Nors naujai atidarytoje Elbės filharmonijoje Hamburge, Vokietijoje, kainavusioje 789 mln. eurų, gausu įspūdingų architektūros puošybos detalių, labiausiai ji išsiskiria žiūrovų sale. Tai spindinti dramblio kaulo spalvos ola iš 10 tūkst. unikalių akustinių plokščių, dengiančių lubas, sienas ir baliustradas. Patalpa atrodo lyg iš organinių medžiagų ir primena raibuliuojantį monochromatinį koralų rifą. Jos sukūrimas yra tikras technologinis laimėjimas.

Skaityti...

Lengva pastebėti, kad vis daugiau naujai atidaromų ir renovuojamų koncertų salių nemažą dėmesį skiria akustiniams sprendimams.

Skaityti...

Pastaruoju metu Lietuvoje duris atvėrė gana daug aukšto lygio arenų, teatro ir koncertų salių: Palangos koncertų salė, iš pagrindų atsinaujinęs Klaipėdos muzikinis teatras, „Žalgirio“ arena Kaune bei koncertų salė „Compensa“ Vilniuje. Tačiau įspūdinga architektūra, skanus maistas salės prieigose, krištoliniai šviestuvai ar originali scenografija – visi šie dalykai neatperka geros akustikos. Į koncertų salę vis dar einame „pamaitinti“ ausų. Tad kas lemia gerą akustiką ir kiek pastangų statybininkams ar akustikos ekspertams tenka įdėti, kad galėtume išties mėgautis koncertu?

Skaityti...

Hamburgo Elbės filharmonijos Didžiąją koncertų salę muzikos žinovai ir mėgėjai priskiria dešimčiai geriausių viso pasaulio koncertų salių. Už tai atsakinga vadinamoji „baltoji oda“ – ypatingo dizaino sienų danga, užtikrinanti nepakartojamą erdvės ir skambesio pojūtį ir sukėlusi tikrą sensaciją architektūros pasaulyje.

Skaityti...

„Norint išvengti papildomų investicijų vėliau, kai reikia sutvarkyti blogą patalpų akustiką, rekomenduojame, kad projektuojant pastatą prisidėtų ir akustikos specialistai“, – įsitikinęs UAB „Akukon Lietuva“ direktorius Edmundas Žižys.

Skaityti...

Tobulėjant technologijoms, keičiasi ir pastatų fasadai. Šiuolaikinės fasadų sistemos ne tik leidžia architektams įgyvendinti drąsiausias idėjas, bet ir padeda pagerinti pastatų šilumos, garso, vandens izoliacijos ir kitas savybes, sutaupyti energijos ar spręsti aplinkosaugos problemas.

Skaityti...

Įsigijus kokį nors naują daiktą, erzina kiekvienas įbrėžimas, ilgą laiką jį perdėtai saugome. Jei tai baldas ar nauja būsto apdaila – tai padaryti dar įmanoma, tačiau ką daryti, jei tas naujas daiktas yra lauke ir dar neaptvertoje teritorijoje?

Skaityti...

Skydiniai namai, turintys gilias tradicijas Skandinavijos bei kitose Europos šalyse, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tokio tipo namus žmonės renkasi dėl to, kad jiems būdinga aukšta kokybė, jie pastatomi greitai ir už prieinamą kainą. UAB „Parteka“ tokio namo surinkimą garantuoja per savaitę, o procesas nuo sutarties pasirašymo iki raktų atidavimo užtrunka tik iki keturių mėnesių.

Skaityti...

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas neabejotinai yra išskirtinis tiek savo paskirtimi, tiek architektūrine raiška. Jo gyventojų delfinų pasirodymai kasmet privilioja tūkstančius lankytojų. Taip pat į delfinariumą važiuoja ir vaikai, sergantys autizmu, Dauno sindromu ar cerebriniu paralyžiumi, nes čia jiems vykdomi delfinų terapijos seansai.

Skaityti...

Kasmet mūsų šalyje žūsta iki 50 darbuotojų, o sunkiai sužalojama daugiau nei 100. Tokia nelaimingų atsitikimų statistika vis dar primena, kaip sunku Lietuvoje išlaikyti saugias ir sveikas sąlygas darbuotojams, tačiau kodėl?

Skaityti...