Daugiau nei 20 metų „RESTA“ yra didžiausia statybų tematikos paroda baltijos šalyse, skirta statybų verslo profesionalams ir vartotojams, kurie domisi statybomis ir renovacija. akivaizdu, kad tai jau tapo naujų verslo kontaktų, idėjų ir įkvėpimo šaltiniu. parodos metu įgytos žinios, patirtys ir įspūdžiai lydi ištisus metus, verčia ieškoti naujų sprendimų ir būdų pristatyti savo paslaugas ar produkciją kitąmet.

Skaityti...

Paradoksalu, tačiau aukštus reikalavimus produktui keliantys ir atidžiai langus besirenkantys klientai, išleidžiantys jiems ne vieną tūkstantį litų, neretai būna nepatenkinti įsigyta produkcija. Jie skundžiasi, kad langai neatitinka gamintojų deklaruojamos šilumos izoliacijos ir nepateisina kliento lūkesčių. Tačiau retas jų susimąsto, kad kalti ne langai, o jų montavimo metu padarytos klaidos.

Skaityti...

Langai ir durys sudaro didelę dalį pastato fasado ploto, tad jų įtaka energijos taupymui yra reikšminga. Šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos, tinkamai jas naudojant, gerokai sumažina pastato šilumos nuostolius.

Skaityti...

1. Koks bim technologijos naudojimo paplitimas lietuvoje ir užsienio šalyse?

Skaityti...

Šiuo metu stebimas akivaizdus Lietuvos statybų rinkos pakilimas, vis daugiau statoma ir parduodama gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų. Ir tai dar ne viskas – naujuose kvartaluose bus statomi darželiai, parduotuvės, kiti infrastruktūros objektai. Įsibėgėja daugiabučių namų atnaujinimo ir modernizavimo procesas. Jo laukia keliasdešimt tūkstančių gyvenamųjų namų visuose Lietuvos regionuose. Visiems šiems darbams atlikti reikės gausybės esamų ir būsimų statybos inžinierių bei technologų.

Skaityti...

Šiuolaikiniame pasaulyje sunku įsivaizduoti gyvenimą be elektronikos. Išmanieji įrenginiai ir sistemos, internetas, elektroninis paštas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakulteto (EF) įdirbis ir patirtis, ruošiant tokių specialybių studentus, įgyvendinant naujus projektus ir diegiant mokslo naujoves, – vienas didžiausių šalyje.

Skaityti...

Verslas atvirai pripažįsta – atėjo gerų specialistų deficito laikai. Paradoksalu, tačiau trūksta geriausiai apmokamų darbuotojų. Ne vienos stambios bendrovės vadovas viešai deklaravo, kad priimtų į darbą specialistą ir jam sutiktų mokėti „europinį“ kelių tūkstančių atlygį, bet čia pat pripažino, kad samdyti... tiesiog nėra ką. O valstybė, atsižvelgdama į kritinę situaciją, skatina jaunimą rinktis paklausias specialybes ir didina technologinių bei inžinerinių mokslų finansavimą.

Skaityti...

Lietuvoje požiūris į darbo saugumą palaipsniui tampa vis labiau vakarietiškas. Baziniai saugaus darbo elementai, tokie kaip darbas su šalmu, tinkama avalynė ir drabužiai, apsauga nuo kritimų dirbantiems aukštai, tampa jau savaime suprantami. Sudėtingesni saugaus darbo klausimai sprendžiami įvairiai. Tačiau vis dar labai daug priklauso ne tik nuo darbdavio, bet ir darbuotojo sąmoningumo, požiūrio į savo sveikatą. Pavyzdžiui, jau tampa norma, kad suvirintojams darbdaviai parūpina kvėpavimo takų saugos priemones ne tik dėl to, kad tai nustatyta įstatymais, bet ir todėl, kad daugybė suvirintojų, padirbėję užsienyje ir grįžę į Lietuvą, reikalauja tokio pat darbo saugos lygio. Vis dėlto darbo įrankių sukeliama vibracija ir jos poveikis darbuotojų sveikatai kol kas daugumai dar yra tikra terra incognita.

Skaityti...

Didžiausias iššūkis prekybos centro „Puuvilla“ statybos projekte buvo nemažas dalyvių skaičius, projekto dydis (100 000 m2), kompleksiškumas ir trumpi terminai. Visų projekto dalių modeliavimas naudojantis BIM pagreitino sprendimų priėmimą, o tai, be jokių abejonių, padėjo griežtai laikytis tvarkaraščio.

Skaityti...

Nors vartotojus gina įstatymai ir įsigijus nekokybišką prekę galima atgauti pinigus ar pasikeisti į naują gaminį, neabejotinai tokia situacija sugadina nuotaiką, atima laiko ir jėgų, o jeigu tai neatidėliotinai darbui reikalingas įrankis – rizikuojama prarasti klientą. Dažnai girdimas posakis, kad „šykštus moka du kartus“, tad kaip išsirinkti darbo įrankius ir neprašauti pro šalį nei dėl kainos, nei dėl kokybės?

Skaityti...

Skaitmeninės statybos, BIM metodologijos nauda neabejoja beveik niekas, jei tik yra susipažinęs su planuojamais pokyčiais. Parodos „RESTA 2014“ metu vykusioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2014“ Lietuvos ir užsienio pranešėjai akcentavo švietimo ir visų tikslinių grupių supažindinimo su skaitmenine statyba svarbą.

Skaityti...

pastaruoju metu vis dažniau vartojamas terminas bIm (angl. Building Information Modeling), kuris lietuviškai verčiamas kaip statinio arba pastato informacinis modeliavimas, nors dabar jau tiksliau būtų sakyti – statybos informacinis modeliavimas. Kalbant apie bIm dažniausiai minimas trimatis statinio modeliavimas, komandinis įvairių sričių specialistų – architektų, inžinierių, konstruktorių – darbas, tam tikros programinės įrangos naudojimas. bet visa tai tėra iš vandens kyšanti ledkalnio viršūnė – maža dalis to, kas iš tiesų sudaro bIm.

Skaityti...