Gyvenimas verda ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Juose taip pat kyla įdomūs ir reikšmingi objektai. Vienas tokių – neseniai pastatyta nauja Jonavos sporto arena, kuri, tikimasi, padės atgaivinti mažėjantį miestą ir padaryti jį patrauklesnį jaunoms šeimoms.

Skaityti...

Moderni Jonavos arena bus patogi ne tik jos lankytojams, bet ir pastato administratoriams. Tuo pasirūpino intelektualių inžinerinių sistemų integratorė, viena iš pastato rangovių bendrovė FIMA.

Skaityti...

Vienintelis Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centras, įsikūręs Vilniaus „Ogmios mieste“, savo septintąjį gimtadienį šiemet pasitiko gerokai atsinaujinęs. Pasikeitė ne tik jo pavadinimas – iš „Parko Outlet“ į „Outlet Park“, bet ir paties prekybos centro fasadas, interjeras bei aplinka. Po rekonstrukcijos išgražėjusiame prekybos centre padaugėjo ne tik parduotuvių, įvairių paslaugų teikėjų, bet ir pramogų, o kartu plūstelėjo ir daugiau lankytojų.

Skaityti...

Septyni esminiai Europos Parlamento reikalavimai, keliami pastatams, verčia keisti požiūrį į statybinių medžiagų gamybą. Inovacijos ir naujų medžiagų kūrimas padeda architektams tiksliau perteikti savo vizijas, priimti drąsesnius sprendimus. Kaip sako dr. Ernestas Ivanauskas, KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centro (SMKTC) direktorius, inovatyvios statybos medžiagos suteikia neribotų galimybių. Tarkime, jau dabar yra betono, kuris pats, veikiant bakterijoms, atsinaujina, o atsiradę įtrūkimai užsipildo nepastebimai.

Skaityti...

Šiandien neatskiriama „Henkel“ produkcijos dalis yra cheminės statybos medžiagos. Pagrindinės kategorijos – plytelių klijai, tinkai, hidroizoliacija ir termoizoliacija – apima platų specialiųjų produktų ir sisteminių sprendimų asortimentą, tenkinantį didžiausius pramonės ir statybos specialistų poreikius.

Skaityti...

Dėl griežtėjančių energinių reikalavimų ir siekio taupyti energijos išteklius vis daugiau dėmesio skiriama ne tik pastatų architektūrinei raiškai, bet ir šiluminei varžai. Užsakovai pageidauja, kad aliuminio langų ir fasadų sistemos įgyvendintų drąsiausius architektų sumanymus, pasiektų aukštą energinio naudingumo klasę ir būtų nebrangios.

Bendrovės „Reynaers Vilnius“ vadovas Linas Kėvelaitis dažnai išgirsta užsakovų norą gauti patį geriausią produktą už mažiausią įmanomą kainą. Statybų proceso dalyviams tai tampa tikru galvos skausmu. Ir vis dėlto, jų norus įmanoma įgyvendinti.

Skaityti...

Pastarasis laikotarpis Lietuvos statybininkams nėra lengvas. Nemažai rūpesčių jiems kelia vis griežtesnių statybos normatyvų įteisinimas. Negana to, kad nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio naujai statomų pastatų energinis efektyvumas turi atitikti A klasę, jau numatyta, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. jis turės būti ne žemesnis nei A+ klasės, o nuo 2021 m. sausio 1 d. pastatams įsigalios tik klasės A++ normatyvai.

Skaityti...

Paslėptos jungtys dažniausiai yra visko pagrindas. Kad ir kur jos būtų, jos turi būti stiprios, kad atlaikytų vėją, vibracijas, įtempį ir apkrovas įvairiomis nepalankiomis sąlygomis. Po intensyvių tyrinėjimų ir bandymų „Peikko“ rinkai pristatė patikimą varžtinę jungtį, skirtą naudoti surenkamojo gelžbetonio kolonoms seisminėse zonose.

Skaityti...

Palėpė jau seniai nebėra ta namų vieta, kurioje kaupiami nereikalingi daiktai. Šiuolaikiniai architektūros ir dizaino sprendimai šią patalpą gali paversti jaukiu gyvenamuoju būstu. Todėl norintiesiems įsirengti patalpas palėpėje svarbu užtikrinti, kad į jas būtų galima užlipti saugiais ir komfortiškais laiptais, o pačioje palėpėje pasitiktų per stoglangius besiskverbianti natūrali šviesa.

Skaityti...

Įrengiant įvairios paskirties patalpas, labai svarbu pasirūpinti kokybiškomis hidroizoliacinėmis medžiagomis, padedančiomis apsaugoti pastatą nuo deformacijų dėl drėgmės ir mūsų klimatui būdingų temperatūrų svyravimų bei pelėsio. UAB „Mosas“ siūlo naujos kartos hidroizoliacijos gaminį „Swelltite“, kuris jau naudojamas įgyvendinant tiek privačius, tiek verslo projektus.

Skaityti...

Pravėrusi duris naujoji TOPCOLOR dažų parduotuvė Kaune akį traukia ne tik erdviomis patalpomis, modernia prekybos sale, spalvingu fasadu, kuris pasitinka visus atvykėlius komfortiškoje mašinų aikštelėje, bet ir naujovėmis skirtomis kiekvienam apsilankiusiam.

 

 

Skaityti...

„Yawal“ – aukštos kokybės aliuminio profilio sistemos.

„Yawal“ – aukštos kokybės aliuminio profilio sistemos. Pagamintos vienos pagrindinių Lenkijoje architektūrinių sistemų iš aliuminio profilių tiekėjų AB „Yawal S.A.“, jos išsiskiria aukščiausia kokybe ir novatoriška technologija, didina energijos vartojimo efektyvumą, mažina priežiūros išlaidas ir trumpina montavimo laiką.

Skaityti...

Greitis ir pinigai statybos sektoriuje – svarbiausi. Kokybei skiriama nepakankamai dėmesio, todėl problemos tik didėja, o apie jas kalbėti vis dar vengiama. UAB „Inspecta“ generalinis direktorius Mantas Andriuškevičius sako, kad apie statybos techninės priežiūros problemas reikia drąsiai pradėti kalbėti jau šiandien.

Skaityti...