„Tokių liftų Lietuvoje dar nebuvo!“ – neabejoja UAB „Paradis liftai“ direktorius Laurynas Pečiukaitis, kurio įmonei buvo patikėta verslo centre „Park Town“ įrengti liftus.

Verslo centrui buvo parinkti Vokietijos įmonės „ThyssenKrupp“ liftai. Tai – vieninteliai Lietuvos rinkoje esantys liftai, kurių visos detalės gaminamos tik Vokietijoje.

 

„ThyssenKrupp“ gaminiai yra ypač aukštos klasės. Liftų kabinos išsiskiria ypatingu dizainu. Jose dera anglies pluošto, veidrodžių ir stiklo detalės, o ypatingą nuotaiką sukuria ir kiekvienam važiuojančiam įspūdį palieka unikalūs ir išskirtiniai šviesios diodų (RGB LED) apšvietimo sprendimai. Daug dėmesio šis liftų gamintojas skiria ir komfortui. Liftai kelia greitai, saugiai, o važiuojančiųjų jais netrikdo jokie pašaliniai garsai. Be to, liftuose sumontuota DSC (angl. Destination Selection Control – liet. „krypties pasirinkimo kontrolė“) sistema, kuri leidžia aukštą, į kurį bus keliamasi, pasirinkti dar prieš iškviečiant liftą. Surinkus aukšto numerį, monitoriuje pasirodo nukreipimas į liftą, kuris jus nuveš ten, kur reikia. Atskirais atvejais tokia funkcija leidžia 80% sutrumpinti lifto laukimo laiką, kas ypač aktualu dideliuose biurų pastatuose.

Įmonė „ThyssenKrupp“ pagrįstai yra vadinama inovacijų lydere, sugebančia pasiūlyti tai, ko rinkoje dar nebuvo. Tai vienintelis gamintojas, kuris turi dviejų kabinų vienoje šachtoje modelį „Twin“. Tai reiškia, kad viena šachta važinėja dvi nesusiduriančios kabinos, kurių greitis gali siekti net iki 12–14 m/sek. Šie liftai išsiskiria ne tik ypatinga kokybe, dizainu, bet ir tuo, kad pastate padeda sutaupyti nemažai vietos, kurią galima skirti bendrosioms ar komercinėms patalpoms. Vos du „Twin“ liftai gali atstoti net šešis standartinius liftus. Tai – ypač pažangi technologija, kurios dar niekam nepavyko nukopijuoti.

Dabar „ThyssenKrupp“ inžinieriai kuria dar įspūdingesnį sprendimą – ieško būdų, kaip dviejose šachtose būtų galima užtikrinti net ir keliolikos liftų judėjimą ratu. Tokį sprendimą, gerokai sutrumpinsiantį lifto iškvietimo laiką, ketinama pritaikyti ypač aukštuose pasaulio pastatuose.

Grįžkime prie verslo centro „Park Town“, kuriame veiks trys „ThyssenKrupp“ Evolution Blue modelio liftai. Anot L. Pečiukaičio, tai – aukščiausios klasės įmonės „ThyssenKrupp“ siūlomi liftai.

Naujojo verslo centro liftai turės kabinas su panoraminiais stiklais, pro kuriuos kylant ar leidžiantis bus galima gėrėtis žaliausia Europos sostine tituluojamo miesto vaizdais.

Bus įdiegta ir jau minėta DSC sistema, kuri padės gerokai sutrumpinti tiek lifto laukimo, tiek važiavimo juo laiką bei itin operatyviai aptarnaus net didžiausius keleivių srautus.

„ThyssenKrupp Evolution“ modelio liftai Lietuvoje bus sumontuoti pirmą kartą. Ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje tokio pobūdžio liftai yra montuojami tik aukščiausio lygio biurų pastatuose.