Programinė įranga architektams „ArchiCAD“ šiemet švenčia savo 30 metų gyvavimo sukaktį. Tai pirmoji pasaulyje sukurta architektūrinio BIM (angl. Building Information Modelling – statinio informacinis modeliavimas) projektavimo technologija pagrįsta programa, savo inovatyvumu ir vartotojui patogiais sprendimais lyderio pozicijų neužleidžianti jau daug metų. „ArchiCAD“ suformuotą projektavimo koncepciją perėmė daugelis konkurentų.

Skaityti...

Statybos projektų efektyvumas ir kokybė pirmiausia susiję su teisingais projekto procesais, jų vientisumu bei komandiniu darbu. Siekiant vieno tikslo, reikalingos visų projekto dalyvių bendros pastangos nuo pat koncepcijos plėtojimo iki statinio atidavimo eksploatuoti. Lietuvoje didžiausi projektų iššūkiai yra išbaigtumas, detalumas ir atskirų projekto dalių suderinamumas. „Open BIM“ technologijos ir darbo metodika gali iš esmės pagerinti tokį bendradarbiavimą.

Skaityti...

Viena Lietuvos statybos sektoriaus lyderių AB Panevėžio statybos trestas ir toliau savo veikloje sėkmingai diegia inovatyvias technologijas. Įmonė siekia, kad ne tik statybos aikštelės būtų aprūpintos moderniausia statybine įranga, bet ir pasiruošimas bei darbų planavimas būsimiems projektams vyktų itin sklandžiai. Būtent dėl šios priežasties projektavimo biuras „PST projektai“ pradėjo ruošti statinių projektus, naudodamasis BIM projektavimo platforma, kuri leidžia įmonei išvengti klaidų ir taip sparčiau vykdyti darbus.

Skaityti...