Pastatų antrininkai virtualioje erdvėje tarsi filme „Matrica“ jau turi savą paralelinį gyvenimą su visomis tikriems pastatams būdingomis ypatybėmis. Kompiuterio ekrane galima stebėti visą virtualių pastatų, vadinamų modeliais, gyvavimo procesą ir pagal tai gana tiksliai prognozuoti, kokie procesai vyks tikruose pastatuose, esant konkrečiam aplinkos poveikiui.

Skaityti...

Šiuo straipsniu norime apžvelgti turbūt dažniausiai komerciniuose, pramoniniuose, daugiabučiuose ar visuomeniniuose pastatuose naudojamus stogus – sutapdintus neeksploatuojamus stogus. Norint tinkamai pasirinkti, suprojektuoti, sumontuoti ir eksploatuoti tokį stogą, būtina į jį pasižiūrėti kaip į išbaigtą inžinerinę sistemą, kuri atlieka jam patikėtas funkcijas. Stogo kokybę užtikrina kiekvienas šios sistemos elementas, todėl apžvelgdami atkreipsime dėmesį į visas neeksploatuojamo sutapdinto stogo konstrukcines dalis bei sluoksnius.

Skaityti...

Prieš pradėdama moderniausio baltijos regione tarptautinio konteinerių paskirstymo centro statybą, LKAb „Klaipėdos Smeltė“ atnaujino ir išplėtė savo vidutinės įtampos vidaus tinklus. Šis atsakingas projektas nebūtų taip sklandžiai įgyvendintas be ilgamečio įmonės partnerio, sprendžiant su energija susijusius klausimus, – bendrovės „Schneider Electric“.

Skaityti...

2009 m. UAB „Plankmara“ išrado naują produktą – dvisluoksnes ąžuolo grindis TOP-LAG. Jos – ilgamečio darbo medienos apdirbimo srityje rezultatas.

Skaityti...

Pietinėje uostamiesčio dalyje esanti laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos smeltė“ teritorija paversta milžiniška statybų aikštele. Jau šių metų viduryje čia turėtų pradėti veikti tarptautinis konteinerių paskirstymo centras, į kurį didžiuliais okeaniniais laivais bus gabenami konteineriai. Klaipėdoje jie bus perkraunami į mažesnius laivus, šie konteinerius išvežios po kitus Baltijos jūros uostus, o iš ten, surinkę kitus konteinerius, juos vėl gabens į Klaipėdos uostą, kad čia LKAB „Klaipėdos smeltė“ konteinerių terminale būtų sukrauti į didžiuosius okeaninius konteinervežius.

Skaityti...