Vienintelis Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centras, įsikūręs Vilniaus „Ogmios mieste“, savo septintąjį gimtadienį šiemet pasitiko gerokai atsinaujinęs. Pasikeitė ne tik jo pavadinimas – iš „Parko Outlet“ į „Outlet Park“, bet ir paties prekybos centro fasadas, interjeras bei aplinka. Po rekonstrukcijos išgražėjusiame prekybos centre padaugėjo ne tik parduotuvių, įvairių paslaugų teikėjų, bet ir pramogų, o kartu plūstelėjo ir daugiau lankytojų.

Bendras plotas (jeigu keitėsi po rekonstrukcijos, kiek buvo iki rekonstrukcijos): 15 000 m2 (iki rekonstrukcijos buvo 12 000 m2)

Architektas: „DO Architects“

Rekonstrukcijos pradžia: 2016 m. kovas

Rekonstrukcijos pabaiga: 2016 m. gruodis

Tikslus adresas: Verkių g. 29 / Lakūnų g. 24

Padidėjo plotas

Išparduotuvių prekybos centras „Outlet Park“ buvo atidarytas 2010 metais. Per tą laiką jis tapo ne tik vilniečių pamėgta apsipirkimų vieta, nes čia buvo galima įsigyti garsiausių pasaulyje prekių ženklų gaminių už 30–70 % mažesnę kainą.

Pernai išparduotuvių prekybos centrą nuspręsta atnaujinti, kad jis labiau atitiktų rinkos reikalavimus ir būtų galima pritraukti naujų operatorių bei klientų. Todėl 2016 m. pradėta „Outlet Park“ rekonstrukcija, per kurią prekybos centro veikla nebuvo sustabdyta.Rekonstrukcijos metu buvo iš esmės atnaujinta „Outlet Park“ išorė ir vidus. Prekybos centrui parinktas urbanistinis stilius.Šalia buvo pastatytas priestatas. Taip padidėjo bendras prekybos centro plotas. Dėl to ne tik dalis čia veikusių parduotuvių tapo erdvesnės, bet ir atsirado naujų nuomininkų, taigi – padaugėjo parduotuvių ir paslaugų.Iš esmės atnaujintas ir antrasis „Outlet Park“ aukštas, skirtas laisvalaikiui ir pramogoms.

„Antrajame aukšte įsikūrusiose laisvalaikio terasose galima apsilankyti ne tik sporto klube, bet ir kitose rekreacijos ir ugdymo įstaigose – masažo ar grožio salonuose, šokių būreliuose, baleto mokyklėlėje, žaidimų kambariuose ir pan.“, – apie pokyčius pasakoja AB „Ogmios cetras“ direktorė Vida Minkštimienė

Apdailai – suomiška termomediena

Rekonstrukcijos metu buvo iš esmės atnaujintas išparduotuvių centro „Outlet Park“ fasadas, kurio apdailai parinktos išskirtinės kokybės medžiagos.

Štai „Outlet Park“ bei dar dviejų greta esančių restoranų „Jurgis ir drakonas“ bei „Le Butcher“ fasadų apdailai panaudoti UAB „BROLIS TIMBER“ karščiu ir garais apdorotos suomiškos termomedienos gaminiai. Restoranų apdailai parinktos nedengtos termomedienos dailylentės ir terasinės lentos, o išparduotuvių prekybos centro „Outlet Park“ fasadas apkaltas antipirenu „Holz Prof“ (šis tirpalas apsaugo nuo degumo) ir „Teknos“ alyva dengtais termomedienos tašais.

Išskirtiniai langai ir vitrinos

Ypatingas dėmesys kreiptas ir į langų, fasadinių vitrinų bei išorinių pastato durų su automatika kokybę. Visa tai tiekė ir įrengė viena didžiausių Baltijos šalyse stiklo paketų gamintojų – daugiau kaip du dešimtmečius veikianti UAB „Bodesa“.

Kiekvienas gaminys buvo parinktas taip, kad atitiktų visus saugumo reikalavimus ir padėtų užtikrinti gerą šiluminę izoliaciją.

Langams ir fasadinėms vitrinoms buvo parinkti trijų stiklų stiklo paketai su saugiais stiklais. Langams parinkti kokybiški „Reynaers“ aliuminio profiliai.

