Šiandien neatskiriama „Henkel“ produkcijos dalis yra cheminės statybos medžiagos. Pagrindinės kategorijos – plytelių klijai, tinkai, hidroizoliacija ir termoizoliacija – apima platų specialiųjų produktų ir sisteminių sprendimų asortimentą, tenkinantį didžiausius pramonės ir statybos specialistų poreikius.

Dar 1876 m. Vokietijoje įkurta įmonė „Henkel“, lyderiaujanti ne tik cheminių statybinių medžiagų, bet ir namų priežiūros ir asmens priežiūros srityse, labai išplėtė statybinių produktų asortimentą po to, kai 1986 m. įsigijo rinkoje pirmaujantį šilumos izoliacijos ir hidroizoliacijos priemonių prekių ženklą „Ceresit“. Tai leido bendrovei sustiprinti pozicijas Europoje, taip pat tęsti plėtrą pasaulyje. Dabar ji veikia daugiau nei 120 pasaulio šalių.

Bendrovėje „Henkel“ nuolat diegiamos inovacijos, atnaujinamos technologijos. Vadovaujantis moksliniais tyrimais, joje kuriami naujoviški produktai, pažangūs sisteminiai sprendimai, padedantys kur kas efektyviau, lengviau ir greičiau statyti objektus ir dirbti sveikesnėje aplinkoje.

Patentuota naujovė ‒ silikonas „Fusion XLT“

Visai neseniai, po penkerių metų bandymų, „Henkel“ pasiūlė rinkai pažangiausią šių dienų silikoną „Makroflex Fusion XLT“. Naujojo produkto unikali patentuota formulė iš karto tenkina visus profesionalių vartotojų poreikius. Tai griežčiausius reikalavimus atitinkantis naujų kokybės standartų hermetikas su unikaliu rišamuoju priedu, užtikrinančiu itin stiprų medžiagų sukibimą.

Iki šiol nenaudotas rišamasis priedas yra esminis naujojo hermetiko „Fusion XLT“ komponentas. Dėl jo susidaro itin tvarios trimatės sujungtų polimerų cheminės grandinės, atsakančios už galutinę hermetiko kokybę, ilgalaikiškumą. Tai užtikrina geriausias mechanines savybes ir universalumą – jis tinkamas naudoti ant visų statybinių medžiagų.

„Fusion XLT“ skirtas dirbti tiek patalpose, tiek ir lauke. Net ir sudėtingiausiomis oro sąlygomis jis išlaiko sandarią struktūrą, neįtrūksta ir negelsta, yra atsparus cheminėms medžiagoms ir įvairiam fiziniam poveikiui.

Aukštos kokybės hermetikas „Makroflex Fusion XLT“ puikiai sukimba su paviršiais ir be gruntavimo, be to, sustingsta per trumpesnį laiką, nepalikdamas plonų siūlelių. Todėl jį naudojant galima sparčiau dirbti ir sutaupyti laiko bei lėšų. Taip pat šio produkto sudėtyje nėra oksidų ir jis neišskiria nuodingų kvapų, todėl yra nekenksmingas sveikatai.

Ypač aktualios montavimo putų savybės

Kartu su reikalavimu statyti Lietuvoje energinio efektyvumo A klasės namus ypač aktualu tapo kuo mažiau šilumos prarasti pro pastatų langus – stiklo šilumos varža nėra didelė. Juk per paprastus langus pastatas gali prarasti net 20 % šilumos, o per didesnius vitrininius – ir dar daugiau. Net naudojant stiklo paketus su keliais selektyviniais stiklais, geras šilumines jų savybes gali sumažinti nekokybiškas montavimas. Pavyzdžiui, nuolatos kintant temperatūrai neelastingos montavimo putos nebeatgauna savo formos ir ilgainiui atitrūksta nuo pagrindo. Todėl formuojasi plyšiai, per kuriuos išeina šiluma – patiriami nuostoliai. Šios problemos neliks, jei bus naudojamos „Henkel“ didesnio elastingumo montavimo putos „WhiteTEQ Thermal & Sound Insulation“. Tai naujoviškos unikalių fizikinių savybių poliuretano putos su elastingumo koeficientu ir ne mažesniu nei 25 % judėjimo lankstumu.

Naujosios putos taip pat gelbsti ir norint užtikrinti sandarumą jautriausiose pastato konstrukcijų vietose, pavyzdžiui, ten, kur vitrinų rėmai remiasi tiesiai į perdangas ar kur daugiau rizikos įsigerti drėgmei – prisnigus ar pripusčius sniego pirmuose aukštuose. Siekiant tokių sandūrų sandarumo, kaip tik ir reikėtų naudoti keturis kartus tankesnes nei įprastos putas „WhiteTEQ Thermal & Sound Insulation“. Šių putų struktūra beveik be tuštumų, todėl jos neleidžia per konstrukcines siūles skverbtis drėgmei ir šalčiui. Naudojant naująsias putas galima pasiekti net 4 sandarumo klasę. Puiki ir jų šiluminė varža, nes šilumos laidumo koeficientas λ tėra tik 0,0303 W/mK.

