Vilniuje, Santariškėse, atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis. Tai antrasis darželis Vilniuje, suplanuotas bei pastatytas jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu ir vienintelis visuomeninis pastatas Lietuvoje, turintis aukščiausią efektyvumo klasę.

Skaityti...

Skandinavų kapitalo bendrovės SSAB statybų padalinys „Ruukki Construction“ kovo 5 d. Šiauliuose atidarė naują stogų prekybos ir paslaugų centrą „Ruukki Express“. Naujasis stogų centras, kaip ir kiti „Ruukki Express“, veikiantys Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių, tęsia tradicijas – aptarnauja ir privačius klientus, ir statybų profesionalus. Erdvioje prekybos salėje eksponuojami ne tik produkcijos pavyzdžiai, bet ir pagrindiniai stogo mazgai su pjūviais. Didžiulis sandėlis su didesniu stogo prekių asortimentu – galimybė kiekvienam greičiau ir patogiau įsigyti stogo medžiagų šiame regione.

Skaityti...

Modernūs pramoninės paskirties pastatai – gamybinės patalpos, logistikos, sandėliavimo centrai – turi atitikti aukštus funkcionalumo, patikimumo, lankstumo ir energinio naudingumo standartus. 

Skaityti...

„Aliuminis yra palyginti „jaunas“ metalas, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Metalinių ir medinių konstrukcijų katedros profesorius Antanas Šapalas, – tačiau dabar statybose jis naudojamas labai dažnai. Garsūs pasaulio architektai, naudodami aliuminio konstrukcijas, yra sukūrę daug nuostabių pastatų projektų.“ Aliuminis pirmą kartą išgautas 1854 m., bet daugiau žmonių reikmėms naudoti pradėtas tik XX a. šeštąjį dešimtmetį. 

Skaityti...

Daugiabučių namų modernizacijos tikslas – gyventi šilčiau, patogiau ir taupiau. To stengiamasi pasiekti apšiltinant namų fasadus, pertvarkant šildymo sistemas. Ne mažiau svarbi ir efektyvi vėdinimo sistema, padedanti ne tik smarkiai sumažinti energijos sąnaudas, bet ir išvengti pelėsio bei rimtų ligų, kurias sukelia užterštas oras, patenkantis į butus, kai šie vėdinami pravėrus langus.

Skaityti...

„Rockwool“ pristato kol kas analogų Lietuvoje neturinčią brėžinių programą, skirtą architektams, projektuotojams, studentams ir kitiems statybos proceso dalyviams. Tai U verčių ir ilginių šiluminių tiltelių katalogas, telpantis ir į mažą atmintuką!

 

Skaityti...

Medžiais, dekoratyviais krūmais, gėlynais, kiemų pievelėmis pasipuošusioje J. Zikaro gatvėje aukštai ant triaukščio mūrinio namo fasado švyti trys raudonos raidės – SPB. Čia įsikūrusi Panevėžio projektuotojų būstinė UAB Statinių projektavimo biuras (SPB).

Skaityti...

Pastaruoju metu Lietuvoje ir užsienio valstybėse vis daugiau projektuojama ir statoma statinių bei atskirų pastato konstrukcijų iš monolitinio gelžbetonio neatliekant papildomos betoninių paviršių apdailos. Monolitinių betono konstrukcijų paviršiai turi būti itin kokybiški – lygūs, estetinės išvaizdos, atskleisti įvairius architektūrinius sumanymus, be to, įvairios tekstūros: medžio, mūro, įvairių geometrinių figūrų, reljefų ir kt.

Skaityti...

Lietuvoje bituminių čerpių stogo dangų įvaizdis nepagrįstai sumenkintas. Ir tai nėra keista, mat pastaraisiais metais rinkoje sparčiai daugėja pigių, ne itin kokybiškų čerpių, kurios menkina visų bituminių dangų įvaizdį. Apie net atšiauriuose kraštuose jau įvertintos kokybės bituminių čerpių „Ruflex“ dangą pasakoja įmonės „Trade Home“, vienintelės oficialios jos atstovės Europoje, direktorius Rinaldis Bendikas.

Skaityti...

Daugelis ES šalių jau nebekalba apie senų daugiabučių namų modernizavimą, nes šį procesą jau baigė arba artėja prie pabaigos. Tačiau tarptautiniuose energijos taupymo forumuose Lietuva išsiskiria, nes sprendžiant šį klausimą atsilieka. Jau pirmosios po nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės programos 1990 m. numatyta masinė renovacija ne tik netapo masine, bet ir patyrė rimtų fiasko, procesas strigo metų metus.

Skaityti...

Skaityti...