Paslėptos jungtys dažniausiai yra visko pagrindas. Kad ir kur jos būtų, jos turi būti stiprios, kad atlaikytų vėją, vibracijas, įtempį ir apkrovas įvairiomis nepalankiomis sąlygomis. Po intensyvių tyrinėjimų ir bandymų „Peikko“ rinkai pristatė patikimą varžtinę jungtį, skirtą naudoti surenkamojo gelžbetonio kolonoms seisminėse zonose.

Tobulinamos pastaruosius 30 metų

Dar 1980 m. „Peikko“ išvystė ir pristatė rinkai efektyvias surenkamojo gelžbetonio kolonoms skirtas varžtines jungtis. Šios jungtys ir įrankiai joms projektuoti buvo intensyviai tobulinami pastaruosius 30 metų. Dėl to aukščiausi rezultatai pasiekti seisminėms zonoms skirtų produktų srityje, kuri iki tol dėl specifinių reikalavimų jungtims surenkamojo gelžbetonio gamintojams buvo sunkiai pasiekiama.

Išskirtinės jungties veikimas

Pagrindiniai keliami reikalavimai šioms zonoms skirtuose norminiuose dokumentuose yra užtikrinti, kad pastatas atlaikytų žemės drebėjimą nesugriūdamas. Šiuo metu rengiant daugumą projektų šie reikalavimai sprendžiami paliekant konstrukcijose atitinkamą laikomosios galios rezervą. Dėl to kolonų jungtys įprastai suprojektuojamos keliskart stipresnės ir masyvesnės nei reikia. „Peikko“ inovacija varžtinė jungtis HPKM®/HPM®-EQ, kitaip nei įprasta, gali būti suprojektuota taip, kad tiksliai atitiktų kolonos laikančiąją galią, išnaudojant specialiai tam skirtų „Peikko“ inkarinių varžtų savybes, esant seisminei apkrovai. Visa tai sudėjus, gaunamos mažesnio skerspjūvio kolonos ir gerokai sutaupoma betono – kolonos skerspjūvio sumažinimas vos 10 cm reiškia, kad betono sunaudojama net 28 % mažiau.

Išsamius bandymus „Peikko“ atliko Italijos Milano politechnikos universitete, analizuodama, kaip kinta jungtys surenkamojo ir monolitinio gelžbetonio bandiniuose, veikiant cikliškoms apkrovoms. Remiantis šių bandymų rezultatais, buvo patvirtinta, kad „Peikko“ jungtis plastiškumo ir energijos išskirstymo prasme išlieka tinkama, veikiant seisminėms apkrovoms.

Sėkmingai kurdama naujus produktus ir tobulindama esamus sprendimus, „Peikko“ visapusiškai siekia daryti klientų statybų procesus paprastesnius, greitesnius ir patikimesnius.

Daugiau sprendimų rasite www.peikko.lt.

Apie „Peikko Group“

Korporacija „Peikko Group“ yra šeimos valdoma įmonė. Jos specializacija – gelžbetonio jungčių sprendimai ir statybinės kompozitinės konstrukcijos. Korporacija „Peikko Group“ jungia pardavimų skyrius daugiau nei 30-yje šalių Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Vidurio Rytuose, turi gamyklas devyniose valstybėse. 

Daugiau informacijos

www.peikko.com