UAB „Bodesa“ plėtros vadovas Aidas Dumšas prisimena, kad įrengiant išparduotuvių prekybos centrą „Outlet Park“ iššūkių netrūko. Pavyzdžiui, kai kurie stiklai, kuriuos teko montuoti, buvo itin dideli. Be to, kai kur fasadiniam stiklinimui, pavyzdžiui, ties dizainerio Roberto Kalinkino salono kampu, buvo panaudoti struktūriniai stiklo paketai. Tokius UAB „Bodesa“ gamina nuo 2014 metų.

„Šis prekybos centras – ne pirmasis, kuriame darbus atliko UAB „Bodesa“, bet jis mūsų įmonei buvo ypatingas savo apimtimi. Tuo pat metu įrenginėjome ne tik „Outlet Park“, bet ir greta esančius 34 bei 22 „Ogmios centro“ korpusus. Darbų apimtis buvo didelė, o terminai spaudė. Kadangi prekybos centras rekonstrukcijos metu nenustojo veikti, teko spręsti ir medžiagų logistikos klausimus, nes negalėjome visko iškart atvežti į vietą ir laikyti čia“, – prisimena pašnekovas.

Vis dėlto su visais iššūkiais buvo sėkmingai susidorota, o darbai, nepaisant spaudžiančių terminų, atlikti kokybiškai.

Vartai, slepiantys tunelį

Išparduotuvių prekybos centre „Outlet Park“ yra ir gana netikėtų dalykų, apie kuriuos neįtartų paprastas lankytojas. Pavyzdžiui, čia padarytas specialus tunelis, į kurį gali įvažiuoti visas vilkikas. Tunelį dengia įspūdingo dydžio pramoniniai vartai, kuriuos pagamino ir prekybos centro fasade sumontavo UAB „Hormann Baltic“.

Kaip prisiminė UAB „Hormann Baltic“ pardavimų vadovas Rokas Jatulis, sumontuoti 4800 x 4700 mm vartus į pastato fasadą nebuvo paprasta dėl vietos trūkumo, tačiau panaudojus itin žemą bėgį ir specialią pavarą užduotį pavyko įgyvendinti sėkmingai.

UAB „Hormann Baltic“ parduotuvės krovimo ir iškrovimo zonoje sumontavo ne tik SPUF42 vartus, bet ir krovimo rampą HLS-2 FR. Ši rampa specialiomis gembėmis pritvirtinama prie armatūros pagrindo, o jos rėmas betonuojant grindis buvo paslėptas po betonu. Tai padėjo užtikrinti rampos standumą, stabilumą ir vientisumą su pastatu.

Išorės ir vidaus pokyčiai

Kaip minėta, iš esmės pasikeitė ne tik „Outlet Park“ išorė, bet ir vidus – apie 3 tūkst. m2 padidėjo prekybos centro plotas, kiek pakito parduotuvių išdėstymas, atsirado naujų operatorių. Jau nekalbant apie išvaizdą – dabar „Outlet Park“ atrodo gerokai moderniau ir stilingiau.

Prie „Outlet Park“ vidaus patalpų įrengimo nemažai prisidėjo UAB „Daviska“, kurios darbuotojai išparduotuvių prekybos centre atliko nemažą dalį griovimo, vėliau – ir apdailos darbų.

Šios įmonės specialistai yra dirbę ne viename Lietuvos prekybos centre ir padėję įrengti įvairias gerai žinomas parduotuves.

Išparduotuvių prekybos centre „Outlet Park“ įmonės „Daviska“ specialistai visiškai įrengė tris parduotuves: „Regatta Great Outdoors“, „Class“ bei „Hiatus Outlet“. Šiose parduotuvėse bendrovės „Daviska“ darbuotojai atliko visą apdailą, taip pat įrengė elektros instaliaciją. Beje, parduotuves „Hiatus“ įmonė „Daviska“ įrenginėjo ir kituose miestuose, pavyzdžiui, Klaipėdos „Akropolyje“ arba Kauno „Megoje“.

UAB „Daviska“ padėjo įrengti ir parduotuvę „Winner Sport“ – joje atstatė išmuštas sienas ir išklojo plyteles.„Galima sakyti, įrengėme tris su puse parduotuvės – tris pilnai, o vieną – iš dalies“, – šypteli UAB „Daviska“ direktorius Paulius Budavičius. Jis pasidžiaugė, kad visus darbus pavyko atlikti laiku ir sėkmingai, nepaisant to, kad tuo pat metu dalis jo vadovaujamos įmonės komandos dirbo ir Kaune, prekybos centre „Mega“.