Paprastos montavimo putos, ilgainiui veikiamos UV spindulių, pradeda irti ir praranda izoliacines savybes. Tačiau išgryninus gamybą, putų „Makroflex WhiteTEQ Thermal & Sound Insulation“ spalva yra balta, o ne gelsva. Dėl to jas bent dešimtkart lėčiau veikia UV spinduliuotė ir tiek pat ilgesnis yra jų naudojimo laikas. Pavyzdžiui, kitos putos nuo saulės pradeda irti jau po pusmečio, o „Makroflex WhiteTEQ Thermal & Sound Insulation“ galėtų pasikeisti tik po dešimtmečio! Beje, jas galima naudoti, kai aplinkos temperatūra yra nuo 5 iki 35 °C. Tai kur kas didesnis temperatūrų diapazonas, nei naudojant įprastas putas.

Neįtikėtinų savybių tinkai „Ceresit“

Ne veltui „Henkel“ taip pat yra viena fasadų šiltinimo medžiagų rinkos lyderių. Šiais metais rinką papildė nauja dekoratyvinių tinkų generacija. Fasadai apdulka ir susipurvina dažniausiai dėl atmosferos poveikio, žmonių veiklos ar sąveikos su aplinka, todėl buvo pagaminti tinkai „Ceresit“, dar geriau atstumiantys teršalus ir išsiskiriantys kur kas geresniu savaiminio nusivalymo efektu. Bendrovė iš esmės patobulino tinkus „Ceresit“, kai pirmoji pradėjo naudoti technologiją „BioProtect“.

Inovatyviuose silikoniniuose tinkuose CT74, CT75 ir „Silikat silikoniniuose“ CT174, CT175 esančios aktyviosios medžiagos apsaugo paviršius nuo biologinės taršos ir aplinkos kenksmingo poveikio. Junginio „BioProtect“ veiksmingumas yra patvirtintas sveikatos ministro leidimu, nes toks aktyviųjų medžiagų išsiskyrimas tinkuose yra visiškai ekologiškas procesas, saugus žmonėms, gyvūnams ir aplinkai.

Naujieji tinkai „Ceresit“ taip pat turi antistatinių savybių, papildomai apsaugančių paviršių nuo purvo prikibimo ir kaupimosi. Kai ant fasado paviršiaus nusėda mažiau teršalų, nesusidaro palankių sąlygų grybeliui ir dumbliams plisti. Naudojant tinką „Ceresit“ su junginiu „BioProtect“ pastatų fasadai apsaugomi daugeliui metų ir išlaikoma jų puiki estetinė išvaizda. Taip išvengiama papildomų rūpesčių, sutaupoma daug lėšų ir laiko. Beje, fasadams apdailinti galima pasirinkti bet kokios norimos spalvos tinką „Ceresit“ iš itin didelės paletės.

TVIRTUMAS IR ELASTINGUMAS – sustiprinti pluoštu „Ceresit“ plytelių klijai

Pagrindiniai „Ceresit“ klijų NAUJOVIŠKOS TECHNOLOGIJOS „FIBRE FORCE“ privalumai:

- Dar didesnis elastingumas ir klijų tvirtumas (tinka balkono-terasos sistemoms).

- Saugus didelių plytelių klijavimas (puikiai padengia plotą po plytele).

- Puikus sukibimas sudėtingomis sąlygomis (didelė drėgmė, žema temperatūra).

- Gelžbetonio armatūros poveikis (sustiprinimas struktūriniais ryšiais).

Dėl naujoviškos „FIBRE FORCE“ TECHNOLOGIJOS gaunami puikūs darbiniai parametrai.

-Pluoštai klijų skiedinyje formuoja tankų tinklelį, kuris sustiprina struktūrą.

-Paskirstyto sustiprinimo poveikis padidina skiedinio tvirtumą sudėtingomis sąlygomis.

- Aiškiai matomi skiedinių CM 12 Elastic PLUS, CM 12 Elastic White, CM 17 ir CM 22 pluoštai.

- Su vandeniu sumaišyti pluoštai formuoja homogenišką, vientisą masę.

Akivaizdu, kad „Henkel“ pažangios technologijos ir novatoriški produktai efektyviai padeda statybų verslui siekti naujų aukštumų. 