Dar visai neseniai verslo pasaulyje pripažįstamas autoritetas Ilja Laursas yra sakęs, kad 3D inovacijų rinkoje reikia žvelgti septynerius metus į priekį. Pralėkę keleri metai parodė, kaip greitai 3D spausdinimo galimybės skverbiasi į daugelį verslo ir veiklos sričių. Populiarėjanti technologija vietą randa ir statybų sektoriuje, šimtmečius stačiusiame sienas iš karkasų, betono ar mūro. Statybose 3D spausdinimo galimybes atveria... nei per skysti, nei per tiršti spausdinti skirti mišiniai.

Skaityti...

3D spausdinimo technologijos vis dažniau pasitelkiamos ten, kur reikia greitų, efektyvių ir unikalių sprendimų: architektūros, restauravimo, automobilių pramonės, originalių baldų ir santechnikos gamybos bei kitose srityse. UAB „3D Creative“ pristato Lietuvoje naujovę –
unikalaus dizaino betono, keramikos arba metalo produktų gamybą, naudojant pažangiausią technologiją – 3D formų spausdinimą iš smėlio ar plastiko.

Skaityti...

Fasadas yra viena stambesnių investicijų tiek statant naują, tiek renovuojant seną pastatą. Nepaprastai svarbu, kad statinio išorė būtų ne tik išvaizdi, kurtų namo „veidą“, bet ir tinkamai apsaugotų jį nuo klimatinių pokyčių, būtų atspari drėgmei ir kuo lėčiau keistų savo išvaizdos savybes.

Skaityti...

Baigiant statyti ar tvarkyti nenaują statinį, fasado apdaila dažniausiai nukeliama į darbų sąrašo pabaigą, o kartais netgi atidedama ne vieniems metams. Specialistų teigimu, netvarkomam fasadui nieko bloga neturėtų nutikti kelerius metus, tačiau vėliau jis ims irti dėl atmosferos pokyčių, aplinkos fizinių veiksnių. O laiku atkreiptas dėmesys ir kasdien tobulėjančios inovatyvios technologijos fasadus ne tik tinkamai apsaugos, bet gali suteikti ir papildomų funkcijų.

Skaityti...

Šiandien sunku rasti prižiūrėtą nešiltintą arba neketinamą šiltinti pastatą. Pastato išorės estetikai itin svarbus fasadų šiltinimo sistemų praktiškumas, atsparumas ir ilgalaikiškumas. O šios jų ypatybės visų pirma priklauso nuo suderintų tarpusavyje elementų sąveikos.

Skaityti...

Naujosios technologijos suteikia langams vis daugiau funkcijų, ypač suklusti verčia vis įvairesnės išmaniojo stiklo rūšių galimybės. Vieni langai patys tamsėja itin vaiskią dieną, kiti saugo šilumą, neišleisdami iš patalpos vidaus infraraudonųjų spindulių, treti gali gaminti elektros energiją, ketvirtiems ant paviršiaus arba briaunose įmontuojami dalinai šviesą praleidžiantys saulės energijos elementai. Pastaruoju metu stebina keičiantis spalvą ir kartu gaminantis elektrą stiklas. Ir tai dar ne riba...

Skaityti...

Lauko duris pastebi kiekvienas svečias. Dažniausiai varstomos durys turi būti ne tik gražios, derėti prie namo išorės, bet ir būti patvarios. Todėl visų pirma lauko durys turi būti kokybiškos ir profesionaliai pagamintos. Estijos gamykloje „Viljandi Windows
and Doors“ dirba tik aukščiausios kvalifikacijos meistrai, o gamybai naudojamos tik kokybiškos medžiagos ir furnitūra. UAB „Vauksa“ yra šios gaminamos produkcijos oficiali atstovė Lietuvoje, tad savo klientams siūlo didelį lauko durų asortimentą.

Skaityti...

Medžiais, dekoratyviais krūmais, gėlynais, kiemų pievelėmis pasipuošusioje J. Zikaro gatvėje aukštai ant triaukščio mūrinio namo fasado švyti trys raudonos raidės – SPB. Čia įsikūrusi Panevėžio projektuotojų būstinė UAB Statinių projektavimo biuras (SPB).

Skaityti...