Patalpas galės perplanuoti

Prie „Outlet Park“ vidaus įrengimo nemažai prisidėjo ir stiklo bei nerūdijančiojo plieno gaminių projektavimu, gamyba ir montavimu užsiimanti UAB „Stikresta“. Naujajame prekybos centro priestate ši įmonė pagamino ir sumontavo berėmio stiklo pertvaras su stumdomosiomis durimis, trijose naujose priestato laiptinėse pagamino ir sumontavo apie 61 m ilgio berėmio stiklo turėklus. Apie 40 m ilgio juodo metalo turėklų buvo pagaminta ir terasoje.

Atnaujintosiose keturiose senojo pastato laiptinėse UAB „Stikresta“ darbuotojai pagamino ir sumontavo juodo dažyto metalo turėklus su stiklo užpildu. Visą stiklą tiekė UAB „Gravera“ ir AB „Panevėžio stiklas“.

„Tiek berėmio stiklo pertvarose, tiek ir turėklams buvo naudojamas saugus, grūdintas 10 mm storio stiklas. Tokio stiklo buvo panaudota gerokai daugiau nei 1000 m2“, – pasakoja UAB „Stikresta“ direktorius Tomas Trinkus.

Grūdintas stiklas pasirinktas dėl savo savybių. Jis yra saugus, nelengvai dūžtantis, laidus šviesai. Be to, galima sakyti, kad toks stiklas yra ne vienkartinio naudojimo. Prireikus pakeisti patalpų išdėstymą, galima gana lengvai stiklus permontuoti į kitas vietas. Perplanuojant patalpas, jeigu reikia, galima užsakyti daugiau stiklo arba išimti dalį stiklų, jei jų yra per daug.

Tyras oras darbuotojams ir lankytojams

Komfortiškas sąlygas centro darbuotojams ir svečiams užtikrina KOMFOVENT vėdinimo įranga. Renovuotame „Outlet Park“ centre sumontuoti A klasės KOMFOVENT vėdinimo įrenginiai su integruota pažangia C5 valdymo automatika.

Užsakovas kėlė aukštus reikalavimus įrangai: ji turėjo atitikti A energinę klasę, todėl šiam projektui buvo pasiūlyti vėdinimo įrenginiai su aukšto efektyvumo rotaciniais šilumokaičiais. Šio tipo šilumokaičiai yra idealus pasirinkimas mūsų klimato zonai, nes rotaciniai šilumokaičiai, kitaip nei plokšteliniai, neužšąla esant neigiamai temperatūrai.

Įrenginiuose sumontuoti naujos kartos „Super Premium IE4“ klasės EC ventiliatoriai užtikrina tylų ir itin efektyvų veikimą. Integruota plačių galimybių C5 valdymo automatika leidžia optimaliai eksploatuoti įrenginius, todėl gerokai sumažinamos eksploatacijos išlaidos. Negana to, įrenginiai gali būti valdomi ir stebimi nuotoliniu būdu, o tai labai palengvina jų priežiūrą.

Lankytojų srautai vis didėja

Išparduotuvių prekybos centras „Outlet Park“ jau yra visiškai rekonstruotas. Liko tik baigti sutvarkyti jo aplinką. Jau išvalytos buvusios nenaudingos erdvės. Jų vietoje įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Išasfaltuotos ir senosios automobilių aikštelės.

Aplink prekybos centrą nutiestas pėsčiųjų takas, o palei pastatą iš Lakūnų g. pusės ketinama įrengti jaukią medžių alėją.

Nors išparduotuvių prekybos centre „Outlet Park“ lankytojų niekada netrūko, po rekonstrukcijos jų srautas gerokai padidėjo. Pasak V. Minkštimienės, dabar jaučiamas išaugęs lankytojų susidomėjimas atsinaujinančiu prekybos centru.

„Po atidarymo stebime didesnius nei ankstesniais metais lankytojų srautus ir šis skaičius tendencingai auga. Kai balandžio pradžioje šventėme jau septintąjį gimtadienį, sulaukėme iki šiol didžiausio srauto. Taigi lankytojai atranda išparduotuvių centrą“, – džiaugiasi AB „Ogmios centras“ vadovė. 