vienas naujausių kurorto statinių – viešbutis „Amberton Green Apartments“ – atsirado vietoj kadaise čia stūksojusio sovietinio viešbučio „Mėguva“. Jis stebina unikaliais architektūriniais ir idėjiniais sprendimais, o išgauta darni vienovė įrodė, ką gali sėkmingai išplėtota koncepcija ir išmaniai įveikti iššūkiai.

Skaityti...

UAB „Grainmore“ (anksčiau vadintos UAB „Baltijos biogrūdai“) ir statybų generalinio rangovo UAB „Conresta“, jau turinčio patirties grūdų perdirbimo pastatų statybos srityje, bendromis pastangomis įrengta gamykla taps pirmąja probiotikų, skirtų pašarams, gamintoja Baltijos šalyse ir trečia ar ketvirta Europoje.

Skaityti...

Viena stambiausių universalių fibrocementinių statybinių produktų gamintojų Europoje įmonė „Cembrit“ siūlo gaminius ir sprendimus, kurie suteikia naujų galimybių projektuojant, kuriant patrauklią ir ilgalaikę gyvenamąją̨ aplinką.

Skaityti...

Šimtmečius menanti tradicija, kai bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis išlieka populiari ir šiomis dienomis. Ypač tai pastebima pasižvalgius po Lietuvos reprezentacines vietas: miestų ir miestelių senamiesčius ar netgi moderniosios architektūros objektus.

Skaityti...

Įmonė „GolDecor“ pristato dekoratyvinę apdailą, jūsų namui suteikiančią prabangos ir puošnumo. Tai fasado dekoracijos, išsiskiriančios unikalia estetika, o jų patvarumas garantuotas specialios gamybos technologijos. Būtent ji užtikrina fasado profilių atsparumą aplinkos veiksniams ir jų ilgametį eksploatavimo laiką.

Skaityti...