Skydiniai namai, turintys gilias tradicijas Skandinavijos bei kitose Europos šalyse, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tokio tipo namus žmonės renkasi dėl to, kad jiems būdinga aukšta kokybė, jie pastatomi greitai ir už prieinamą kainą. UAB „Parteka“ tokio namo surinkimą garantuoja per savaitę, o procesas nuo sutarties pasirašymo iki raktų atidavimo užtrunka tik iki keturių mėnesių.

Aukšta kokybė, trumpas gamybos laikas

UAB „Parteka“ – dar jauna įmonė, bet jau pripažinta stambių Norvegijos statybų vystytojų. Didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė tiekia Skandinavijos bei kitoms Europos šalims, tačiau turi ambicijų įsitvirtinti ir Lietuvoje, juolab kad brangstant statybinėms medžiagoms ir darbo jėgai karkasiniai-skydiniai bei moduliniai namai kainos ir kokybės atžvilgiu tampa vis labiau patrauklūs.

Tokie namai yra modernūs ir išlaikantys geriausias tradicijas. Be abejo, pagrindinis jų pranašumas – trumpas gamybos laikas ir aukšta kokybė, nes namas gaminamas gamykloje po stogu, išvengiant galimo atmosferos poveikio. Paruošti namo skydai izoliuojami nuo aplinkos poveikio ir transportavimo metu. Atvežti į statybų vietą jie surenkami per keletą dienų. Svarbu ir tai, kad pastatytas namas tarnaus ne vienai kartai – tinkamai prižiūrimas jis išsilaikys net 200 metų.

UAB „Parteka“ vadovas Andrej Kačarovskij patikino, kad skydai gaminami tik iš ekologiškų ir aplinkai nekenksmingų medžiagų. „Visos medžiagos yra sertifikuotos Europos Sąjungoje ir turi CE ženklą, garantuojantį, kad gaminys atitinka esminius reikalavimus dėl sveikatos ir aplinkos apsaugos ir yra legalus. Pagrindinės naudojamos medžiagos – tai įvairios medienos ruošiniai, mineralinė vata, izoliuojančiosios plėvelės, įvairios medienos drožlių plokštės. Fasadų apdailai naudojame natūralų akmenį – skalūną, medienos dailylentes, stogams naudojamos molinės čerpės arba plieninė danga“, – pasakojo A. Kačarovskij.

Šiltas, ekonomiškas, nedidės išlaikymo sąnaudos

Be abejo, klientui svarbu, kad namas būtų šiltas, ekonomiškas, jo išlaikymo sąnaudos nedidelės. Užsakovas gali pasirinkti B, A, A+ arba A++ energijos klasės namus, pateikti savo architektūrinius pageidavimus. „Gavę informaciją iš kliento architektų, mūsų patyrę statybos inžinieriai ruošia gamybinius brėžinius, įvertina namo apkrovas, šalčio tiltų minimizavimą bei optimalią izoliaciją. Projektavimas vyksta licencijuotomis programomis, todėl projekto pradžioje žinomi tikslūs medžiagų kiekiai, neatsiranda neplanuotų išlaidų. Paruoštas namo projektas siunčiamas gamybai, kur ilgametę darbo patirtį turintys staliai su moderniomis apdirbimo staklėmis ruošia skydus. Gamykloje yra užtikrinamos tinkamos sąlygos darbui su mediena, nuolat reguliuojama drėgmė bei temperatūra“, – pasakojo UAB „Parteka“ vadovas. Parenkant tinkamų standartų langus, duris, ventiliacijos ir šildymo sistemas, „Parteka“ namas atitinka A klasės (TEK10), A+ ir net A++ ekonomiškumo standartus, išlaikydamas šiluminę varžą grindims iki 0,095 W/m2K, išorės sienoms – iki 0,113 W/m2K ir stogui – iki 0,107 W/m2K. Durys ir langai turi būti parinkti su varža nuo 0,76 iki 1,2 W/m2K.

UAB „Parteka“ pastatyti namai pristatomi su langais, durimis ir daline apdaila. Galima rinktis ir atskirus namo elementus, stogo santvaras, įvairių ilgių medinių perdenginių sijas, vasarnamius, garažus, sandėlius ir pan.